Skocz do zawartości
spioch100

skoda superb a wahacze aluminowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam, planuje zakup superba, czy w latach 2002-2005 byly w nim aluminiowe wahacze z przodu tak jak w passacie b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, planuje zakup superba, czy w latach 2002-2005 byly w nim aluminiowe wahacze z przodu tak jak w passacie b5?

 

tak, przy czym to nie aluminium jest tu słabym punktem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś co nazywa się drogą xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko co?

konsrukcja aluminiowa wahacza pozostaje nienaruszona (pomijam skrajne przypadki), wybijają się gałki i tuleje. To że wahacz jest z aluminium to jedynie zaleta - jest lżejszy i nie koroduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wachaczy to rzeczywiście siadają główki w nich a jako tako z aluminium nic sie nie dzieje. Jest gdzieś informacja na forum chyba autorstwa hha, o tym że w czasie produkcji paska 3b vw montowało wachacze od febi a w 3bg po lifcie dostawcą był lemmforder i podobno one są mocniejsze. Ja ostatnio zrobiłem prawie 60 tys na tanim komplecie, jak u Was wyglądają przebiegi i jakich marek wachaczy dotyczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie coś co nazywa się drogą

Dokładnie.Stan dróg odpowiada za nasze zawieszenie w samochodzie.Tak w OT dodam:

Kupując swojego passata nawet nie wiedziałem że ma aluminiowe wahacze :D Po fakcie poinformował mnie o tym mój kuzyn i oczywiście postraszył, jak to one szybko padają itd.Nie wiem jakie mam, ale przejechałem nim 80.000 km a w maju robiłem przegląd i dostałem na kolejne 2 lata.W takim razie jest ok, co mnie cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że szybko padają to jest gadka szmatka wszystkich którzy nie mają a tak od znajomego słyszeli ... fakt jest taki że normalne zawieszenie jest "bezobsługowe". U mnie na liczniku 150000 i wymieniane 2 dolne, czy to tak dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BMW też aluminium i wszystko na oryginale. Nie taki diabeł straszny ;) To jest podobnie jak z automatyczną skrzynią - najwięcej do gadania mają ci, co nigdy takiej nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam nadzieje, że rozwiały już Ci się wątpliwości-ja tylko dodam, że u mnie przy 230 tysiącach wciąż całe zawieszenie oryginalne i w jak najlepszej kondycji póki co. Fakt faktem jeżdżę, po lepszych drogach, aniżeli polskie, ale tu gdzie mieszkam to najlepsze też nie są, do tego dochodzą 17tki i wypady do polski.

Także, nie rezygnuj z zakupu tego auta tylko dlatego, że ma aluminiowe zawieszenie, które moim zdaniem jest bardzo trwałe-pamiętaj, że wiele opinie o nie trwałości danego podzespołu w aucie, tworzone jest przez użytkowników, którzy nie mogą się pogodzić z faktem, że nowoczesne niemieckie auto np, po 150tyś ma zawieche do wymiany. Nie wiedza tylko, że te 150 to jest tylko na liczniku, a zawiecha zrobiła ze 400tyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym zauważyć, że w zawieszeniu passata jest dwa razy więcej wahaczy niż w zawieszeniach konwencjonalnych opartych na mcphersonie... Także nie wiem czy można tu mówić w kategorii "częściej padają", czy raczej "pada ich więcej". No jest ich więcej, więc siłą rzeczy więcej do wymiany. Natomiast samo zawieszenie jeśli chodzi o zestrojenie i charakterystykę to jedno z bardziej udanych jakimi miałem przyjemność jeździć. Gdyby tylko nie ten układ kierowniczy, to byłaby poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w Skodzie Superb występowały aluminiowe zwrotnice i czy ich zastosowanie coś zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności