Skocz do zawartości
Bond29

Po wymianie silnika problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak brak filtra powietrza? Nie bardzo to rozumiem?
[/quote

Niestety tak ponieważ auto niedawno kupiłem gdy chciałem sprawdzić w jakim stanie wygląda byłem w szoku filtra ani śladu dlatego pytam czy auto może wariować z tej przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak dla mnie to ty jesteś rzeźnik, a nie kierowca. To nie ty masz problem z autem - to auto niestety ma problem z Tobą. Weź się chłopie w garść, wydaj siano, wymień na ślepo wszystkie filtry, zrób podstawowy serwis. Daje sobie obciąć paznokcie, że to poradzi na większość problemów.

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade na zakopy i kupie filtr powietrza a z tym że go niebyło to dowiedziałem sie wczoraj jak postanowiłem zobaczyć w jakim stanie on wygląda i sam dyłem w szoku jak zobaczyłem że go tam niema. Mam jeszcze jedno pytanie,gdzie znajduje się moduł komfortu w pasku b5 1.6 1998r.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jade na zakopy i kupie filtr powietrza a z tym że go niebyło to dowiedziałem sie wczoraj jak postanowiłem zobaczyć w jakim stanie on wygląda i sam dyłem w szoku jak zobaczyłem że go tam niema. Mam jeszcze jedno pytanie,gdzie znajduje się moduł komfortu w pasku b5 1.6 1998r.?

Kolego, moduł komfortu masz dokładnie pod nogami kierowcy, musisz sobie dzwignąć wykładzine oraz wygłuszenie i tam zobaczysz czarną skrzynkę, wyciągnij ją rozkręć i tam zobaczysz ten modół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jade na zakopy i kupie filtr powietrza a z tym że go niebyło to dowiedziałem sie wczoraj jak postanowiłem zobaczyć w jakim stanie on wygląda i sam dyłem w szoku jak zobaczyłem że go tam niema. Mam jeszcze jedno pytanie,gdzie znajduje się moduł komfortu w pasku b5 1.6 1998r.?
ty zostaw ten modul narazie tylko wymien wszystko co trzeba tz filtr powietrza,paliwa,oleju,filtr kabinowy odrazu wyczysc tam wszystko z lisci w srodku wymien olej plyn hamulcowy i jesli nie masz potwqierdzenia o tym ze ktos wczesniej wymienial pasek rozrzadu to tez go wymien ! a potem baw sie pierdolkami bys w trakcie nie musial silnika wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szok żę są jeszcze tacy rzeźnicy;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szok żę są jeszcze tacy rzeźnicy;-)

Ja rzeznikiem nie jestem tylko autko kupiłem od kata i musze doprowadzić je do stanu takiego jaki powinien być a nieda sie wszystkiego zrobić na raz bo za dużo tego jest!!! Teraz łapiesz kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że nie jestem mechnikiem ale silnik sam wymieniłem i też miałem sporo błędów ale okazało się że większość była spodowana wybitym bezpiecznikiem po usunięci tej że usterki został mi jeden 00537 - Regulacja Sondy Lambda 18-00 Górna wartość graniczna z którym muszę sobie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam już powymieniane filtry a w środe wymieniam całe zawieszenie przednie, okazało się że też mam braki w układzie wydechowym,czyli został wycięty katalizator i została wspawana rura,czy ma to wpływ na prace silnika? Mam zamiar zastąpić katalizator strumienicą,czy tak można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to tak zrobić tylko nie każdy diagnosta podbije ci przegląd przynajmniej u mnie w krk tak jest a co do braku katalizatora to ponoć autko jest mocniejsze i więcej pali ale tego osobiście nie sprawdzałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj doszedłem do ładu z mojim autkiem okazało się że poprzednie błędy były spowodowane uszkodzonym bezpiecznikiem sterownika silnika . Po wymienie bezpiecznika wyskoczyła sonda lamda po jej wymienie i zamontowaniu nowych świec autko narazie jeździ oby jak najdłużej i pamiętaj kolego po wymienie silnika bez vaga ani rusz bo każda wizyta w serwisie kosztuje ok 60-80zł .Dlatego sam zainwestowałem w laptopa i interfejs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy dzisiaj doszedłem do ładu z mojim autkiem okazało się że poprzednie błędy były spowodowane uszkodzonym bezpiecznikiem sterownika silnika . Po wymienie bezpiecznika wyskoczyła sonda lamda po jej wymienie i zamontowaniu nowych świec autko narazie jeździ oby jak najdłużej i pamiętaj kolego po wymienie silnika bez vaga ani rusz bo każda wizyta w serwisie kosztuje ok 60-80zł .Dlatego sam zainwestowałem w laptopa i interfejs

boze bond niewiesz jak sie ciesze :) zartuje pilnuj teraz poziomow plynow poprostu dbaj bardziej niz o swoja kobiete gratuluje sukcesu

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

 

Witam ponownie mam już powymieniane filtry a w środe wymieniam całe zawieszenie przednie, okazało się że też mam braki w układzie wydechowym,czyli został wycięty katalizator i została wspawana rura,czy ma to wpływ na prace silnika? Mam zamiar zastąpić katalizator strumienicą,czy tak można?

adas w dieslu kata bez problemu mozna wyciac ale w benzynie to juz gozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się ciesze najbardziej z tego że sam sobie dałem rady bez żadnego mechanika a co do kontrolek to masz racje bo zrobiłem ok 3km za 1000zł a za taką imprezke torchę drogo jak na moje finanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boze bond niewiesz jak sie ciesze :) zartuje pilnuj teraz poziomow plynow poprostu dbaj bardziej niz o swoja kobiete gratuluje sukcesu

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

 

adas w dieslu kata bez problemu mozna wyciac ale w benzynie to juz gozej

Witam kolego powymieniałem wszystkie filtry i autko pracuje troche lepiej ale mam jedno

pytanko gdzie sie znajduje ten bezpiecznik sterowania silnikiem?

 

Wojtas ja mam benzyne 1.6 i chcem wspawać strumienice zamiast katalizatora czy tak może być?

 

---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:15 ----------

 

Mam jeszcze jedno pytanie właśnie zmieniam całe zawieszenie przednie i czy wachacze kture mają dobre sfożnie a zużyte tuleje gumowo-metalowe nadają sie do powturnego użytku? oczywiście po wymianie tuleji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie w krakowie gość regeneruje wachacze i daje gwarancje na 60tyś ponoć wytrzymują około 100tyś w zależności od stylu jazdy a co do bezpiecznika to jest nr 29 a tu masz opis bezpieczników który do czego http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523 . Ale nawet gdy byś wymienił bezpiecznik to nic nie da bo musisz mieć vaga i wykasować błędy a ja przez ten bezpiecznik spaliłem sobie sonda i genaralnie po wymianie sondy poczułem różnice i to dużą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak u mnie w krakowie gość regeneruje wachacze i daje gwarancje na 60tyś ponoć wytrzymują około 100tyś w zależności od stylu jazdy a co do bezpiecznika to jest nr 29 a tu masz opis bezpieczników który do czego http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523 . Ale nawet gdy byś wymienił bezpiecznik to nic nie da bo musisz mieć vaga i wykasować błędy a ja przez ten bezpiecznik spaliłem sobie sonda i genaralnie po wymianie sondy poczułem różnice i to dużą .

Ile kosztuje taka impreza i gdy są wybite sfożnie czy też da sie je zregenerować? Ja już wymieniłem całe zawieszenie ale przydało by sie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje taka impreza i gdy są wybite sfożnie czy też da sie je zregenerować? Ja już wymieniłem całe zawieszenie ale przydało by sie na zapas.
do regerneracji potrzebujesz oddac stare a jak masz placic za zregenerowane to lepiej kup nowe a co do strumienicy moze byc tylko po co ? kolektora sportowego nie masz caly uklad wydechowy tez masz seria dolot silnika tez seria wiec po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do regerneracji potrzebujesz oddac stare a jak masz placic za zregenerowane to lepiej kup nowe a co do strumienicy moze byc tylko po co ? kolektora sportowego nie masz caly uklad wydechowy tez masz seria dolot silnika tez seria wiec po co ?

Mam założone nowe zawieszenie tylko chciałem na zapas a co do strumienicy to niemam kata.i bez tego nieprzejdzie mi przeglądu a strumienica jest tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności