Skocz do zawartości
undefinedman

Uszkodzony szyberdach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niestety jestem totalnym amatorem i nie wybacze sobie tego do końca życia. Otóż sam uszkodziłem sobie szyberdach i to w dwóch miejscach.. :(

Rozebrałem szyberdach, bo odkleił się materiał, niestety źle go złożyłem i popękało.

 

Mam pytanie czy ktoś ma te elementy na sprzedaż? Czy muszę jednak kupić cały szyberdach? Mam na oku szyberdach za dobre pieniądze, sprawny lecz bez materiału, więc żeby nakleić materiał znowu będę musiał rozebrać, ma ktoś instrukcję jak to złożyć? Nie chce znowu tego połamać... Jednakże najpierw prosiłbym o pomoc, czy ktoś posiada takie elementy.

26062010057.jpg

26062010055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lewa strona? Kupienie samej tej prowadnicy jest bardzo trudne, jak masz tani szyber do kupienia to bierz... Albo kup sobie od razu szklany, bardzo fajnie się taki prezentuje. Jak blaszany, to tą płytę z materiałem bez problemu sobie przełożysz, musisz ją odczepić od blachy i wysunąć do tyłu ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cały szyber dach, ktoś mi może powiedzieć, jak wyciągnąć ten plastik z materiałem?, normalnie mam pociągnąć ? nic się nie urwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem..

Zakupiłem owy szyberdach, okazało się, że niestety ma wyłamany dzyndzelek, na którym trzyma się łapka koloru srebrnego. Z kolei w mojej szynie pęknięta jest łapa która chodzi w rynience, szyberdach jeździ poprawnie otwierając się, lecz podczas powrotu, lewa strona się rozkłada(uchyla) zamiast jechać z powrotem do przodu zamykając się. Jest to spowodowane tym, ze łapa srebrna odstaje o 2 mm za dużo od powierzchni, czy mam już passata wywalić na złom, czy co mam zrobić.....

SZYNY_RESIZED.jpg

UCHYLENIE LEWEJ STRONY_RESIZED.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bierz ten element ze swojego szyberdachu, w miejscu ułamanej łapki cienkim wiertełkiem wiercisz ostrożnie ok 3 otwory (kup sobie pare wiertełek), w te otwory powsadzałem te wiertła aby wystawały i wszystko śmiga prawie rok. Generalnie trzeba to dobrze rozplanować zeby dobrze powiercic i bedzie ok

 

edit: a jeszcze mi sie przypomniało, jak dorobisz to mocowanie z wiertełek to nadal moze ci sie nie zsuwac tylko uchylać - wtedy trzeba zamiast kółka w tej srebrnej łapie dorobić odpowiednią płoze- romb aby strona z kółkiem (płozą) była wyżej przez co druga strona bedzie niżej i bedzie lepiej trzymała szyber. Ogolnie jest troche zabawy ale temat do ogarnięcia. Powodzenia!

Edytowane przez adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie biore sie za to jutro, mam takie ceniutke wierła. zobacze jak wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji ;)

Szklany dach ma zasłonkę żeby można było to szkło zakryć i pytanko: podsufitówka może zostać ta sama czy też ze względu na tą zasłonkę jest więcej/mniej miejsca? I czy zasłonka jeździ razem z szybą czy trzeba ręcznie ją przesuwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje wszystko, można przesuwać ręcznie lub jeśli szyber jedzie do tyłu to ciągnie ją ze sobą "automatycznie" :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radom kolegi adi, wszystko poszło super. Szyber chodzi i ani razu sie nic nie przycięło ani nie przestawiło. Jutro to będę składać, mam nadzieję, że będzie trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z silniczkiem chyba lub jakimś przekaźnikiem, bo nie zatrzymuje sie gdy się zamknie tylko się uchyla, a wcześiej było tak, że drugie kliknięcie powoduje dopiero uchylanie. Ktoś wie w czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności