Skocz do zawartości
hatysz

Uszkodzona Mechatronica DSG

Rekomendowane odpowiedzi

No to sie doczekalem.... wymienilem olej w skrzyni i odrazu zaczelo szarpac przy ruszaniu jak silnik rozgrzany. Innych bardziej hardcorowych objawow brak. Pojechalem na diagnostyke do VW i sie okazalo ze mechatronic do wymiany. Zawolali 7500zl na gotowo. A ze taka sytuacja, delikatnie mowiac mi za bardzo nie odpowiada to szukam alternatywy. Czy warto kupowac sterownik na allegro? (podejrzewam ze wszystkie sa walniete...) Czy moze podjac probe regeneracji. Z tego cvo zauwayzelm to koles z zielonej gory ma firme Mecha-tronic specjalizujaca sie w naprawie sterownikow... cena 1500zl. Jeszcze znalalzem ogloszenia ze naprawa po 400-500 w gdansku i jego okolicach. Czy ktos regenerwoal sterownik? Czy sprawdza sie to roziwazanie? Co polecacie zrobic. Auto ma najechane 190 tys km. Sprawowalo sie rewelacyjnie przez ostanie 60 tys km. Wlasciwie bezawaryjnie. Nie za bardzo mam ochote sie rozstawac z tym autem... bo zjezdzilem nim cala europe i jest... fajne ;F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Cie to pytanie wkurzy bo juz po fakcie ale zaryzykuję-olej w skrzyni wymieniałeś w ASO? Pytam dlatego, że jeden z warsztatów, który ogłasza się-naprawiamy VW, odmówił mi takiej usługi a ASO powiedzieli, że trzeba zachować reżimy techniczne m.in. temperaturę oleju przy wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co wpadać w panike. Kase wydać można zawsze. Wątpie żeby padła Ci mechatronica od wymiany oleju. Z Twojego postu wynika, że wymiane oleju robiłeś poza ASO może mechanik, który Ci to robił nie właściwie odpowietrzył skrzynie ? Może wlał nie odpowiedni olej. Mechatronice zostawiłbym na sam koniec, tymbardziej, że przed wymianą chodziła dobrze. Na jakiej podstawie ASO powiedziało Ci że mechanotronica do wymiany (były błędy w kompie) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany oleju w ASO to ja nie do końca jestem przekonany. ja właśnie wymieniałem w ASO, ale nie byłem przy tym i nie widziałem nic, fakt po pół godzinie przyszedł mechanik i powiedział ze jeszcze trzeba poczekać bo temperatura jest nieodpowiednia, gdy odebrałem auto, w domu popatrzyłem na całość i nie zauważyłem śladu na niczym tzn. na obudowie filtra powietrza, dlaczego , już wyjaśniam, tu na forum dowiedziałem się że aby wymienić filtr oleju skrzyni DSG trzeba wyjąć wspominaną obudowę. Niestety nie zauważyłem aby była ruszana, owszem mogłem iść do mechanika i się dowiedzieć dlaczego niema śladu ale wiecie nikt nie chce wyjść na idiote. Dodam ze olej oryginalny i filtr kupiłem na allegro za cenę 300PLN i na ASO nie robili mi żadnych problemów że mam własny materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienialem w firmie ktora wspolpracuje z VW we wroclawiu i generalnie wszystkie naprawy DSG trafiaja do tej firmy. Olej i procedura raczej zostala zachowana. Jutro odbiore auto z serwisu wezme loga, z reszta w tym serwisie moj znajomy jets diagnosta i dobrze sprawdzil auto pod kazdym katem...

 

a wracajac do tematu. Czy ktos naprawial keidys mechatronike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwij tą firmę po imieniu bo we Wrocławiu właśnie RS auto odmówiło mi takiej wymiany oleju. W zasadniczej sprawie nie pomogę ale jestem zainteresowany bo u mnie DSG wchodzi w stan awarii po przełączeniu dźwigni na zmiane sekwencyjną ale zmienia biegi (wg. diagnozy do wymiany jest cięgno), nic się złego nie dzieje natomiast jak zmieniam biegi z kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ul. rakowa 40a firma nazywa sie chyba mechanik. Wymieniaja na oleju VW. Cena wyszla okolo 650zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega hatysz nie dał odpowiedzi jak sobie poradził z wywołanym tematem. A właśnie mnie (prawdopodobnie ) czeka wymiana sterownika. Objawy są takie, że miga na wyświetlaczu dolny pasek ustawień dźwigni DSG. Od roku migał gdy ustwiłem dźwignię na sekwencyjną zmianę biegów a na automacie było OK. Wtedy zignorowałem sprawę bo jeżdżę na ustwieniach D. Teraz miga (awaria) też na automacie. W ASO podano wstępnie części ok. 6tyś.zł. Czy ktoś miał ten problem i jak sobie poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co do wymiany oleju w ASO to ja nie do końca jestem przekonany. ja właśnie wymieniałem w ASO, ale nie byłem przy tym i nie widziałem nic, fakt po pół godzinie przyszedł mechanik i powiedział ze jeszcze trzeba poczekać bo temperatura jest nieodpowiednia, gdy odebrałem auto, w domu popatrzyłem na całość i nie zauważyłem śladu na niczym tzn. na obudowie filtra powietrza, dlaczego , już wyjaśniam, tu na forum dowiedziałem się że aby wymienić filtr oleju skrzyni DSG trzeba wyjąć wspominaną obudowę. Niestety nie zauważyłem aby była ruszana, owszem mogłem iść do mechanika i się dowiedzieć dlaczego niema śladu ale wiecie nikt nie chce wyjść na idiote. Dodam ze olej oryginalny i filtr kupiłem na allegro za cenę 300PLN i na ASO nie robili mi żadnych problemów że mam własny materiał.

 

 

Wiec tak pewnie twoj material zawineli dla jakiegos zmajomka , o ile ci nie wymienili . Bo chyba za latwo cie przyjeli z twoim olejem i filtrem . A potem ktos znowu kaplecik opchnie na allegro . Dlatego jak bedziesz dociekal pochodzenia od pojedynczego towaru ,to uslyszysz nerwy , bo nikt ci nie powie ze zawinol a nie wymienil.

 

Wlasnie dlatego trzeba pytac tych cwaniaczkow z ASO , czy mozecie wejsc i z bliska czy z daleka patrzec co robia .Wiadomo ze nie wszyscy sie znaja jak my , wyobrazic sobie trzeba ile ludzi moga robic w balona , bo sie nie znaja lub pod maske nie zagladaja .

 

Ja mam takie jedno ASO (pozwalaja) , ze niby nie bo wzgledy BHP ale. Jakby mi sie cos stalo to inspekcji by sie cienko tlumaczyli ,ale wystarczy nie wchodzic pod podnosnik/ auto i pozwalaja .

 

Masz prawo tyle placac za usluge ,pytac gdzie sa slady po wymianie i czy to bedzie robil ktos ktorys raz czy pierwszy . Jest niby cos takiego jak zwrot czesci , ale oni takich by ci dac maja na peczki po koszach .Gwarancje na robote masz , ale jak z DSG bedzie problem no to chyba tylko jakas ekspertyza w innym ASO pomoze udowodnic tym co wymieniali ich blad . Ale to jest zawily temat , puki filtr nie wyskoczy i olej nie wyleci to wyraznych dowodow na blad wymieniajacych nie ma . Jak twoj material byl to gwarancje tylko na usluge masz , chyba . Oby nie gadali ze olej kujawski byl.

 

Jesli wymieniali napewno sa slady , az tak super pedantyczni nie sa . Niby powinni aku wyjmowac do tego i jego obudowe by dostac sie do filtra .Wiec (ja mam slinik BMP) puszka filtra pow. jest na takich 2 beczulkach ,wyciagaja z tego i odkladaja na bok wyginajac na rurce ktora idzie do turba . Widzialem to filtra powietrza nie wyjmuja i nic przy obudowie jego nie kreca ,poprostu obudowe ciagna do gory a potem napychaja w dol.

I powiem ci ze miejsca do wyjecia filtra DSG nie ma za wiele wiec po odkreceniu cos tam kapnie ,a nie sadze by wycierali wszystko . Zobacz obok obudowy filtra ewentualnie okolice malej chlodnicy nad DSG lub dalej rozrusznik .Natomiast pod spodem myja i nie widac czy robili . Dlatego warto doplacic z 5 zeta i niech wymienia podkladke pod srube spustowa , to napewno bedzie widac ze jest jakas nowa . A najlepiej porobic foty punktow wymian i okolic dla porownania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności