Skocz do zawartości
PIOTR_FOTO

Zmiana 1Z w AFN - doprecyzowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm moim zdaniem robienie swap na AFN to trochę bez sensu i szkoda kasy. Jak już chcesz robić swap to rób już na pompowtryski.. :)

 

A jak chcesz koniecznie AFN to zostaw serce 1Z i wpakuj cały osprzęt z AFN. TZN. Pompę, wtryski a jak koledzy wyżej pisali to już lepiej jakieś 216 zamiast 205, Turbo i kompa z AFN a EGR zaślepiasz i zatruwasz środowisko.. :P Pojedziesz na program i będziesz szczęśliwym posiadaczem AFN.. i około 130 KM .. :)

 

Parę dni temu znajomy Audi z 1Z przerabiał na AFN bo szkoda było by stary osprzęt z paska leżał i się marnował.. :P Postaram się przedstawić jak to wszystko wyglądało i zrobić dokładny opis co i jak..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam temat bo mam drugiego paska i zamierzam zmienić mu silnik na AFN. Przekalkulowałem koszty i zupełnie nie opłaca się przerabiać silnika 1Z na AFN-lepiej kupić cały silnik z osprzętem. I teraz pytanie jakiego mam szukać. To że AFN to wiem na pewno, ale w sprzedaży spotyka się różne silniki. Np. tak jak ten położony wzdłużnie:

1488648002.th.jpg

czy jest on taki sam jak "stare" AFNy czy nie różni się np. wiązką instalacji elektrycznej? A może lepiej szukać takiego np. z seata:

staryj.th.jpg, który wygląda bardzo podobnie jak mój 1Z?

I jeszcze pytanie, czy trzeba w passacie B4 przerabiać coś w instalacji elektrycznej aby podpiąć AFNa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pytanie, czy trzeba w passacie B4 przerabiać coś w instalacji elektrycznej aby podpiąć AFNa?

Kompa albo softa ale w twoim przypadku, kompa i kostki do ECU to na 100% - jeśli ma jeździć normalnie :P

szukaj silnika od B4 albo Golfa MK4 albo skody Octavi generalnie wszystkiego co siedzi poprzecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo Golfa MK4 albo skody Octavi generalnie wszystkiego co siedzi poprzecznie

 

np. AHF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj od poprzecznego jeżeli ori masz tak zamontowany,bo spora zabawa Cię czeka przy wzdłużnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem czego szukać. Szkoda tylko że komp od AFNa nie podejdzie Plug&Play. Zabieram się za szukanie schematu do przeróbki.

 

---------- Post added at 07:03 ---------- Previous post was at 06:21 ----------

 

Znalazłem bliźniaczy temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=90003. Wg niego komputer od AFN pasuje P&P a do przeróbki idzie tylko wtryczka do pompy. Tyle że tam opisują Audi ...

 

Nastała cisza w temacie a mi w międzyczasie przyszła do głowy jedna myśl. Załóżmy, że zostawiam silnik 1Z w aucie a zmiany na AFNa robiłbym "na raty". Np. na początek założyłbym tylko turbinę z kolektorem ssącym, układ podciśnień oraz nowy komputer. Czy tak da rade?

Edytowane przez the.wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nastała cisza w temacie a mi w międzyczasie przyszła do głowy jedna myśl. Załóżmy, że zostawiam silnik 1Z w aucie a zmiany na AFNa robiłbym "na raty". Np. na początek założyłbym tylko turbinę z kolektorem ssącym, układ podciśnień oraz nowy komputer. Czy tak da rade?
powinno trybić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności