Skocz do zawartości
radeek

elektryka elektryka coś nie styka, coś nie pyka

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam.

Świecą mi cały czas światła cofania :zeco

a jak wyjmę żarówki ( wystarczy, że jedną ) to automatycznie nie działa klima :zeco

no takich cyrków to nigdy nie miałem... baa...nawet o takich nie słyszałem

jeśli ktoś ma pomysł, to poproszę :fajny

mam nadzieję, że da się bez elektryka, bo kolejki na dwa tygodnie są :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z samochodu robi się choinka to w pierwszej kolejności należy sprawdzić połączenia masowe.

Przy tablicy bezpieczników jest taka blaszka w kształcie walca ona jest przykręcona do karoserii pojazdu a na niej znajdują sie konektorki z przewodami. Rozebrać wyczyścić złożyć i sprawdzić lokalne połączenia masowe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tablicy bezpieczników jest taka blaszka w kształcie walca ona jest przykręcona do karoserii pojazdu a na niej znajdują sie konektorki z przewodami.

jakbyś mi pokazał jakąś fotkę jeszcze jak to wygląda, byłbym wdzięczny, bo nie wiem które to :(

 

---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

 

to w pierwszej kolejności należy sprawdzić połączenia masowe

powiedz jak możesz gdzie dokładnie, jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbyś mi pokazał jakąś fotkę jeszcze jak to wygląda, byłbym wdzięczny, bo nie wiem które to

No przeszukałem neta i nie moge sie doszukać obrazka tego kawałka metalu.

W kazdym razie do tego metalowego cuda w kształcie "koła" okręgu beda wchodzić tylko brązowe przewody. Szukaj tego po prawej stronie troche powyżej tablicy bezpieczników.

 

powiedz jak możesz gdzie dokładnie, jak
To właśnie chodzi o to "kółeczko" w pierwszej kolejności.

A jak?

Zdjąc konektorki sprawdzić czy nie skorodowały przeczyścić papierkiem i założyć.

To w pierwszej kolejności, jak nie pomoże to pisz i wtedy bedziemy myśleć dalej;)

Edytowane przez Paradoks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego u mnie nie ma :( szukałem i nic nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na bank. musisz odkręcić całkiem plastikową półkę pod kierownicą i mocno się pochylić żeby ujrzeć. to jest na wysokości górnego zawiasu drzwi, może nawet wyżej, po lewej stronie.

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam to musi być jak napisał kolega qdlik.

Później sprawdze u siebie w kompie,bo coś mi się tak wydaje że powinienem mieć akurat fotkę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo coś mi się tak wydaje że powinienem mieć akurat fotkę tego.

no ja nie mam fotki ale jak zajdzie potrzeba to pójdę potem pod blok i pyknę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo znalazłem,nie jest to foto mojego autorstwa,ale mam nadzieję że autor tej fotki nie pogniewa się na mnie ;)

2uj1hg1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, jest jak nowe, ale oczyściłem wszystkie styki i niestety nic nie pomogło :( więc to nie to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma być dobra masa to trzeba sprawdzić klemy akumulatora i je oczyścić oraz sprawdzić w jakim stanie jest sam przewód idący od klemy (-) do silnika i połączenie z silnikiem a nie tylko tą masę wewnątrz auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze połączenia masowe przy tylnich lampach (brązowe kable przykręcane do karoserii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podepnę się pod temat mam podobny problem tylko ze ze światłami przednimi , jak zapalę światła mijania to nie działa mi prawy kierunek a przy okazji gaśnie prawe światło mijania i zaczyna żarzyć żarówka od świateł drogowych. POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło mi się. W passacie to jest po lewej stronie i oblane plastykiem a w T4 po prawej stronie i goła blacha.

Tak jak pisał kolega mcgregor88, teraz pozostaje sprawdzić mase biegnącą od klem akumulatora i dalej czyli połączenie do silnika i karoserii auta, pożniej jeszcze ewentualnie mase przy samych lampach.

a nie tylko tą masę wewnątrz auta

Zgoda, ale zawsze warto zaczynać od szczegółów które wydają sie nie istotne a potrafią dużo napsuć;) Swoją drogą musiało by poważnie zaśniedzieć klema od akumulatora bo nie dochodzi do nagłej utraty masy na silniku lub budzie samochodu, przynajmniej mi sie tak nigdy nie zdarzyło przez okres użytkowania 10 aut :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kostkę na wybieraku biegów (2 kable), jak mu przejdzie to czujnik wstecznego robi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłącz kostkę na wybieraku biegów (2 kable), jak mu przejdzie to czujnik wstecznego robi zwarcie.

czujnik jest w porządku :) dziś powalczę z tą masą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już problem załatwiłem , słabe masowanie dokręciłem trysnąłem WD i autko śmiga jak należy , dziękuję wszystkim za pomoc w szczególności Danielowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wszystkie połączenia masowe i lipa :(

zauważyłem ze jak odepnę kostkę od czujnika wstecznego to dalej jest to samo

ale jak odepnę kostkę od sprężarki klimy to klima rzecz jasna nie działa, ale gasną też światła wsteczne

co ma sprężarka do wstecznego? :o

 

---------- Post added at 16:03 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

 

dodam też, że światła wsteczne świecą jakby niepełną mocą, jakby za mały prąd szedł na żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na uszkodzenie skrzynki z bezpiecznikami lub przetarte kable zwierają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności