Skocz do zawartości
mixsio

Podnoszenie mocy w AAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytańko dotyczące podniesienia mocy w silniku 1.9 TD AAZ, a konkretnie chodzi mi o podniesienie mocy aby końcowy efekt wynosił od 90 do 100 km więcej nie potrzebuję chodzi tu o w miarę zachowanie przyzwoitego spalania, wykorzystania oryginalnych gratów w silniku lecz jeśli się nie da to co trzeba wymienić, wiem że było parę wątków na ten temat lecz nic z tego nie rozumiem czy ktoś krok po kroku mógłby opisać tak na chłopski rozum co( jeśli jest taka potrzeba) trzeba wymienić i jak to wszystko razem skalibrować aby wszystko ładnie śmigało i maszyna nie dostawała w kość.

Z góry wszystkim dzięki pozrdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intercooler lepszy , zatkać ERG , wywalić katalizator . Dalej zwiększenie dawki paliwa i powietrza mbc , pompa większa jeszcze do tego, większe wtryski , fimic i oczywiście jakaś lepsza turbina i będzie już fajnie jezdziło ;) Tylko czy to jest opłacalne, sam sobie odpowiedz .

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
większe wtryski

do AAZeta od czego będą pasowały> końcówki albo całe wtryskiwacze? tam są takie same jak AHU/AHH/AFN/AHL ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
tam są takie same jak AHU/AHH/AFN/AHL ???

 

Pogielo?

Z jakiegos starego merola podchodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200D w123-w124. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
200D w123-w124. Powodzenia.

r0mek szukaj wtryskow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 kuni to sie robi ot tak, bez zmieniania czegokolwiek. tylko co z tego, jak skrzynia zbyt krotka, ale za to mozna pogonic mlodsze auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynka to jeszcze nie problem zawsze można wymienić na taką co ma inne przełożenie i od razu zapodać grubszą tarczę sprzęgłową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intercooler lepszy

 

AAZ nie ma go wogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AAZ nie ma go wogóle :)

Racja , zapomniałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AAZ nie ma go wogóle

Poczekaj... już niedługo :hmm.

100 kuni to sie robi ot tak, bez zmieniania czegokolwiek

Jarek napisz jakie mody wykonałeś na swoim Dziku. Bo chyba nie tylko dawka i ciśnienie. 100 miałeś na eko a teraz masz lda? - chodzi mi głównie o pompe: governor mod i wycięcie bolca z eko - robiłeś?

Edytowane przez pawelfre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawka, troche wiecej powietrza. pompa eko. wydech lekko dlubniety. to wszystko dalo 103.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja na obecną chwilę w swoim pasku przerobiłem pompę eko na LDA +governod mod+wycięcie bolca+wydech na jednym tłumiku przelotowym bez kata+fmic+zmodyfikowany dolot+WG odpięty(z racji uszkodzenia).Turbinka to garrett t2 daje na obecną chwilę 1.2bar(bez fmic dawało 1.4).Różnica w jezdzie od serii jest znacząca:kciuki

A spalanie na poziomie 7l/100km po mieście.Trasa 5.5l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, fimic
Intercooler lepszy ,

 

To nie to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo tylko że nazwa "fmic" jest oznaczeniem intercoolera zamontowanego z przodu przed chłodnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wycięcie bolca

Marek, napisz w jaki sposób to zrobiłeś?

Wybiłeś, obciąłeś, czym, jak, na silniku, na stole?

a... i co rozumiesz przez zmodyfikowanie dolotu - wyjołeś zwężke?

Edytowane przez pawelfre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, napisz w jaki sposób to zrobiłeś?

Wybiłeś, obciąłeś, czym, jak, na silniku, na stole?

a... i co rozumiesz przez zmodyfikowanie dolotu - wyjołeś zwężke?

Pawelfre bolca obciąłem na pompie zamontowanej na silniku podczas przeróbki na LDA.Wepchałem szmatkę na pompę odsłaniając sobie tylko bolca po czym odciąłem go dremelem z cieniutką tarczą.A dolot jest zmieniony poprzez usunięcie zwężek na górnej i dolnej obudowie filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odciąłem go dremelem z cieniutką tarczą

I nie było żadnego problemu - chodzi mi o kwestie twardości tego bolca? Rozumiem że ropke sobie ze środka odciągnołeś. Thx za info; bo kombinowałem jak się do tego zabrać.

P.S. Ciekawe czy pompiarz mi to zrobi...

P.S.2 Ile mm. dałeś podkładek do gov'a?

Pytam bo niedługo będe robił zmiany na pompie a nie chce się bawić w kolejne testowanie ustawień. Thx.

Edytowane przez pawelfre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.2 Ile mm. dałeś podkładek do gov'a?

 

Podkładek do gova dałem 2 po 1mm.

Ale myślę że gov mod bez timming moda niewiele się zda.A jeśli chodzi o regulacje to i tak będziesz kręcił śrubkami w jedną i drugą stronę:)

Edytowane przez Maroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawelfre bolca obciąłem na pompie zamontowanej na silniku podczas przeróbki na LDA.Wepchałem szmatkę na pompę odsłaniając sobie tylko bolca po czym odciąłem go dremelem z cieniutką tarczą.

Witam, mogłbyś sprecyzować o jaki bolec chodzi? Szukam czegoś o timmingu ale nie moge znaleźć nic konkretnego co po kolei. Gova mam zrobionego i przydało by się zrobić porządnie timming. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności