Skocz do zawartości
herbu

Folia w drzwiach (tylnych)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni męczę się z uszczelnieniem folii w tylnych drzwiach, poprzez którą przecieka mi woda do wewnątrz. Przeciek jest już zlokalizowany - folia jest w średnim stanie, w kilku miejscach podarta (zapewne przez montaż centralnego zamka przez poprzedniego właściciela). Ale do rzeczy. Za pierwszym razem uszczelniłem wszelkie dziury w tej folii za pomocą taśmy montażowej (takiej jakby aluminiowej) oraz grubej folii, ale niestety przy dużym strumieniu wody wylanej na szybę w celu sprawdzenia szczelności, nadal jest przeciek choć minimalny. Pewnie podczas deszczu taka naprawa w zupełności wystarczy, ale np. przy wjechaniu do myjni może dalej przeciekać. W następnym etapie do tej taśmy dołożyłem silikon. Zasilikonowałem wszelkie miejsca, z których potencjalnie może cieknąć, ale i to nie pomogło.

Czy ktoś może przerabiał ten temat i jak sobie z nim poradził? Jakich materiałów użyć do uszczelnienia? Czy może jest możliwość zakupu nowej takiej folii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że dziwna sprawa. Ja nie żadnej folii na żadnych drzwiach i nic mi nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie sie masz :D

a jeśli chcesz to uszczelnić to kup zwykłą grubą folię jak najgrubsza tylko da Ci sie dostać, jakieś takie ogromne worki na gruz czy coś, dotnij na wymiar i na masie bitumicznej (wiecznie się klei, taka czarna co jest oryginalnie) przyklej jeden cały kawałek na drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herbu,kup folie budowlana pe(polietylen) ,dostaniesz ja w kazdej castoramie(z reguly jest czarna ale bywaja tez niebieskie lub przezroczyste),jak najbrubsza,czyli 0.3 mm lub jesli trafisz to 0.4,wytnij ksztalt wzorujac sie na orginale i przyklej ja na klej montazowy do szyb samochodowych.Orginalnie tez jest klejona na cos w tym rodzaju.Nie kup przypedkiem folii pp bo zima bedzie ci trzeszczec jak opakowanie od makaronu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że dziwna sprawa. Ja nie żadnej folii na żadnych drzwiach i nic mi nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko dziwne ale niemożliwe.Przez folię nic nie może cieknąć,jedynie szczelność nadwozia nie jest zachowana ale dotyczy to wyłącznie powietrza.Mogło by cieknąć jedynie w przypadku gdy samochód bedzie leżał na boku a nie jak stoi na kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie tylko dziwne ale niemożliwe.Przez folię nic nie może cieknąć,jedynie szczelność nadwozia nie jest zachowana ale dotyczy to wyłącznie powietrza.

 

Po prostu ma Kolega Herbu zatkane otwory odpływowe w dolnym rancie drzwi i woda wlewa mu się do budy, zamiast spływać na próg.

Niech oczyści drzwi i udrożni otwory a wszystko wróci do normy.

Pewnie otwory zamalowane świeżym lakierem albo zatkane rdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez folię nic nie może cieknąć,jedynie szczelność nadwozia nie jest zachowana ale dotyczy to wyłącznie powietrza.Mogło by cieknąć jedynie w przypadku gdy samochód bedzie leżał na boku a nie jak stoi na kołach.

 

 

Bez folii w drzwiach bedzie ciekło nawet jak auto stoi na całkiem płaskim/równym terenie, a już pomijając pozycje jedną stroną np na krawężniku.

Drzwi mają tak wyprofilowane poszycie blachy od wewnątrz, że woda dostając się do środka przy dolnej uszczelce szyby, bedzie kapać na blache wewnętrzną i wypływać w środku auta.

 

Herbu dotnij sobie ze zwykłej reklamówki (na zakupy) taki kawałek prostokątny i oklej na taśmę dwustronną cały ten otwór, ale w ten sposób:

- góre na zewnątrz

- potem reklamówkę przełóż do środka drzwi i...

- boki i dół przyklej od wewnątrz drzwi.

 

nie zapomnij też pozaklejać innych otworów, bo woda potrafi wlecieć nawet przez małą dziurę po kołku montażowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności