Skocz do zawartości
DeepHeet

Co powinno się świecić wewnątrz auta?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze pomożecie mi w określeniu co i jak jest podświetlone/się świeci w pasku B4?

Ostanio poprzepalało mi się trochę żarówek, cześć nie działa chyba od początku zakupu. Chciałbym naprawić tą całą elektronikę, bo w nocy już muszę szukać na wyczucie:dolamam (chodzi mi o wszystkie przyciski pokrętła, nawet najmniejsze detale)

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co i jak jest podświetlone/się świeci w pasku B4?

Po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon -> włącznik świateł.

Po włączeniu świateł -> wszystkie włączniki, zegary, panel nawiewów/ klimy i chyba radio, zapalniczka i popielniczka. I to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyciski od klimatyzacji (AC/obieg),gałka regulacji lusterek (elektrycznych) też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przyciski od klimatyzacji (AC/obieg)

Tego nie jestem pewny (nie widziałem takiego panelu) ale raczej też świeci.

gałka regulacji lusterek (elektrycznych) też?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przyciski od klimatyzacji (AC/obieg)

Same przyciski świecić powinny dopiero po ich uruchomieniu a podświetlanie jest wspólne z pokrętłami -na jednej żarówce (...) trzeba ściagnać mocnym ruchem środkowe pokrętło i żarówkę można wtedy wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja widziałem raz że te przyciski świeciły delikatnie a po wciśnięciu mocniej, tyle że pokrętła nie świeciły wcale?(powinny świecić na "biało" czy na zielono?) A w lusterkach jesteście pewni? Wdziałem kiedyś fotoporadę jak zamontować tam diody, tylko nie wiem czy to było zamiast oryginalnej instalacji czy zupełnie nowa. Wiem że świeci coś nad popielniczką, a czy świeci ta obwódka dookoła gniazda zapalniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrętła i włączniki klimy są na jednej żarówce (żarówka pod środkowym pokrętłem) ramka wokół pokręteł jest wciskana.

Fabrycznie reg. lusterek nie ma podświetlania.

Nad popielniczką jest żarówka-pod ramką wspomnianą wyżej.

Zapalniczka jest podświetlana-trzeba zdemontować dolną konsolę.

 

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

 

tyle że pokrętła nie świeciły wcale?

To fabryczne podświetlanie jest tak kiepowate ze tylko srodkowe pokretło świeci w miare ,reszta pokręteł i włączniki klimy to porażka.

Jest na forum sporo opisów jak to podświetlanie zmienić.

Choćby TUTAJ.

A TUTAJ gotowy zestaw do kupienia.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety podświetlenie świeciło kiedyś jakby chciało, a nie mogło natomiast przyciski o których mowa wcale. Ale w tym pasku co mówiłem najwidoczniej coś innego było na rzeczy ponieważ żarówka pokręteł była spalona a przyciski i tak się świeciły, dlatego tak mnie to dziwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się świeci?

 

Jeszcze przełącznik otwierania szyberdachu powinien świecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychu11

co do gałki regulacji lusterek to u mnie jest podświetlane więc to raczej też.. i osłony przeciw słoneczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyberka nie mam, ale dobrze wiedzieć.

O czyli jednak gałka powinna świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odsmażę kotleta. Otóż rozpadła mi się ośka od regulacji kierunku nawiewu, przegrzebałem forum i dawaj do auta, rozbebeszyłem wszystko, zdemontowałem, pokleiłem (na razie prowizorka, a w przyszłości nowy), poskładałem na szybko do kupy, bo trzabyło do roboty jechać, nie działało podświetlenie pokręteł, popielniczki i przy dźwigni biegów (automat). Pomyślałem, że coś przeoczyłem. Wczoraj rozebrałem na nowo, sprawdziłem wszystkie wtyki i zero reakcji. Podświetlone są tylko przyciski od klimy (tak one są niezależnie podświetlane na 200%), ruszałem wtyczką od podświetlenia pokręteł i nic, zero reakcji. Przy gałce biegów jest wiązka kabli z wtyczką (trzeba odpiąć aby zdjąć półkę pod radiem) i tam zauważyłem, że ktoś przeciął brązowy kabel i dosztukował do tylko jednej końcówki inny kabel i wygląda tak jakby wyrwany skądś-być może poprzedni właściciel miał to podpięte do cb, bo kabel zasilający (wraz z minusem) pozostawił pod plastikami-informował mnie o tym. Na tym dosztukowanym kablu nie ma prądu, po podłączeniu go do masy też zero reakcji. Bezpieczniki są ok (poza tym gdyby walnął to zgasł by np. zegar). Nie wiem gdzie dalej szukać awarii, ale jednocześnie nasuwa mi się pytanie, czy jeżeli poprowadzę kabel np. od włącznika świateł czy innej lampki palącej się po włączeniu świateł i podepnę go do któregoś z kabli podświetlenia pokręteł czy będzie git? z góry dzięki za podpowiedzi, bo drażni mnie ta ciemność choć znam passka już na pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos probowal wstawic podswietlenie pokretel przy kratkach od nadmuchu? z b5 fl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności