Skocz do zawartości
uosiu

Wypad do czech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja, moj kumpel i nasze panny chcemy pojechac do czech na dwudniowy, weekendowy wypad. Potrzebuje info, na co uwazac w tym kraju, czy potrzebna jest winieta oraz poszukuje przyjemnych hosteli w rozsadnych celach lub pol namiotowych oddalonych o max 20km od pragi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winieta potrzebna na ekspresówki i autostrady. Na 7 dni kosztowała 2 lata temu w przeliczeniu ok 35zł. Wpisujesz na winiecie numer rej i datę, jedną część naklejasz na szybę, drugą chowasz do portfela. Kupisz ją na prawie każdej stacji benzynowej. Nie radzę przekraczać prędkości o więcej niż 5 km/h. Zresztą pojedziesz to sam zobaczysz jak tam jeżdżą, ciężko się odnaleźć :) W centrum Pragi wszystkie postoje na ulicach płatne. Z ciekawostek: musisz mieć komplet bezpieczników, żarówek, koło zapasowe. Proponuję przekroczenie granicy na Przełęczy Okraj, chociaż w jedną stronę bo są fajne widoki i ciekawa górska droga.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojazdowka styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koło zapasowe jest obowiązkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To koło zapasowe jest obowiązkowe?
kolega ma racje policja czeska dla obcokrajowcow jest cieta dojazdowka to tez zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, gdy w tamte wakacje mieliśmy kontrolę na Czechach, to nikt nic nie mówił, a sprawdzali stan techn. Koła nie ma, bo jest podpisana umowa z goodyear'em i przyjeżdżają jak się coś stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony konwencja wiedenska mowi, ze nie mozna w kraju X wymagac rzeczy, ktore nie sa obowiazkowe w kraju rejestracji pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka może być. Nie może być tylko zestawu naprawczego typu ten klej w sprayu. I radzę nie zadzierać z tamtejszą Policją. Ale jak ktoś jest żądny wrażeń - niech próbuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z drugiej strony konwencja wiedenska mowi, ze nie mozna w kraju X wymagac rzeczy, ktore nie sa obowiazkowe w kraju rejestracji pojazdu

 

jasssne... powiedz to tamtejszej policji...

 

ja radze predkosci tez nie przekraczac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z drugiej strony konwencja wiedenska mowi, ze nie mozna w kraju X wymagac rzeczy, ktore nie sa obowiazkowe w kraju rejestracji pojazdu

To dlaczego w Niemczech wpieprzą ci mandat za nieodkręconą kulę haka w przypadku braku przypiętej przyczepy?

 

Edit: Jędrek, młodość ma swoje prawa ;)

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szperam o konwencji wiedeńskiej i nie mogę znaleźć sygnatariuszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego w Niemczech wpieprzą ci mandat za nieodkręconą kulę haka w przypadku braku przypiętej przyczepy?

 

OT: to jak mam staly hak, to mam szykowac ektra $ w niemcowni na "nieprzewidziane oplaty"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak mam staly hak, to mam szykowac ektra $ w niemcowni na "nieprzewidziane oplaty"?

Nie. Ale jak masz odkręcany i go nie odkręcisz a nie ciągniesz przyczepy to możesz szykować ;) Na stały hak zdaje się że coś trzeba nałożyć odblaskowego ale tu nie jestem pewien na 100% więc nie będę gdybał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności