Skocz do zawartości
beryss

zbieżność kół przednich passat b4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy Wiecie jaka ma byc zbieznosc kol przednich w passat b4 tdi 96rok. zrobili mi zbieznosc po 10stopni na plusie czyli calkowita 20. w bazie w kompie mieli passat 96-00 -i zastanawiam sie czy to jest dobre ustawienie, dziwnie jakos jedzie jak przyspieszam to idzie prosto, jak jade spokojnie to na lewo leci. pojade na poprawke ,lecz chcialbym wiedziec czy po 10 jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest źle. Powinno być 0st +-10' całkowita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli smialo na zero niech ustawia? dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kont kola to -1st 10' -tak jak pisales w innym poscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o kont kola to -1st 10' -tak jak pisales w innym poscie?

Tak, według tamtej tabelki dla samochodu z silnikiem 81kW pochylenie jest -1st 10' z resztą to już nie jest aż takie ważne bo tolerancja jest +-20'. I tak tego idealnie nie ustawią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąt najlepiej jak największy negatyw lepiej auto w zakręcach chodzi wiec 1st20"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych 10' nawet nie poczuje na zakręcie. Ale mieści się w tolerancji, więc można ustawić tak jak pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka ma byc zbieznosc kol przednich w passat b4 tdi 96rok. zrobili mi zbieznosc po 10stopni na plusie czyli calkowita 20.
Pamietaj ze jescze w B4 trzeba ustawiac kat pochylenia kola. Sama zbierznosc nie zawsze pomaga. U mnie jak mialem B4 to tez gosc ustawial sama zbierznosc i lipa. Dopiero jak pojechalem do drugiego to ustawil mi kat pochylenia i wtedy dopiero sie smiglo normalnie. Ja za ustawianie zbierznosci i kata placilem 80zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamietaj ze jescze w B4 trzeba ustawiac kat pochylenia kola.

Przeczytaj temat od początku. Było o tym pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wjechalem do poprawki i na lewym kole bylo 0st38' praw 0st24' mowie zeby na zero ustawil to mial problem bo w kompie ma innaczej z laska ustawil na +0st 10' calkowita. ale kierownica jest w prawo przestawiona, wracam to zaczal szarpac kierownice mowi ze jest nie dokrecona hehe , przed ustawieniem podnosi przod auta aby wlozyc okragle ruchome elementy, co moim zdaniem jest niezbyt dobrym rozwiazaniem , poniewaz auto jest nieulozone . cos mi sie wydaje ze bede musial w innym miejscu ustawic , bo z kolesiem cos nie tak jest. czyli przed korekta mialem calkowita 0st62' jak porosilem ze chce na 0 to stwierdzil ze opony mi bedzie zdierac i na moja odpowiedzialnosc to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podnosi przod auta aby wlozyc okragle ruchome elementy, co moim zdaniem jest niezbyt dobrym rozwiazaniem , poniewaz auto jest nieulozone

Musi włożyć te "talerze" bo inaczej regulując będzie ściskało/rozciągało gumy w zawieszeniu, po paru metrach pomiar się rozjedzie, słowem robota do ( )*( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jedź do firmy auto Floryn koło shella na ślężnej, dokładnie za stacją shell tak jakby na podwórku musisz przez stacje przejechać, kolesie ustawiają najlepiej we wrocławiu. za 60 zł masz igłe zbierzność i kąty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, jak mozesz podaj nr tel do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności