Skocz do zawartości
slawciol

Kolektor ssący wyczyszczony, a głowica?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dzisiaj rozebrałem kolektor ssący i wyczyściłem, był zapchany w około 50%, a w miejscu gdzie jest EGR zapchany był w 90%. ładnie go wyczyściłem, no ale została głowica w której jest to samo, i co z tym robić, nic?? Jak nic to nie widzę sensu czyszczenia kolektora ssącego, bo kanaliki pozapychane( z ledwością włożę palec ) no i niestety kanaliki są do dołu, więc jak to się robi, skrobie i niech leci w cylindry??? druga sprawa to EGR bardzo ciężko chodzi, zasysając czy dmuchając konkretnie w tą cienka rurkę nic się nie zmienia, nie ma przepływu powietrza, nie pracuje, ale jak mechanicznie nacisnę na tłok to płynnie chodzi, ale trzeba troszkę siły użyć. więc czy tak ma być?

Edytowane przez slawciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj srodek do czyszczenia ukladu zasilania diesla wszystko samo odpadnier :) daj pelna butelke firmy STP na 30 litrow normalnie to jest na 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapodaj srodek do czyszczenia ukladu zasilania diesla wszystko samo odpadnier :) daj pelna butelke firmy STP na 30 litrow normalnie to jest na 60

 

Ropy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ropy?
butelka plynu na 30 litrow ropy bo masz diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a EGR? Tak ma być czy jest skopany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej w erg to normalne a ten wezyk jedni radza zaslepic a jeni nie w kazdym badz razie ma orginalnie byc nie zatkany

 

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10967&highlight=zawor+ERG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie EGR był suchy jak pieprz tylko ciężko chodzi, przeczytaj 1 post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie EGR był suchy jak pieprz tylko ciężko chodzi, przeczytaj 1 post
widocznie ktos go zaslepil i z czasem ciezko zaczol chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapodaj srodek do czyszczenia ukladu zasilania diesla wszystko samo odpadnier daj pelna butelke firmy STP na 30 litrow normalnie to jest na 60
No ale co to da?

Możesz kombinować z kręceniem wałem tak żeby zawór był zamknięty, wtedy wyczyścić i odessać/wydmuchać resztki... ale czy warto? Zależy jak mocno to jest zawalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale co to da?

Możesz kombinować z kręceniem wałem tak żeby zawór był zamknięty, wtedy wyczyścić i odessać/wydmuchać resztki... ale czy warto? Zależy jak mocno to jest zawalone.

jak co to da wyczysci uklad zasilania a kolektor juz wyczyscil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak co to da wyczysci uklad zasilania a kolektor juz wyczyscil

A możesz wytłumaczyć co da dolanie do ropy dodatku? Przecież kolega pyta o czyszczenie kanałów ssących w głowicy silnika a nie o czyszczenie wtryskiwaczy.

 

EDIT//

 

racja

:confused:

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj rozebrałem kolektor ssący i wyczyściłem, był zapchany w około 50%, a w miejscu gdzie jest EGR zapchany był w 90%. ładnie go wyczyściłem, no ale została głowica w której jest to samo, i co z tym robić, nic?? Jak nic to nie widzę sensu czyszczenia kolektora ssącego, bo kanaliki pozapychane( z ledwością włożę palec ) no i niestety kanaliki są do dołu, więc jak to się robi, skrobie i niech leci w cylindry??? druga sprawa to EGR bardzo ciężko chodzi, zasysając czy dmuchając konkretnie w tą cienka rurkę nic się nie zmienia, nie ma przepływu powietrza, nie pracuje, ale jak mechanicznie nacisnę na tłok to płynnie chodzi, ale trzeba troszkę siły użyć. więc czy tak ma być?
racja

 

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:32 ----------

 

pytanie dlaczego az tak sie zapchal i jedyny porzadny sposob na wyczyszczenie to wlasnie zrocenie glowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie dlaczego az tak sie zapchal

 

co ty chlopie palisz? normalnie kilka twoich wypowiedzi w jednym watku i polamales mi nadgarstki. stp wyczysci glowice :D

 

zostaw ten zawor egr w spokoju. ustami nie sprawdza sie takich rzeczy, bo szybciej zylka peknie niz wytworzyc cisnienie/podcisnienie takie jak w silniku.

 

z tym czyszczeniem to chyba tylko tak jak napisal ormowiec. ewentualnie wykrecic swiece/wtrysk i ciagly nadmuch z kompresora w cylinder przy lekko uchylonym zaworze ssacym i bedzie ci wydmuchiwac na zewnatrz to co wyskrobiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ty chlopie palisz? normalnie kilka twoich wypowiedzi w jednym watku i polamales mi nadgarstki. stp wyczysci glowice :D

 

zostaw ten zawor egr w spokoju. ustami nie sprawdza sie takich rzeczy, bo szybciej zylka peknie niz wytworzyc cisnienie/podcisnienie takie jak w silniku.

 

z tym czyszczeniem to chyba tylko tak jak napisal ormowiec. ewentualnie wykrecic swiece/wtrysk i ciagly nadmuch z kompresora w cylinder przy lekko uchylonym zaworze ssacym i bedzie ci wydmuchiwac na zewnatrz to co wyskrobiesz.

Dzięki za info, kanały są pozapychane też w 50% ale chyba to już zostawie bo tylko można bałaganu narobić, do WOJTA: EGR nie był zaślepiony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij walek rozrzadu, na zamknietych zaworach wyczysc kanaly, wydmuchaj kompresorem i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler mam nadzieje ze cie kiedys spotkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

souler mam nadzieje ze cie kiedys spotkam

 

Też bym chciał z souler-em browara wypić ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

 

Też bym chciał z souler-em browara wypić ;)

 

pozdr

o niczym innym nie mysle wypic bronka i spojzec w oczy pomylilem sie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności