Skocz do zawartości
mak_tronik

Problem z passatem - zanikający zapłon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu mam taki problem ponieważ podczas jazdy na chwilkę (dosłownie sekunda) przygasa silnik ale nie gasnie do końca i ponownie powraca na swoje obroty (jest tak na benzynie i lgp). Spadną tylko obroty do zera i za sekunde dalej są jak były wcześniej. W tym momencie szarpnie autem ale kontrolki nie zaświecają sie (przynajmniej w tak krótkiej chwili tego nie widać). Problem występuje "losowo" podczas jazdy. Posprawdzałem przewody, świece, cewkę, przewody masowe, przepływkę, komputer, sonde, czujnik halla, przekaźniki. kostkę stacyjki, czujnik spalania stukowego i akumulator itp. Ale problem jest cały czas. Ktoś może spotkał sie z taką sytuacja?

Autko to wv passat B4 - 95r. 2,0.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

 

pozdrawiam

:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz imobilajzer to właśnie on może być przyczyną.A podpinałeś pod VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy jak ty, z którymi borykam się od dłuższego czasu. Jeśli poradziłeś sobie ze zlokalizowaniem usterki i naprawą, to proszę napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od jakiegoś czasu mam taki problem ponieważ podczas jazdy na chwilkę (dosłownie sekunda) przygasa silnik ale nie gasnie do końca i ponownie powraca na swoje obroty (jest tak na benzynie i lgp)

 

Może gdzieś filtr powietrza jest nie szczelny i łapie jakieś lewe powietrze albo sprawdź przewody wysokiego napięcia ponieważ wystarczy troszkę wilgoci i zapłon szaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był ten sam objaw,pózniej sporadycznie nie chciał palic,z biegiem czasu coraz częsciej . Na koniec to była istna loteria z zapalaniem.Aż padł całkowicie.Winny był czujnik Halla.Po wymianie jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności