Skocz do zawartości
Variant CL

przepisanie OC po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie,

 

Chciałabym wyjaśnić, że składka za polisę ubezpieczeniową kalkulowana jest dla każdego kierowcy indywidualnie. Wpływają na nie różne czynniki takie jak np. wiek, i doświadczenie kierowcy, historia szkodowości itp. Z tego względu Pana składka została zrekalkulowana i różni się od składki poprzedniego właściciela samochodu. Podobnie - niezależnie od ubezpieczyciela - może różnić się od składki Pana brata.

 

Jeżeli mogłabym jeszcze w czymś pomóc - uprzejmie proszę o kontakt na adres [email protected]

 

Z wyrazami szacunku,

Katarzyna Krokos

Kierownik Działu Obsługi Klienta

żadne ze znanych mi towarzystw ubezpieczeniowych z których usług korzystam nie przelicza bo wszystkich obdzwoniłem, tylko LD przeliczyło, finał taki ze dopłata OC poleciała i miesiąc przed końcem ubezpieczenia OC poleci wypowiedzenie bo brat teraz jest zmuszony wypowiedzieć (za 3 miesiące dopłata prawie 600) to ile będzie za cały rok?? To się nazywa dbanie o klienta i przyciąganie go! Na pewno nigdy nie skorzystam już z towarzystwa i nikomu nie polecam. Nadmienię jeszcze ze pasek ma dwóch właścicieli z których jeden to osoba z 30 letnim stażem za kółkiem i z jednym zdarzaniem (AC pokryło szkodę, ja zrobiłem blacharkę) ciągłość AC 12 lat. Więc czegoś nie rozumiem. Jako reklamę firmy przysłali tani zapach do auta który nie pachnie:) po 2 dniach. Poproszę o wysyłkę jeszcze 43 zapachów. 1 na 2 dni, wiec analogicznie na 3 miesiące, a niech stracę 40 sztuk.

 

Szanowna Pani Katarzyno, dobrze mówię 31dni przed upłynięciem ubezpieczenia przysłać wypowiedzenie? Mogę wcześniej? Żebym się broń Boże nie spóźnił.

Edytowane przez bambus1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...finał taki ze dopłata OC poleciała i miesiąc przed końcem ubezpieczenia OC poleci wypowiedzenie

I słusznie, bo kto to widział ubezpieczać się w podobnych wynalazkach. Ja korzystam z usług agencji ubezpieczeniowej, w której zawsze otrzymuję ofertę będącą kompromisem pomiędzy ceną, a jakością polisy. LD, Link4 itp. firemki sobie odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze mówię 31dni przed upłynięciem ubezpieczenia przysłać wypowiedzenie?

Byłem dziś w oddziale PTU i poinformowano mnie następująco: na decyzję o wypowiedzeniu lub kontynuacji OC po sprzedającym masz 30 dni od kupna. Wypowiedzenie musi wpłynąć najpóźniej 1 dzień przed końcem tego okresu 30-dniowego. I tu są różne wersje - jedne towarzystwa wymagają, aby wypowiedzenie wpłynęło do nich najpóźniej w 29 dniu, inne honorują np. stempel od agenta na wypowiedzeniu z datą max. 29 dnia po zakupie. W tej kwestii najlepiej jest skontaktować się z oddziałem ubezpieczyciela. Jeśli zechcesz kontynuować, to trzeba zrobić aneks do polisy na nowego nabywcę. Jednak z wypowiedzi agentki wynika, że wielu kierowców jeździ na OC sprzedającego bez aneksu do końca terminu. W takim przypadku ryzyko leży w podejściu policjanta przy ewentualnej kontroli. Bez aneksu, powinno się wozić umowę kupna pojazdu. Jeden policjant to akceptuje, inny nie.

Takie informacje uzyskałem.

Edytowane przez Rashid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nabycia pojazdu z polisą w Liberty Direct, zgodnie z art. 31.1. Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, nabywca ma 30 dni od zakupu w/w pojazdu na wypowiedzenie umowy w Liberty Direct.

W/w. art. stanowi: Na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba, że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

 

tego nie rozumiem "Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba, że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego" czyli co sami mi juz nie przedłużą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba, że
Przedłuzą ci w taki sposób że zawrą z tobą nową umowę ubezpieczenia. Stara wygasa ale zawierana jest z automatu nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co sami mi juz nie przedłużą??

Tak jak kolega wyżej pisze - przedłużą, z braku wypowiedzenia, automatycznie przedłużą, ale dokonają rekalkulacji wedle Twoich zniżek/zwyżek, tudzież miejsca zamieszkania i wielu innych czynników kształtujących stawkę (ilu kierowców, wiek, miejsce postoju itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to juz rozumiem dziex koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert_Link4

Witam wszystkich, nawiązując do wypowiedzi bambus1987 jedną rzecz chcę sprostować. W opisanej sytuacji, czyli wypowiadaniu OC poprzedniego właściciela, ma się maksymalnie 30 dni na wypowiedzenie tej umowy. I tu jest zgoda. Ale to wypowiedzenie może wpłynąć do ubezpieczyciela ostatniego dnia, czyli 30. Nie ma w tej szczególnej sytuacji wymogu „na jeden dzień przed”.

 

Podawany przez bambus1987 termin „jeden dzień przed” dotyczy standardowego wypowiadania OC na koniec trwania całorocznej umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności