Skocz do zawartości
automaniak

Jaki niszowy, sportowy samochód do 6 tysięcy polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

CRXa , może być ze swapem B18C4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim autem jeździł Richard Gere w Pretty Women ?

Już wiem....Lotus Esprit.

Ciekawe czy szło by takiego dostać...no i za ile....???

1.jpg

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B18C4 są dosyć wdzięcznymi silnikami, dzięki zastosowaniu 3 stopniowego vtec'a przy delikatnym obchodzeniu się z gazem zuzycie paliwa jest relatywnie małe a gdy się go podkręci do wyższych obr. to i potrafi oddać sporo mocy jak na jednostke o tej pojemności bez turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może TEN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może TEN

no weź przestań..... tyle kasy, a w środku jak w polonezie, wiocha jak cholera i te przyciski..... nie opłaca się :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten co mial lub jechal jako pasazer wie co crx i jej 7.200 obrotow w samym d16z5 a to mialo tylko 136 km potrafi i co sie dzieje w vtec z 160 km :):):):) przednia oska ale tak jak kolega pisal wybebeszys zbedne kilogramy i uczyc sie ogarniac autko a jak trafisz jeszcze zadbanego to nie wiele potrzeba by ladnie wygladalo alu plus ciemne szybki dorzucisz stozek a crx swietnie slychac go jak bys mial z 6 cylindrow ekspluatacja tania sam wszystko naprawisz tankujesz i jezdzisz jak wiele japoncow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze? Miał znajomy w IS VTEC 1.6 160 kucy co to potrafiło nie da się opisać - trzeba spróbować - bezcenne

 

jak nie slyszales o wysokobrotowce vtec 1.6 gdzie ty sie urodziles ?

 

chodziło mi o to że ja nie miałem VTECa, a słyszeć to jasne że słyszałem nawet śmigałem i wiem co potrafią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże Astra GSi albo Vectra A 2000, tyle, że znaleźć dobry egzemplarz graniczy z cudem. KAdzio GSi 2.0 DOHC 16V tez swoje potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos ze stajni Pininfariny? np: Fiat Coupe ?

 

moja Coupe'tka

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze cos ze stajni Pininfariny? np: Fiat Coupe ?

 

moja Coupe'tka

co do wygladu tego auta :) rzecz gustumi nie pasi ale co do marki to byl jest i bedzie fiat zreszta fiat kupe jest znany z swojej (bez)usterkowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już :) Teraz muszę poczekać, aż właściciel będzie ten samochód sprzedawał, bo już raz chciał to zrobić ale się rozmyślił ;).

Otóż mam na oku Lancię Deltę GT 2.0 w kolorze czerwonym ;) Zachowana w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem już :) Teraz muszę poczekać, aż właściciel będzie ten samochód sprzedawał, bo już raz chciał to zrobić ale się rozmyślił ;).

Otóż mam na oku Lancię Deltę GT 2.0 w kolorze czerwonym ;) Zachowana w idealnym stanie.

fajne autko tylko uwazaj droga w naprawach jak cholera

 

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

 

wszystkim co mieli crx polecam ten filmik od 2 minuty co prawda crx del sol ale......

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz mieć tanio w eksploatacji, szybko i bezawaryjnie to tylko coś made in Japan. Honda- Prelude III gen. silnik 2.0 na szprycy przyzwoicie się zbiera i moim zdaniem piękna linia. CRX II gen. małe lekkie i zapie..la. Silniki 1.6 D16A9 130km i D16Z5 z katem i sądą 125 koni. Rarytas z silnikiem B16A 170 koni to jest wersja na Japonię lub europa B16A1 160 kucy. Silniki trwałe ale w serwisowaniu wiele droższe od D serii. Jak mało mocy to silnik z integry typ R 190koni z 1.8 litra pojemności i skrzynka ze szperą -fura dosłownie fruwa. Mazdę i Mitsu bym sobie odpuścił ze względu na cenę części. Jest tego mniej i drożej. Plus w Mitsu jest takie, że silniki, skrzynki i heble składa się jak klocki lego. Wszystko pasuje ze sobą bez zbędnych ceregieli.

 

Sumując, wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na to hobby kasy. Czy 6 tyś. to ma być tylko zakup plus dodatkowa kasa na zrobie nie auta czy to jest całkowity budżet? Jeżeli 6 koła na wszystko to trochę mało. Trafienie czegoś dobrego graniczy z cudem a poprawki po "druciarstwie" niestety sporo kosztują. Trzeba się liczyć, że tu i tam coś nie działa jak należy a mechanika to pikuś przy blacharce nie wspomnę już jakim wyczynem jest znależienie czegoś nie bitego a wiem to z własnego doświadczenia.

 

Na fun mam CRX'a II gen. 125 koni którym się scigam. Wiem ile pracy własnej i ile kasy kosztuje doprowadzenie auta do normalnego stanu użytkowania nie wspominając już o jakichś modyfikacjach podnoszących moment i moc. Nie jest to tak proste i tanie jak zrobienie czipa w TDI.

 

Ja zawsze chciałem mieć CRX'a i moje mażenie się spełniło. Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru, silnika i mocy. Auto waży lekko ponad 900 kilo w seri więc stosunek mocy do masy jest dobry. Fun z prowadzenia wielki i pełen hardcor bo bez wspomagania i abs'u i innych gówien. Auto jest krótkie i szerokie a co za tym idzie narowiste w prowadzeniu i potrafi nie raz zaskoczyć.

 

Mam nadzieję, że choć trochę naświetliłem ci sprawę CRX'a. Civic IV gen jest podobny tylko spokojniej się prowadzi.

 

Prawdopodobnie w Spale będę Ceerką więc zapraszam na jazdy.

 

PS. CRX B4 VR6 zjada ;) Pomijam fakt, że z tego silnika odparowują szybko konie mechaniczne jest drogi w utrzymaniu i nie daje radości z jazdy ;)

 

PS II. jak ma być w miarę tanio, wygodnie i z lansem proponuję Prelude II gen ;)

 

Pozdrawiam

Gładki.

Edytowane przez Gładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisz - na co się w końcu zdecydowałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek czytaj uważnie :D

Otóż mam na oku Lancię Deltę GT 2.0 w kolorze czerwonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności