Skocz do zawartości
mandzynek

Pojemność baku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich. Mam troszke dzwine pytanie a mianowicie czy w passatach B5(dokladnie rocznik 1998) były montowane rózne pojemności baków? Autko kupiłen niedawno i trochę zielony jeszcze w temacie passata jestem. Dwa razy zatankowalem po ok. 52litry a rezerwa byla juz przy ostatnim czerwonym polu. W dodatku przejechalem tylko 400km na jednym baku coś za dużo jak silnik 1,8 20V. Mieszkam w Londynie fakt tu sie stoi bardziej w korku niż jedzie ale to spalanie mnie zastanawia. Poradzćie coś co mogę sam sprawdzić czy muszę do komputera auto podlączyć?

Pozdr Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Auto mam takie same :cwaniak: Masz pewie tak jak ja, zepsuty wskaźnik w baku. Bo mi to czasami jak na drugiej czerwonej jest (tej bliżej zera), to na maxa tylko 45 litrów moge wcisnąć. bak ma 63 litry - tyle to wiem. Nieraz bywa tak, ze mam rezerwę i zatankuje za 50 zeta (około 11 litrów) i mi od razu wskakuje na połowę baku :mur: Ale ja już się przyzwyczaiłem do tego i nie chce mi się rozbierac tego ustrojstwa. Acha! A jak tankujesz i ci pistolet odbije, to wewnątrz wlewu masz odpowietrznik (taki dzyndzelek czarny) i najlepiej przy tankowaniu, tak włożyć pistolet, zeby jednocześnie ten przycisk przesunać. Poćwiczysz i się nauczysz :ok:;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam tą samą przypadłość. Świeci rezerwa robię jeszcze z 50 km tankuję do pełna i okazuje się, że wchodzi tylko 50-52 l pomimo tego, że go odpowietrzam. Zastanawiałem się kiedyś czy w zbiorniku ktoś czegoś nie przemycał zanim stałem się właścicielem mojego autka. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bądź tu chłopie madry i powiedz o co chodzi? A moze bak jest inny? No nie mam już pomysłu. Ale czasami to mnie juz wkurza, bo nie wiem ile mam paliwea w danym momencie :przestraszony::kwasny::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

ostatnio jak mialem okazje jezdzic "anglikiem" kuzyna to uprzedzil mnie on ze jak wskaznik dojdzie do 1/4 baku to nalezy juz tankowac bo tzn ze w baku jest malo paliwa ;) Mowil mi ze angliki juz tak maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w licznikach macie tzw. dzienny licznik. Po zatankowaniu kasujcie go, znacie pewnie zużycie swoich autek, więc łatwo się zorientować po jakiej przejechanej drodze należy zjechać ponownie na stację. W żadnym z dotychczas przeze mnie użytkowanych aut wskaźnik paliwa nie działał proporcjonalnie, szczególnie przy niskim poziomie paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja tankowalem do pelna dopiero pierwszy raz i oczywiscie wyzerowalem dzienny licznik wiec sie troche zdziwilem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ;ksiegowy' odzywa sie zawsze na tym samym poziomie paliwa w baku :vw: noi wiadomo rezerwa ,czyli okolo 100 km : ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysy - a czytałes co wcześniej pisałem? mam pierwszą kreskę na rezerwie, zaleję 11 litrów i od razu mam pół baku na przykład. A bak ma 63 litry przecież. To tak na mój rozum, to rezerwa m,i się zapala jak mam przewżnie z 15 - 18 litrów :przestraszony: . A czasami jak mi spadnie praiwe do zera (czyli na następna czerwona kreskę), to też po dotankowaniu (oczywiscie nie do pełna), to mi też dziwnie wskazuje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klakons

Ja mam podobnie, a ponadto analogicza sytuacja byla w moim puncie, kupilem nowke sztuke ze salonu (2003). I praktycznie zawsze bylo tak, ze jak byl zalany do pelna, wskazowka spadala powoli mniej wiecej do polowy wkaznika. Po przekroczeniu polowy skali wskazowka znacznie szybciej zaczela opadac w kierunku rezerwy :(

Podobna rzecz zauwazylem w moim pasku, ale nie jest to az tak widoczne jak we fiacie.

Swoja droga, musze wyjezdzic cala benzynke i zobacze ile wejdzie litrow do pelna.

 

Pozdr,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja maksymalnie wlalem do baku 59 litrow. rezerwa zapala sie jak jest na drugiej czerwonej kresce. Potem spada na pierwsza czerwona i na biala i podejrzewam ze moze zejsc jeszcze nizej (w Omedze mialem tak ze bylo nizej od zera a jechalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to jak nawet miałem między czewona a białą, to maxymalnie wlałem 53 litry (i to z odpowietrzaniem) :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jak się zapali rezerwa to przejeżdźam 100km i zawsz tankuję pod korek 59-60 km.

Ale w poprzednim aucie (Audi A4) miałem sytuację na niemieckiej autostradzie że po przejechaniu 150- 200km wskaźnik opadł po niżej 0, rozległ się alarm i zapaliła się kontrolka od paliwa (żadnego zjazdu-blady strach). Po 20 km parking - po zgaszeniu auta i zapaleniu wskaźnik pokazywał ponad 3/4 a kontrolka zgasła dopiero po przejechaniu następnych 50km.

Wskaźniki są zawodne, teraz zawsze przeliczam ile km zrobie na paliwie które mam - nigdy nie zawodzi.

Na wskaźniku paliwa mogłem polegać co do km jedynie w MAŹDZIE 323 F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, musze wyjezdzic cala benzynke i zobacze ile wejdzie litrow do pelna.

 

Pozdr,

Marcin

 

Kolego oby tylko cię to gdzieś w środku lasu nie spotkało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zajeżdżam swoim (też był anglikiem) na ukraińską stację (uwaga: niektóe dystrybutory okłamują w litrach na UA)i po wciśnięciu odpowietrznika udaje mi się wlać około 70litrów, z tym że wiadomo, podjeżdżam pod dystrybutor z minimalną iloscią paliwa. nie probowałem tego manewru na polskich stacjach tzn. jak tankuje polskie paliwo, to nie wciskam odpowietrznika. na tej ilosci obskakuję dolny sląsk (1300km w obydwie strony), czasem zabieram dodatkowo 10 l. do bagażnika.zdarzało mi się jednak czasami, że wskaźnik pokazywał nie to co zazwyczaj. najlepiej kasować licznik dzienny i kontrolować jednym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
podjeżdżam pod dystrybutor z minimalną iloscią paliwa. nie probowałem tego manewru na polskich stacjach

A ja probowalem-61 litrow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio jak mialem okazje jezdzic "anglikiem" kuzyna to uprzedzil mnie on ze jak wskaznik dojdzie do 1/4 baku to nalezy juz tankowac bo tzn ze w baku jest malo paliwa ;) Mowil mi ze angliki juz tak maja

 

bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy naprawde, ja maksymalnie wlalem 53 litry po przejechaniu około 50 km na rezerwie jakas paranoja z tą pojemnoscia baku, nie wierze ze tam wejdzie 60 kilka litrów napewno tego nie sprawdze nie mam odwagi heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy z powodu braku paliwa samochód mi zgasł, to z "wciskaniem" wlałem 52 litry. Więc chyba w sedanie nie ma baku z pojemnością 62 litry, bo w takim razie czemu mi wiecej nie wchodzi? Odpowietrzam przeciez i dobijam ile się da. To gdzie te 10 litrów niby jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wierze ze tam wejdzie 60 kilka litrów napewno tego nie sprawdze nie mam odwagi heheh

a ja miałem odwagę

bak ma ok 64l to jak ma nie wejść a po odpowietrzeniu dolałem jeszcze ok 7l. i to sprawdziłem (przejechałem 100km na rezerwie - tankowanie 62l + niecałe 7l odpowietrzając)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności