Skocz do zawartości
siwica

dziwne odgłosy przy wciśniętym sprzęgle

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie niezgodze ze ze ten typ tak ma , to musi mieć jakies uzasadnienie i prawdopodobnie jakąś usterkę. Jestem prawie przekonany że ten dźwięk to głośna praca tarczy sprzegła tylko niewiem jescze dlaczego. Też wstawiłem Sachsa - może cos z nimi nie tak. Moja stara tarcza wyglada całkiem nieźle ale widać na niej otarcia - nie wiem czy to norma , jak zrobie zdjęcia wrzuce na forum.

Pozatym nie ma nas tak wielu z tą dolegliwością wiec ten typ nie może tak mieć.

skrzypek 1975 czy ty wymieniałes również koło dwumasowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe wymieniane było w 2008 roku lipiec.Tak wynika z książki serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też wstawiłem Sachsa - może cos z nimi nie tak.

Było już pisane na forum o wadliwych zestawach sprzęgła firmy Sachs, może i w tym przypadku też jest ten problem, goście pisali że po zmianie Sachs na LUK było wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie można zamienić sprzęgła Sachs na Luk.To chyba wynika z budowy skrzyni biegów.Chyba że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że nie można zamienić sprzęgła Sachs na Luk.To chyba wynika z budowy skrzyni biegów.Chyba że się mylę?
można zamieniać wystarczy że mają te same wymiary a budowa skrzyni nie ma tu nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w ASO.Jestem umówiony na piątek.Pracownik po krótkiej rundzie autem, sam przyznał że coś jest nie tak.A z ewentualną zamianą Sachs na Luk może da radę trzeba tylko sprawdzić vin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać w piatek co Ci stwierdzili , mam nadzieje że cos sie w końcu wyjasni.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem przełożyć wizytę w ASO na poniedziałek.Będę musiał zostawić auto na parę dni (wyjęcie skrzyni i diagnoza) a na sobotę i niedziele mam zaplanowany wyjazd.W następnym tygodniu jak tylko się czegoś dowiem to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem auto.Objawy które opisywałem są CECHĄ a nie WADĄ lub USTERKĄ.Tak zgodnie twierdzi serwis i na potwierdzenie tego objawu dostałem możliwość przeczytania pisma VW w którym w kilku zdaniach jest to opisane.Miałem również możliwość sprawdzenia pracy sprzęgła z takim samym silnikiem w w skodzie octavia o przebiegu 7000km i vw cady przebieg 2km(nówka) i wiecie co....... było tak samo jak u mnie.Będę musiał się do tego przyzwyczaić. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zaobserwowałem podobne zjawisko jak skrzypek1975 w moim egzemplarzu. Co dziwne, to samochód o przebiegu nieco pond 10.000 km z listopada 2010. Ale z tego co przeczytałem, to cecha a nie wada, tak więc trzeba z tym żyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak u was to może cecha ,ale u mnie słychać jakby tarcie i czuć to również na pedale sprzęgła i to raczej jest jakaś usterka. :dolamam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej by było jak byś udał się do ASO i zaprosił na jazdę próbną pracownika serwisu.Nich się przejedzie i wypowie.U mnie też słychać tarcie,na pedale sprzęgła (a nawet na drążku zmiany biegów) czuć wibracje.Na forum czytałem wiele na ten temat i doszedłem do wniosku że tak musi być.Trochę szkoda.Pozostaje nam tylko się do tego przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie objawy sa podobne, choc nieco inne. Mianowicie po delikatnym wciśnięciu sprzęgła czuć nogą jak lekko bije (odbija), przy szybkim wciskaniu czuję tylko lekki opór i jakby delikatne tarcie, takie: trrrrrrr. Poza tym wszystko działa bez zarzutu, nie ma szumów, gwizdów czy innych odgłosów. Co to może być ? Ktoś mi mówił, że to normalne, ale nie jestem przekonany........

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

u mnie objawy sa podobne, choc nieco inne. Mianowicie po delikatnym wciśnięciu sprzęgła czuć nogą jak lekko bije (odbija), przy szybkim wciskaniu czuję tylko lekki opór i jakby delikatne tarcie, takie: trrrrrrr. Poza tym wszystko działa bez zarzutu, nie ma szumów, gwizdów czy innych odgłosów. Co to może być ? Ktoś mi mówił, że to normalne, ale nie jestem przekonany........

pzdr

Nie przejmuj się w tym aucie to norma.Tak jak pisałem wyżej trzeba się do tego przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgłos szorowania - tarcia metalu o metal to objaw uszkodzenia łożyska oporowego i jeżdzić z tym nie bardzo można, prosta zasada - jeżeli będzie przykładowo łożysko oporowe nasmarowane to tarcia nie będzie słychać a jeżeli coś ociera to logiczne że coś wytrze i upierniczy w dobrym układzie docisk lub rozwali obudowę sprzęgła

 

musisz udać się do jakiegoś warsztatu który fachowo zweryfikuje siłę tego tarcia bo na 100% jeżeli jest wszystko OK to nie powinno nic ocierać

 

Amen !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik zdiagnozował - dwumasa do wymiany, poza tym w skrzyni na piątce słychać gruchot (stetoskopem) i trzeba dwa łożyska wymienić. brrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam podobne objawy, mimo że jestem świeżo po wymianie sprzegła i dwumasy Sachs.Zdecydowałem się na wymianę tych części po uprzednich wizytach u mechaników, bo: słyszałem chrobotanie na zewnątrz auta przy silniku od strony kierowcy,buda lekko drżała,biło sprzęgło po lekkim wciśnięciu, a przy wyciskaniu słychać było lekki szum, będąc w srodku i "nachylając ucho" w stronę skrzyni słyszałem tarcie, a na 1 i 2 biegu samochód "mułowato się zbierał",po odpaleniu a następnie wyjeżdaniu z garażu słyszalne pohukiwanie a sprzęgło biło jak opętane. I co? Po wymianie sprzęgła i dwumasy sprzęgło chodzi lepiej i samochód żywszy(chociaż nie rozumiem jak to może mieć wpływ na "zbieranie" się auta,a problem jest bo róznica odczuwalna diametralnie(i nie sugerujcie turbiny bo sprawdzona i nic jej nie dolega).Teraz nie słychać tak "chrobotania" na zewnątrz ale najbardziej wkurza mnie wciąż:

-po odpalenie na zimnym wciąż przez jakiś czas dosyc mocno bije i pohukiwanie przy wyjeżdzaniu

-szum przy wyciskaniu(praktycznie po wciśnięciu sprzęgła przy samej podłodze- jest to słyszalne)

-drżenie budy

-słychać tarcie przy skrzyni

Nadmieniam że wg. "zdobytych" informacji skrzynia była wymieniana w serwisie przy 44tyś km(Belgia) teraz ma 165 tyś.

Nie lubię jak w moim aucie jak coś nie "hula", tym bardziej że to auto dosyć poważne i gadanie "że ten typ tak ma"do mnie nie trafia.A co ja k......a kupiłem- Volkswagena czy Fiata(z całym szacunkiem)???!!Teraz moje pytanie brzmi do Was drodzy koledzy-Co może byc przyczyną jeszcze, jeśli sprzęgło i dwumas nowe?Czy to może być coś ze skrzynią(łożyska)?Może poduszki,może olej w skrzyni(w to wszystko szczerze wątpię).Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak mkosa81, wymieniłem dwumasę ze sprzegłem, a jednak nadal jest sprzegło głośne, słychać lekki szum(gwizd) przy wciskaniu. Byłem u dwóch mechaników i ostatecznie obstawili na łożysko oporowe, podobno mogło się "nie ułożyć" po wymianie.

Więc nie wiem czy oni coś spartaczyli czy samo łożysko się wadliwe trafiło. Mam zestaw Sachsa. W poniedziałek wstawiam auto więc bede wiedział coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać Przemas po wizycie u mechanika co stwierdzi, bo i mi może to w jakiś sposób pomóc.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności