Skocz do zawartości
Gość piki

DSG - skrzynia marzenie!

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg niby 150.000 ale widzę na niemieckich blachach. Jesli cena jest 45.000 i jest netto, czyli ile musze plus doliczyć do takiego interesu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na benzynke ktos poszalał.... przebieg dosc spory ale moze trase tylko auto robilo.

tam 7biegowa sucha skrzynia..... one mniej zywotne, ale serio musisz poczytac o tym.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem ze kwota podana to netto. Faktura 23% wiec dochodzi kolejna dycha.. kurde :))

 

z tymi skrzyniami poczytam. Czyli dsg w dieslu jest lepszy od benzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG 6 biegowy ma sprzęgło mokre czyli te "lepsze", mniej awaryjne. DSG 7 biegowa ma suche i teoretycznie tarczki zużywają się przy przebiegu około 150 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa. Turbo 200ps bo tak napisane jest w aukcji ma ta 7 biegowa? Koszt takich wymiany tarczy rozumiem ze dość spory?

 

co do faktury z kwoty 45.000 23% VAT to bedzie kolejne z 10.000, dobrze myśle ?

Edytowane przez marcinos7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które bloki pomiarowe byś obstawiał do sprawdzania?

Miałem ten komfort, że to znajomy zdiagnozował, ja tylko wykonywałem polecenia jako kierowca.

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ślicznie za pomoc i odpowiedzi. Mam ostatnie pytanie co do automatu. Zauważyłem 2 opcje cc 2012 rok bliżej mnie. W aukcji jednej napisane jest dct/dsg zaś w drugiej aukcji hydrauliczna klasyczna. Czy to są dwie osobne skrzynie? Podejrzewam ze tak, ale wole sie zapytac przed kupnem was, którzy sie znają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poproś kogoś z interfejsem diagnostycznym o wykonanie testów i bloków pomiarów podczas jazdy. Kilka testów podczas ruszania i np. Hamowania równocześnie. Czasem podczas jazdy niby jest ok a potem się okazuje, że potrafi szarpnąć przy ruszaniu. Tak więc na oko dsg nie diagnozujesz.

i to już jakieś konkrety...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sprawdz czy szarpie. Na zimnym i cieplym. Jak nic i zero bledow to bierz bo reszty sie dowiesz jak rozbierzesz skrzynie.

I ewentualnie te bloki pomiarowe (ale ktore i jakie to nie pytaj).

 

Ja kupowalem i nie mialem zadnego pojecia co i jak sprawdzic poza tym co napisalem. 100k km za mna i jestem mega zadowolony. Oczywiście wymiana co 60k km wymiana oleju w skrzyni.

 

Chyba pozostaje znaleźć kogoś, kto wieże jego DSG jest OK, i kto da się kawałek przejechać a potem porównywać przy tym kupowanym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty zaznaczają ludzie podczas wystawiania ogłoszenia. Tylko DSG są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głupoty zaznaczają ludzie podczas wystawiania ogłoszenia. Tylko DSG są.

 

Aha wolałem zapytac bo jednak inaczej opisana. Czytałem na internecie ze klasyczna jest ciężka skrzynia i dochodzi większe spalanie. Dlatego dla pewności pytam. Czy to te normalne dsg dwusprzęgłowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz auta na otomoto czy allegro zawsze zaznaczaj wszystkie skrzynie nawet półautomat bezmyślnie ludzie zaznaczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie jak widzą że jest mozliwość zmiany manualnej (+/-) to już dla nich półautomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też nominalnie skrzynia DSG jest skrzynią manualną z automatycznym sprzęgłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sprzęgła 2 są automatyczne ale biegi są zmieniane automatycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników DSG - na ile szacujecie czas przełączenia biegów przy manulanej zmianie? Chodzi mi o opóźnienie od kliknięcia do reakcji skrzyni. Mam wrażenie, że nawet w idealnym przypadku (równe przyspieszanie) i zmianie biegów do góry, to opóźnienie jest znaczne - na oko 0,7s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do użytkowników DSG - na ile szacujecie czas przełączenia biegów przy manulanej zmianie? Chodzi mi o opóźnienie od kliknięcia do reakcji skrzyni. Mam wrażenie, że nawet w idealnym przypadku (równe przyspieszanie) i zmianie biegów do góry, to opóźnienie jest znaczne - na oko 0,7s.

Nie mam aż tak dokładnego stopera jak Ty ale w moim odczuciu jest to natychmiast.

;)

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie opóźnienie odczuwam tylko przy zmianie o 2 biegi w górę albo w dół. Przy zmianie o jeden w ogóle nie czuję lagów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam aż tak dokładnego stopera jak Ty ale w moim odczuciu jest to natychmiast.

;)

 

Taki eksperyment - jesteś w stanie powiedzieć "dwa" pomiędzy klikiem w zmianę biegu a faktyczną zmianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzieś kiedys czytalem ze mozna zresetowac pamiec skrzyni poprzez naciśniecie pedału gazu na zgaszonym silniku i cod tam potem sie robiło. Czy pamiętacie moze cala procedure ? Niestety nie moge znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności