Skocz do zawartości
doktor80

Dziwny pisk,wycie, sprzęgło?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z moją przypadłością jeżdżę już długo ale zaczynam zastanawiać się co to jest. Gdy ruszam np. pod górkę i wiadomo, że muszę chwilę przytrzymać go na sprzęgle, zanim zupełnie puszczę sprzęgło to słyszę pisk , wycie, nie wiem jak to inaczej określić. Jest tak chwilę i przestaje. Tak samo jak nie puszczę sprzęgła do końca i dodaję gazu aby auto ruszyło to też czasem tak jest. Objawu uślizgu sprzęgła nie widzę ale na 95 procent wydaje mi się, że ma to coś wspólnego ze sprzęgłem. I ogólnie odkąd kupiłem auto to mam tak, że raz łapie przy samej górze, a raz łapie od razu :) Podpowiecie co to może być?

Edytowane przez doktor80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taka dziwna przypadłość?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj (: w twoim przypadku stawiam na łożysko oporowe przypuszczam iz jest juz zużyte.Przy wymianie radze zwrucić uwage na tarcze jeśli jest juz przyjechana to radze zmienić na nową gdyz dużo zachodu jest przy odkręceniu skrzyni od silnika i nie ma sensu płacic 2 razy :043:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy przebiegu 120 tysięcy już mogło się skopać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest możliwe zależy jak sie jeżdzi (: tak czy inaczej będziesz tam musiał zaglądnąc prędzej czy pózniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak jeżdżę 1.5 roku i mam nadzieję, że jeszcze pojeżdżę trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że raz łapie przy górze a raz normalnie tak jakby cos sie przestawiało . No nic jeśli narazie maszyna sie buja to śmigaj heh gorzej jak w trasie sie spieprzy (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie to jest najdziwniejsze, że raz łapie sobie na końcu, a raz na początku. Z tej przyczyny często mi gaśnie bo wydaję mi się, że złapie przy górze,a on złapie sobie od razu. Innych niepokojących objawów nie ma więc jeżdżę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przy przebiegu 120 tysięcy już mogło się skopać?

Czy ten przebieg jest autentyczny? Wracając do tematu czy na biegu jałowym słychać

"huczenie łożyska"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak padało sprzęgło, to łapało coraz wyżej, ani razu nie wróciło. Więc to raczej nie sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skłaniałbym się w kierunku multiawarii układu sprzęgłowego. Problem może dotyczyć wysprzęglika lub pompy sprzęgła - powietrze w układzie w zależności od temperatury rozszerza się lub kurczy, stąd "branie" niżej / wyżej. Problem z piszczeniem może sugerować zużytą tarczę sprzęgła (nity tarczy szlifują o koło dwumasowe). Bez zrzucenia skrzyni się nie dowiesz - więc lepiej przygotować sobie komplet sprzęgła do wymiany. Na początek jednak radzę porządnie odpowietrzyć sprzęgło i sprawdzić rezultaty.

 

Aha - 120000 w 6 letnim dieslu? Masz go od nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc przebieg auta jest autentyczny. Mam teraz 121 tyś. Jak auto stoi na jałowym biegu to jest wszystko ok nic nie huczy. Dzięki serdeczne za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności