Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

która firma produkuje felgi stalowe na 1 montaż do passata b6 a ile taka nowka sztuka moze kosztowac w servisie 16 cali et 42 6,5 cala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pażdzierniku 2009 kupiłem 4 w ASO rzeszów ok. 900zł (czyli 225/sztuka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro lub giełdzie max to 100PLN/szt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś rok temu komplet 4szt. + oryginalne kołpaki VW 16" za 550zł :lol stan salówek bardzo dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat, jaki musi być ET i szerokość felgi aby pasowało do B6 (stalówka 16 calowa) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę trochę temat, jaki musi być ET i szerokość felgi aby pasowało do B6 (stalówka 16 calowa) ??

Patrz pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję małej porady. Zakupiłem na zimę opony 215/55/16 potrzebuję do nich stalówek do tego rozmiaru opon z tego co czytałem bierze się felgi 7Jx16 ET45 otwór centrujący 57,1mm znalazłem na Allegro oryginały stalówki w takich rozmiarach np. http://allegro.pl/felgi-felga-stalowe-vw-passat-b6-5x112-16-cali-oe-i3656836406.html wszystko by się zgadzało, jest podany model auta ale dlaczego otwór centrujący 56mm ? Czy to ma znaczenie ? Czy może lepiej zakupić http://www.oponeo.pl/felga-stalowa/alcar-kfz-9257 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabite są ori symbole, więc chyba pomyłka w aukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego otwór centrujący 56mm

Pewnie pomyłka, otwór centrujący ma znaczenie, felgi z 56mm nie założysz do Passata, musi byc 57mm (jezeli być perfekcjonista to 57,1mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest to bardzo dziwne gdyż tylko na jednej aukcji z stalówkami VW o tym wymiarze jest w miarę poprawnie napisane. Co sądzicie o tych z oponeo firma Alcar ? Co prawda nie jest napisane, że pasuje do modelu Passat ale raczej pasuje. Bardziej mi chodzi o jakość tych stalówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa stalówka za 100-150zł to chinol. Po sezonie będą czerwone :kwasny Lepiej oryginała w dobrym stanie poszukać. Otwór 57,1. Z tego co pamiętam oryginały miały ET42 albo 43 i rozmiar 6,5x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jest to bardzo dziwne gdyż tylko na jednej aukcji z stalówkami VW o tym wymiarze jest w miarę poprawnie napisane. Co sądzicie o tych z oponeo firma Alcar ? Co prawda nie jest napisane, że pasuje do modelu Passat ale raczej pasuje. Bardziej mi chodzi o jakość tych stalówek.

 

Zamiast stalówek może tanie alu? Niekoniecznie oryginalne VW ale firmówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalówki będą na pewno Alcar produkuje z tego co przeczytałem w Szwajcarii chyba, że się myle http://www.alcar.pl/83764_PL.htm I interesują mnie tylko te wymiary http://www.oponeo.pl/felga-stalowa/alcar-kfz-9257 będą one pasowały do B6 ? Interesuje mnie jeszcze czy da się je przełożyć czujniki ciśnienia do stalówek i w którym miejscu się te czujniki znajdują ?

 

edit. poczytałem o tych czujnikach i są dwa ten który bazuje na ABS można rozpoznać po tym, że na przycisku SET ( ! ) <- jest wykrzyknik ? Proszę o potwierdzenie. Jeśli tak to mam ten, więc mogę założyć stalówki na nie zimówki i zaprogramować nowe wartości poprzez jazdę i naciśnięcie tego przycisku aż zniknie informacja gdyż w oponach nie ma żadnych czujników ?

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są ok.

Komplet wychodzi 740,-

Ja kupiłem ori alu za 900,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałem, że będą stalówki już dajmy temu spokój. Możesz mi odpisać z tym czujnikiem czy poprawnie go zdiagnozowałem ? Nie mam nic w oponach tylko abs to kontroluje i wystarczy zrestartować komunikat przyciskiem ?

 

Ostatnie pytanie czy jeśli mam śruby do kół oryginalne na planie kuli dokręcę nimi te stalówki Alcar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola ciśnienia oparta o abs ma na przycisku napis SET.

Wtedy wystarczy zrobić reset tym przyciskiem.

Ori śruby pasują do wszystkich ori felg.

Jak jest z alcarami nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dowiem się w poniedziałek. Czy jeśli byłby na stożku to jaki rozmiar śrub ? Znalazłem dwie różnice w długości gwintu albo 28mm albo 26mm. Dziwne bo do dla kuli jest tylko 28mm.

 

Reszta parametrów identyczna dla kuli i stożka:

 

M14x1,5

 

średnica gwintu 14mm

skok gwintu 1,5mm

 

Na przycisku mam napis SET (..!..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności