Skocz do zawartości
sisu32

Jak wymienić tylną lampe passat b6 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

fotki jednak nie ukazały tego co miałem na myśli, dołączyłem lekko modyfikowaną fotkę, zaznaczone oba zaczepy mają taki kształt jak zaznaczyłem i nie odciągnięcie grozi urwaniem obu zaczepów sprytnie przemyślanych, na fotce zakrywa je gąbka

sądzę że temat wyczerpany na max.

 

Kolego MORO1981 faktycznie lekko się .... jest OK

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nigdzie nie mogłem znaleźć pomocy więc zamieszczam post tutaj, otóż ktoś mi na parkingu zbił klosz w Passku, tylne światło w kombi, niestety nie w klapie. Kupiłem lampę tylną i teraz mam pytanie, jak to draństwo zdemontować i założyć "nową"? Jest jedna śruba, a potem już dalej jest problem, bo na siłę nie chcę szarpać. Będę wdzięczny za wszelkie sugetie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wyciągnąć te czarne trójkąty z odblaskami.

Pod nimi jest śruba (lub kilka - nie pamiętam).

Później lampy siedzą na zatrzaskach.

Za mam metodę szarpania - wibrowania, lekko po skosie na zewnątrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lampe tylna z zatrzasków musisz ciagnac do boku stojac z tylu nie do siebie tylko ta czasc gdzie sa zatrzaski na zewnatrz , jakbys stal z boku auta przy lampie to do siebie ,ja jak wymienialem to nie wiedzialem jak i w starej wyrwalem te zatrzaski ale juz teraz wiem jak one tam siedza wiec jak napisalem ,najlepiej zobacz w nowej lampie jak jest tam takie wciecie kolo zatrzasu to zaskoczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz plastiki z odblaskami, pod nimi sa dwie plastikowe nakrętki, następnie pchasz lampe w kierunku klapu (od błotnika w kierunku uszczelki) wyskoczą ci tam takie plastikowe zaczepy i lampe masz w ręku.

pierwszy raz wyrwałem to u siebie ale potem było już oki.

popatrz na swoja nową kupiona lampe i jej mocowania i zakumasz o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego lampe tylna z zatrzasków musisz ciagnac do boku stojac z tylu nie do siebie tylko ta czasc gdzie sa zatrzaski na zewnatrz , jakbys stal z boku auta przy lampie to do siebie ,ja jak wymienialem to nie wiedzialem jak i w starej wyrwalem te zatrzaski
następnie pchasz lampe w kierunku klapu (od błotnika w kierunku uszczelki) wyskoczą ci tam takie plastikowe zaczepy i lampe masz w ręku.

pierwszy raz wyrwałem to

Nie ma to jak konkretna odpowiedź :rotfl:

popatrz na swoja nową kupiona lampe i jej mocowania

No i to jest chyba jedyna prawidłowa odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zrobić fotę passata b6 kombi - widok z boku na szczelinę pomiędzy lampą i blachą ? chodzi mi o wielkość szczeliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem nowy, mam passka od tygodnia. Wlasnie dzis wyswietlila mi sie informacja Standlicht hinten links defekt ! Wiem ze niema swiatla z tylu , tego co pali sie na czerwono w najwiekszym okregu. Co moze byc przyczyna i czy wymienia sie te zaroweczki . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba kolego wymienić cały element a wiec cała lapmpa do wymiany !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymienia sie te zaroweczki

tam nie ma żarówek - są tam diody , praktycznie ciężko dostać się do diodek bez zepsucia lampy , więc zostaje tylko jej wymiana

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowaliśmy parę dni temu hak i udało mi się nagrać krótki filmik z demontażu lamp..

 

[video=youtube_share;_79uxskiXn8]http://youtu.be/_79uxskiXn8

 

 

i pare fotek

 

zdjecie 5.jpg

zdjecie 1.jpg

zdjecie 2.jpg

zdjecie 3.jpg

zdjecie 4.jpg

Edytowane przez kodi55bham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack52

witam

jak dokładnie nazywają się zaczepy lampy narożnej tylnej passat b6 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś zalekko wyszła ta lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakoś zalekko wyszła ta lampa

 

Kwestia wprawy, jak już wiesz jak to idzie łatwo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przylaczam się do pytania jack52: czy te zaczepy tylnej lampy (kombi) mają jakąś nazwę? Czy są one zintegrowane z lampą czy może jakoś osobno można je dostać? Ostatnio zauwazylem niestety ze moja tylna prawa lampa ma ulamane oba te zatrzaski i trzyma się tylko na śrubie od strony bagażnika. Lampa jest sprawna elektrycznie dlatego szkoda byłoby ją zmieniać tylko z tego powodu, a boje się ze ją kiedyś zgubie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Przylaczam się do pytania jack52: czy te zaczepy tylnej lampy (kombi) mają jakąś nazwę? Czy są one zintegrowane z lampą czy może jakoś osobno można je dostać? Ostatnio zauwazylem niestety ze moja tylna prawa lampa ma ulamane oba te zatrzaski i trzyma się tylko na śrubie od strony bagażnika. Lampa jest sprawna elektrycznie dlatego szkoda byłoby ją zmieniać tylko z tego powodu, a boje się ze ją kiedyś zgubie;)

 

Zaczepy są zintegrowane z lampą. Widocznie były kiedyś wyjmowane i pękły. Z tego powodu lampa może zacząć przepuszczać wodę skoro nie są dociśnięte uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawce używanych lamp?

Podajcie namiary.

Ale takiego, który wyśle sprawną lampę, bo już przećwiczyłem kilku, którzy mają oczywiście sprawne, a potem się okazywało, że nie wszystkie diody świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności