Skocz do zawartości
Gość kb24

brak ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

wymienić jeża..
Raczej podoginać blaszki w pokrętle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej podoginać blaszki w pokrętle

całkiem możliwe. jak się nie ma pokrętła to się zapomina o blaszkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem bez odpowiedzi. Wymieniał mi serwis nagrzewnice pół roku temu. Teraz mi w ogóle nie dmucha ciepłe powietrze. Przewody od strony maski jak samochód jest rozgrzany są bardzo ciepłe. Aczkolwiek jak ostatnio podemontowałem różne kanały dotarłem ręką do nagrzewnicy i od strony maski zalałem nagrzewnice wrzątkiem to była ciepła tak jak by u samej góry. W ogóle to działa mi nawiew tylko na 4. jak ręcznie stereuje klapką od cieła zimna to powietrze jest delikatnie tylko cieplejsze.

 

sam wymieniłem sobie nagrzewnicę i wszystko mi działa. odpowietrz układ i sprawdź czy jak montowali Ci spowrotem wszystko do kupy to dobrze podłączyli linki bo moze masz stale otwarte na zimnym albo moze naruszyli klapy nawiewu. a to ze dziala Ci tylko na 4 nie wymieniaj jeza. zdejmij pokrętło i odegnij lekko blaszkę stykową w swoją stronę tak żeby końcówka dokładnie dotykała srodkowej części stykowej pokrętła ale nei za mocno zeby miala swobodnie tam wejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a klapka cała czy dziurawa??

 

 

z tego co pamiętam to musisz wymienić jeża..

 

Klapki wszystkie byly dziurawa i je zakleiłem. Jeż tzn. panel sterowania? Jego wymianiałem już i przy innych też nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej podoginać blaszki w pokrętle

pogrzebałem ;), poczytałem że kolega zmieniał panele i jednak chyba musi wymienić/zregenerować jeża ;)

Jeż tzn. panel sterowania?

poczytaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/7961-rezystor-dmuchawy?highlight=czwarty+bieg

i manual:

http://forum.vw-passat.pl/threads/107314-Wymiana-bezpiecznika-temicznego-w-rezystorze-dmuchawy-swiezego-powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop jesienny ;) Mam taką ciekawostkę: "zacina" mi się ogrzewanie? Problem polega na tym że ogrzewanie włącza się kiedy chce a nie kiedy ja bym tego chciał :/ Jak już zaskoczy to działa przez cały czas i jest piec - standardowo, ale czasem bardzo długo go nie ma od rozruchu silnika pomimo że ten dawno się rozgrzeje, potem gdzieś w czasie jazdy nagle pojawia się gorące powietrze. Czasem ogrzewanie działa od momentu rozruchu wraz z nabieraniem temperatury płynu, przy czym niezmiennie pokrętło regulacji temp. jest zawsze na full i nawiew na szybę, jedyną zmienną jest regulacja siły nawiewu, ale i tak nawet jak jest w pozycji 0 to jak pojawi się grzanie to jest odczuwalne.

Wykluczam problemy z płynem, ponieważ ostatnio wylałem wodę z układu i zalałem świeży płyn na zimę, odpowietrzałem układ itp a problem powstał wcześniej i taki zabieg niczego nie zmienił ;)

Proszę w o wskazówki co pomacać, poprawić i sprawdzić, ponieważ jutro zdejmuję deskę i będę miał dostęp do wszystkiego co jest pod nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie B3 do dojazdów do pracy. Nie przyszło mi na myśl aby sprawdzić czy działa ogrzewanie.

Dziś wracając z pracy naszła mnie myśl żeby sprawdzić. Ustawiony nawiew był na szybę i jak dałem do końca ciepłe to coś tam leciało ale szału nie było. Po przestawieniu na kabinę od razu leciało zimne i nic ciepłego.

Przekopałem forum, masa rozwiązań i problemów jest ale takiego albo podobnego nie widziałem. Z tego co właściciel mówił i widziałem była wymieniana chłodnica. Poziom płynu jest ok i temperatura po rozgrzaniu jest taka jak powinna być niby. Wąż z chłodnicy jest ciepły jak powinien.

Przegonie go jeszcze w poniedziałek albo wtorek i sprawdzę czy coś się poprawi. Sprawdzę jeszcze za panelem pokręteł czy linka czasem się nie wypięła.

Widzę problem ogrzewania to normalne w tym modelu :) Więc i się po części nie dziwie. Ale idzie zima i raczej bez tego ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę problem ogrzewania to normalne w tym modelu

niekoniecznie... ;) sprawdź węże idące do nagrzewnicy czy są tak samo ciepłe jak inne węże w układzie chłodzenia. Co Ci pokazują wskaźniki? Tzn. jaką temperaturę pokazują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Dziś patrzę a tam 70 stopni w porywach 80. Tak więc w poniedziałek idę kupić termostat i zobaczymy czy to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dziś auto postało na chodzie jak było odpalone rozgrzało się o dziwo do prawie 95 stopni i na szybę leciało gorące powietrze ustawiam na kabinę i leci zimne :((( nie wiem o co chodzi. na pewno termostat do wymiany ale nie wiem dlaczego w dalszym ciągu leci zimne a na szybę gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na szybę leciało gorące powietrze ustawiam na kabinę i leci zimne

Po pierwsze primo sprawdzasz działanie linek czyli czy nadmuch zmienia sie wraz z kręceniem pokrętłem.

Jak jest osobno nadmuch na szybe i osobno na kratki to powiedzmy żeli mocowania linek całe.

Po drugie secundo i najgorsze to trzeba zreanimować klapy od nadmuchu, są one blaszane z OGROMNYMI dziurami i całość pokryta gąbką, gąbka się utylizuje i ciepło-zimno leci jak chce.

Trzeba niestety zdemontować obudowę nagrzewnicy aby mieć wygdny dostęp do klap.

Więcej szczegółów znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kokpit tak czy inaczej będzie do wyjęcia. No to mnie pocieszyłeś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz wyjmował deskę to przeplukaj nagrzewnice. Pisze z telefonu wiec linka Ci nie wkleje ale poszukaj w warsztacie tematu o wymianie nagrzewnicy. Jeszcze jedno. Skoro masz w awatarze b5 to fajnie by było jakbyś w podpise napisał coś o b3.. Silnik, rok produkcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Mam dwa. Do kolekcji brakuje b4 ale jak bym brał to vr6. Czytałem ten poradnik i przeraża mnie to. Narazie spróbuję wykluczyć te problemy które można rozwiązać bez rozbierania pół auta. Dziś jadę kupić termostat i może uda się go od razu wymienić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej też miałem problem z ogrzewaniem i udało mi się odnaleźć przyczynę: spadła linka z mocowania klapy ciepło/zimno i latała sobie luzem, jak się ustawiła w danym momencie takie powietrze miałem z nawiewu :/ teraz już sprawa załatwiona i mam takie powietrze jakie chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko. Mam dwa.

wiem że masz dwa ale jak pytasz o coś do b3 to warto żebyśmy wiedzieli do jakiego b3 (z którego roku i z jakim silnikiem) potrzebna Ci odpowiedź czy numer jakiejś części..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że na nogi rownIeż leci ciepłe powietrze. Tylko kabina zimna :-) tak więc w sobotę wymieniam termostat i zobaczymy. Jak postoje dłuższą chwilę auto się nagrzewa. Wystarczy później że zacznę jechać temperatura od razu spada :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Termostat dobry, rurki wchodzące do kokpitu, nagrzewnicy, obie gorące. Kolega mi mówi że to na 100% nagrzewnica zabita. Chodź czy wtedy obie były by gorące?

Tak więc raczej w poniedziałek biorę się za demontaż całego środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapki nawiewów trzeba obkleić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej bez rozbieranie kokpitu tego nie zrobię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności