Skocz do zawartości
wwwujek

VAG pod WinCE..?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem i nie potrafię znaleźć..

 

1) Można VAGa uruchomić na sprzęcie z Windows CE lub Windows Mobile?

 

2) Tym samym można wyciągnąć dane, podczas jazdy, o spalaniu, ilości paliwa itp?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby można ale jeszcze nie widziałem nikogo kto by testował auta pod tymi systemami wiec może to się nie opyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opyla czy nie, to nie istotne.. Pomyslałem sobie, że jeśli jest to mozliwe, to zamiast zegarów z pełnym FISem mogę mieć to na stałe podpięte pod np. navi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej niż soft, którego nawet jak nie ma - można sobie napisać - skąd weźmiesz kabel? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej niż soft, którego nawet jak nie ma - można sobie napisać - skąd weźmiesz kabel?

 

?

Normalny kabel jak do kompa, z końcówka USB. A jeśli w urządzeniu jest mini USB, to sa na rynku przejściówki przecież..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
?

Normalny kabel jak do kompa, z końcówka USB. A jeśli w urządzeniu jest mini USB, to sa na rynku przejściówki przecież..

 

urządzenie typu telefon działa jako "gość" względem protokołu USB, a nie jako "host". Nie możesz dwóch "gości" ze sobą połączyć zwykłym kabelkiem USB :) Gdzieś po drodze musi być jakieś urządzenie dodatkowe...

 

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

 

http://www.vadmobile.com/about.htm

tutaj jest gotowe urządzenie. Można spytać o cenę. Dostępne w odmianach na bluetooth i po kablu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach to USB i USB niektórzy już zapomnieli że praktycznie każdy kabelek USB zawiera w sobie konwerter USB<=>RS232 - więc od strony technicznej - można sobie kupić kabelek na rs232 albo usb podlutować gdzie trzeba...

 

Gorzej z kwestią software'ową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest praktycznie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak urządzenie ma wejście mini-usb to nie wystarczy dołożyć przejściówkę. Urządzenie musi mieć host usb (np. moja Toshiba G900 ma).

Potrzebny jest Vag Check http://www.arlab.it/vc/main.html

Podobno potrzebne są też sterowniki http://www.ftdichip.com/FTDrivers.htm

 

Próbowałem kilka razy to wszystko uruchomić, ale niestety zero pozytywnych efektów - moja Toshiba nie chce gadać z kablem OBDII z końcówką USB. Jakby komuś udało się coś ruszyć to dajcie znać.

 

Więcej info tu: http://pdaclub.pl/forum/g900/g900-a-vag-check/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy producent przewidział możliwość wykorzystania tego portu? czy jest bo jest ale nikt nic więcej na ten temat nie wie?;)

Bo kiedyś były palmy Acer'a które miały wbudowany HOST USB ale:

był on wyłączony programowo poprzez windows'a

nie był wyprowadzony z samego procesora fizycznie;

w kolejnej wersji druga rzecz została poprawiona natomiast nie została dorobiona przetwornica DC-DC z 3,7 na 5V przez co nie każdy układ podłączony do takiego hosta chciał działać.

 

Najprościej to podepnij jaki kolwiek konwerter usb<->rs232 na ft232 i zewrzyj linie rxd z txd a następnie na palmie odpal terminal - jezeli to co wyslesz będzie przychodziło nie tylko poprzez 'echo' to znaczy ze komunikacja w tej częsci działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się kiedyś bawiłem Tośką i VAGiem ale leszcz jestem i mi to jakoś wszystko nie działało :P

ale jakby zagadało to fajny bajer by był :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toshibie host usb na bank działa, bo podłączałem już myszy, pendrive, a inni użytkownicy masę innych akcesoriów. Obstawiam, że poprostu nie ma właściwego sterownika do podłączenia kabla obdII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELM to się nadaje do d. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale działa ;)

Miałem okazję niedawno coś takiego w dłoniach trzymać: wpinasz do obd, odpalasz jakiś kawałek softu na Windows Mobile i po bluetoothie to ze sobą gada. Prędkością transmisji to nie zabija (na oko wychodzi tak 1 próbka na sekundę), ale wykresy rysuje i pozwala błedy odczytać / skasować. I byłem z lekka w szoku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To zrób tym jaką kolwiek adaptację lub skasuj błędy w czymś starszym niż 2000 rok ;) powodzenia życzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zrób tym jaką kolwiek adaptację lub skasuj błędy w czymś starszym niż 2000 rok powodzenia życzę

o tym mówię... wszystko kwestia softu. Freewareowe odpowiedniki potrafią błędy conajwyżej skasować ;) Adaptacji nie ma wcale. A poza tym można sobie podglądać w miarę "live" jakieś tam wskazania. Ale widać, że to urządzenie musi zostać dopracowane - nie mniej - jest to kwestia softu, a nie żelaza, bo w sumie można tym wszystko, co da radę zrobić kablem KKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o tym mówię... wszystko kwestia softu. Freewareowe odpowiedniki potrafią błędy conajwyżej skasować Adaptacji nie ma wcale. A poza tym można sobie podglądać w miarę "live" jakieś tam wskazania. Ale widać, że to urządzenie musi zostać dopracowane - nie mniej - jest to kwestia softu, a nie żelaza, bo w sumie można tym wszystko, co da radę zrobić kablem KKL.

 

Tak kwestia softu tylko że nikt nie będzie wspierał starych samochodów które z definicji powinny być już dawno na złomie [definicja producentów i kabli i samochodów]... [winny nie powinny, każdy chce zarobić jak najwięcej więc dopisywany jest support do nowych].

Do tego cokolwiek na ELM jest euroscanem, stary soft nie podejdzie z kablem USB/BT bo stary euro wymagał dwóch com'ów i koło się zamyka, nie ma softu - kabel bez użyteczny.

Nie wiem jaki jest sens inwestowania prawie 200zł w coś czym można zrobić garstkę samochodów - opisywałem już w jednym miejscu na forum czego ELM na pewno nie robi.. zrobił jedynie seat'a ibizę 2000/2001 rok [nie pamiętam już teraz jaki to był] i to też tylko odczyt parametrów bierzących...

nie wszystko co KKL bo KKL'em można zrobić adaptację a tym z żadnym softem nawet na PC nie, do tego euroscan słyży praktycznie tylko do diagnozy ECU więc o reszcie można zapomnieć. [No powiedzmy że po CAN'ie bodajże udaje mu się czasami odczytać airbag, abs i kilka innych rzeczy, ale to z wiatrem i ogromem szczęścia]

 

To już lepiej kupić kabelek KKL - USB i wykastrować go tj pominąć FT232, praktycznie każdy palmtop ma na złączce, RS232 którym wrzuca się w niego soft w wypadku padu windy - tylko tutaj też kwestia oprogramowania. Z urządzeń na BT jest jeszcze VAS ale to inny przedział cenowy ;) i też problematyczny soft. Ogólnie moim zdaniem takie kombinowanie to bez sens - lepiej wziąć jakiegoś starego laptopa np. jakis compaq evo n400 [jest mały lekki i poręczny], CD/Flop w docku, normalnie nie potrzeby więc nosimy samego lapka] lub jakiegoś della z serii [c] cienkich małych i poręcznych lub np. netbook'a. Nie ważne co - można na naszym ulubionym portalu aukcyjnym kupić dość tanio. Palmtop jest fajny bo naprawdę mały i można go rzucić gdzie się chce, ale to dość nie praktyczne urządzenie, bo niby ma windę a na tej windzie mało co działa;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności