Skocz do zawartości
b3tomek

nierówne obroty b3 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nie wiem co jest ale brakowało mi gazu zajechechaałem na stacje i do tankowałem.

Ode tego momentu jak dojezdzam do krzyzówki to mi gasnie auto , czasami jeszcze sie wyratuje z niemalże zerowych obrotów ale w 90 % zgasnie.

Możliwe ze cos jest nie tam z gazem ?

Zatankowałem na takiej stacji na której nie tankuje, dzis dolałem z tej co zawsze ale nie poprawiło sie.

Może być jakaś usterka techniczna tak nagle, czy gaz jakis nie za bardzo ?

po sprawdzałem wszystko wydaje sie być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wina smego PB niż usterka techniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne też jest to ze dzieje sie tylko praktyczie jak jade a na postoju mało za którym razem jak przegazuje spadna obroty.

Może i wina paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej wina smego PB niż usterka techniczna

Czytasz co piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po sprawdzałem wszystko wydaje sie być ok

A filterek gazu też obejrzałeś, jak masz parownik z dwoma śrubami reg. to na tej od wonych obrotow odłożył sie "syf" z gazu i silnik bedzi gasł...wykręć delikatnie ta śrube (jest to iglica) przegazuj ze dwa razy i wkręć z powrotem na stare ustawienie,powinno coś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrazhxq.jpg

 

która to może być srubka ? nie chce za bardzo tam rąk pchać bo miałem problemy ze spalaniem i zostało dobrze ustawione. Ale jak trzeba to trudno.

Filterek zmieniałem jakies 5 tys km temu.

Nie wiem dlaczego ale jak jest odpalony motor z górki i puszcze go na luzie i zachamuje to spada z obrotów i gasnie takiego czegoś jeszcze nie widziałem!?

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na odme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego ale jak jest odpalony motor z górki i puszcze go na luzie i zachamuje to spada z obrotów i gasnie takiego czegoś jeszcze nie widziałem!?

moze silnik krokowy się zasyfił,mycie powinno mu pomuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zabrałem się za czyszczenie parownika bo równe obroty trzymał dopiero jak złapał 90 stopni i powiem,że pomogło. Teraz rano zapalam, przerzucam na gaz i chodzi na 850 obr i ani drgnie:D Rozebrałem go na części pierwsze i wszystko wyczyściłem benzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parownik kupiłem nowy za 300 pln w zeszłym roku, wiec nie sądze aby się aż tak za syfił.

u mnie jak sie nagrzeje to troszkę sie polepsza ale dalej czuć wibracje, czasami nie zgasnie

zastanawiam sie nad tym co napisał koxi30, tylko jeszcze w sie nie dowiadywałem w histori mojej mechaniki jak wyglada silniczek krokowy i gdzie sie znajduje ?

pewnie gdzies na dolocie powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może gaz ciulaty,sprawdź filterek gazu,masę na elektrozaworach.Nie wiem czy dobrze widzę ale reduktor jeśli się nie mylę ma być ustawiony w kierunku jazdy a nie w poprzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wpadł kumpel i podsuną myśl aby przeczyscic przepustnice odpowiednim srodkiem " Preston" no i silniczek kroskowy. po tych zabiegach paszczadło nie spada tak z obrotów i nawet ani razu nie zgasł, teraz wolno spada z obrotów.Ale motor dalej chodzi nie równo i nim trzesie.

teraz chcę wyciągnąć i zmienić palec od aparatu tylko tak sie zastanawiam czy nie trzeba sciagac pokrywy zaworów do tego manewróu bo tam jest taki wałeczek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności