Skocz do zawartości
cichykla

Szarpiący tiptronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zahaczam o temat bo tez mam mniej wiecej podobny problem. Skrzynia szarpie czasem na zmianie z 3 na 4 i w dol z 4 na 3. zadko to sie dzieje ale ostatnio tak cos walnelo przy zmianie biegou ze sie wystraszylem jakby ktos mlotkiem walnol. samochod mam serwisowany w vw nastepny serwis mam za 13 tys ale nie wiem czy cokolwiek robia przy skrzyni bo to bedzie moj pierwszy serwis. moj sam to B6 2006 rok 2.0 FSI, spalanie miasto 10,5 trasa 7,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

zahaczam o temat bo tez mam mniej wiecej podobny problem. Skrzynia szarpie czasem na zmianie z 3 na 4 i w dol z 4 na 3. zadko to sie dzieje ale ostatnio tak cos walnelo przy zmianie biegou ze sie wystraszylem jakby ktos mlotkiem walnol. samochod mam serwisowany w vw nastepny serwis mam za 13 tys ale nie wiem czy cokolwiek robia przy skrzyni bo to bedzie moj pierwszy serwis. moj sam to B6 2006 rok 2.0 FSI, spalanie miasto 10,5 trasa 7,6.

Posta przenies do dzialu B6. Ty juz chyba masz DSG, czyli calkiem inna skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko do tematu (nieco kotletowego, ale co tam), że mam taki sam problem z automatem jak

napisano kilka postów wyżej. Tzn. kiedy jest zimno (temperatury ujemne) szarpie mi przy zmianie

biegu z 2 na 3 (redukcja przebiega normalnie). Wystarczy przejechać parę km lub poczekać 5-10 minut

aż auto się rozgrzeje i problem całkowicie znika. Olej+filtr również wymienione.

Czytałem i pytałem na różnych forach (np. autojózefów czy syltom) i wstępnie postawili mi jako

diagnozę uszkodzenie/zapchanie elektrozaworu. Powiedziano mi, że elektrozaworów nie wymienia

się na sztuki tylko trzeba kupić "całość". Koszt samych elektrozaworów to około 1000 zł. Nie liczę

wyjęcia, rozebrania skrzyni, robocizny i montażu. Więc stwierdziłem, że na chwilę obecną mi się

to nie opłaca ponieważ auto ma już swoje lata a jeśli koszt naprawy skrzyni dobije do połowy

wartości tego auta to mija się to z celem.

Problem nie jest aż tak duży (tym bardziej, że objaw znika po kilku km). Jeśli skrzynia się rozsypie

auto pójdzie pod młotek (i tak planuję nowsze) -> szkoda tylko silnika, bo fajny i dynamiczny motor ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko do tematu (nieco kotletowego, ale co tam), że mam taki sam problem z automatem jak

napisano kilka postów wyżej. Tzn. kiedy jest zimno (temperatury ujemne) szarpie mi przy zmianie

biegu z 2 na 3 (redukcja przebiega normalnie). Wystarczy przejechać parę km lub poczekać 5-10 minut

aż auto się rozgrzeje i problem całkowicie znika. Olej+filtr również wymienione.

Czytałem i pytałem na różnych forach (np. autojózefów czy syltom) i wstępnie postawili mi jako

diagnozę uszkodzenie/zapchanie elektrozaworu. Powiedziano mi, że elektrozaworów nie wymienia

się na sztuki tylko trzeba kupić "całość". Koszt samych elektrozaworów to około 1000 zł. Nie liczę

wyjęcia, rozebrania skrzyni, robocizny i montażu. Więc stwierdziłem, że na chwilę obecną mi się

to nie opłaca ponieważ auto ma już swoje lata a jeśli koszt naprawy skrzyni dobije do połowy

wartości tego auta to mija się to z celem.

Problem nie jest aż tak duży (tym bardziej, że objaw znika po kilku km). Jeśli skrzynia się rozsypie

auto pójdzie pod młotek (i tak planuję nowsze) -> szkoda tylko silnika, bo fajny i dynamiczny motor ...

NIe wiem jak w twojej skrzyni, ale w tiptronicu 5 biegowym elektrozawory podobno wyciaga sie po sciagnieciu misy olejowej skrzyni. Mozna je wymieniac pojedynczo.

 

Poza tym przy wymianie oleju w skrzyni niektore zaklady czyszcza tez elektrozawory. Jak dotad nie znalazlem info w przypdaku tiptronica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę.

Pytałem w autojózefów (tak z ciekawości) i facet pisał, że trzeba kupić kompletną płytę z elektrozaworami.

Nikt nie wspominał nawet o jakimś "czyszczeniu" czy możliwości jego wykonania.

Oczywiście mam tip-tronic 5 biegowy.

Ciekawe ...... Ktoś z was może to potwierdzić ? Być może zaoszczędziłbym dzięki temu sporo pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę.

Pytałem w autojózefów (tak z cieCiekawe ...... Ktoś z was może to potwierdzić ? Być może zaoszczędziłbym dzięki temu sporo pieniędzy.

Szybciej dowiesz sie dzwoniac do paru dobrych zakladow. Autojozefow tez ma troche negatywnych opinii. Jedyny dobry serwis o ktorym nie slyszalem/czytalem zlych opinii jest SSerwis http://www.sserwis.pl/start_pl.php.

 

Proponuje ci podzwonic do paru zakladow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności