Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Sorry za blad w tytule... ups

Od jakiegos tygodnia zrobilo mi sie glosno w aucie. Dodam, ze temp. w moim rejonie ( to co moge odczytac z czujnika auta ) to 30 - 38 :zeco st. C.

Wiec mam 3 przpuszczenia ... :065:

1 .Albo lozyska poszyly sie walic :)

2 .Albo opony sa niewywazone

3 .Albo jest tak goraco ,ze opony sa miekkie i wala o asfalt jak sciera o blat:fajny

Chcialbym "uslyszec" wasze opinie, Czy wam sie tez wydaje ,ze jak jest gorecej na zew, to auto jest glosniejsze ? Czy mam sie zabierac za lozyska, czy raczej najpierw za kola ( byly wywazane w marcu)

Dzieki!

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może więcej szczegółów podasz tego twojego "głośniejszego" auta czy to z przodu czy z tyłu czy słychać w czy na zew auta bardziej itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura otoczenia nie ma nic do rzeczy. Chyba, że masz niski poziom oleju w silniku.

Jeśli chodzi o łożyska to towarzyszy temu huczenie z okolicy koła, kół. Fakt, że opony też przenoszą hałas w czasie oporów toczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak ... Generalnie niepodoba mi sie tyl auta.

Jak bujam furmane ok 140- 160 to jakos:dolamam okropnie glosno sie robi.

Robilem taki test co mi kiedys kolega pokazal.. bujam furacza do ok 100 ,wrzucam na luz i skrecam lekko kierownice , raz lewo raz prawo. Ale to nic nie dalo odglos z obu kol jakby taki sam.

 

Kolego 77Marek , wg Ciebie silnik z niskim poziomem oleju pracuje glosniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego lecz u mnie hałas nasilał się ze wzrostem prędkości, przyczyną były wyząbkowane opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym "uslyszec" wasze opinie, Czy wam sie tez wydaje ,ze jak jest gorecej na zew, to auto jest glosniejsze ? Czy mam sie zabierac za lozyska, czy raczej najpierw za kola ( byly wywazane w marcu)

Dzieki!

Sprawdź czy nie masz krzywej felgi-takie będą objawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... no faktycznie ostatnio bylem w lesie i wpie... sie :wsciekly w niezla dziure.

Sprobuje to jutro sprawdzic i dam znac:kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lesie felgi raczej nie skrzywisz.

Dziura musi być twarda, jak np w asfalcie.

Ja miałem wyząbkowane opony.

Najgorzej było pomiedzy 100 a 150 km/h.

Powyżej robiło się ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest niski poziom oleju w silniku to silnik będzie głośniej pracował. Z tego co opisujesz chodzi tu o układ jezdny a nie o silnik. Przełóż przednia koła na tył i odwrotnie. Wtedy szybko zweryfikujesz czy to wina np. wyząbkowanych opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojcu w B6 na gwarancji wymienili całą prawą przednią piastę... wyło łożysko... przy przebiegu (o ile pamiętam) 7.000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem wyzabkowana tylną opone. Większość stawiała na lozyska ale przy zmianie opon wulkanizator zauważył i po ustawieniu zbieznosci jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W lesie felgi raczej nie skrzywisz.

Dziura musi być twarda, jak np w asfalcie.

No wlasnie napisalem w lesie, ale to bylo na parkingu lesnym, dziura asfaltowa, mala ale gleboka.

 

Hej !

Rozwiazanie konkursu.

Otoz przyczyna byla niedokladnie dowazone kolo, a raczej brak ciezarkow na jednej z felg.

Musialy spasc podczas mycia czy cos. ... Pewnie wina tego co zakladal. Ale coz... wiecej tam nie pojade ...

Dzieki kolegi !

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności