Skocz do zawartości
lukassx11

jak wymienic pompowtrysk (AVB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam siadł mi pompowtryskiwacz i mechanik nie wie jak wymienić tzw coś się dokręca i cofa o 225 stopni chodzi o używany pompowtryskiwacz... znawców tematu pytam jak wymienić pompowtryskiwacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej niepomoge, ale mechanika napewno bym zmienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo oto chodzi ze mam taki problem kupiłem jesienią nowy pompowtryskiwacz z intercarsu boscha tzw regenerowany i nie wytrwał mi nawet 30tys, km. dzwoniłem do Pana u którego będę regenerował 2 pompowtryski i z tego co mówił ze jest to wyłącznie wina montażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cofa o 225 stopni -według nowej Elsy cofa się o 180 stopni.

 

To powinno pomóc o ile kuma się po angielsku.

 

avf.pdf

 

A to po rusku

 

pompki 0.jpg

pompki1.jpg

pompki 2.jpg

 

A tu po polsku - najlepsze

 

pompki0.jpg

 

pompki1.jpg

 

pompki2.jpg

 

 

 

 

pompki3.jpg

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum lecz forum czytam co dziennie. Mam pytanie i nie będę otwierał nowego tematu bo tu jest odpowiedni dział.

 

Mam pytanie odnośnie demontażu pompowtrysków. Chciałbym wymienić uszczelniacze w moim B5 ale nie mogę wyciągnąć choć 1 PD. Kupiłem nawet dźwignie na allego do demontażu PD i nic. Ktoś [pisał że wystarczy ok 1 min i ruszanie delikatne i wyjdzie. Ja ruszałem godzinę i nic. Nawet dźwignie nie pomogła.

 

Proszę o pomoc jak je wyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się nie mylę to ty nie masz PD tylko zwykłe wtryski ( 110 AFN ) .Może kupiłeś nie tą co trzeba dźwigienkę . Jeśli się mylę to mnie poprawcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, a Ty na pewno masz pompowtryski w samochodzie? W opisie podajesz sprzeczne informacje (tj. silnik 110 KM AFN) i rok 2004. W tym roczniku silnik ten nie był stosowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mebelman myślisz że tym ściągnę? - jeszcze tym nie robiłem i nie mam z tym żadnych doświadczeń.. Oprócz tego macie jeszcze inne sposoby?

 

Michał poprawiłem dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciągacz.jpg

Zamieszczam zrzut ekranu na którym pokazano sposób użycia ściągacza.

Cały opis demontażu zamieściłem w poście nr 5 w tym temacie. Rysunek pochodzi z pliku AVF.pdf

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja w zeszłym roku wyjmowałem wszystkie pompki - do ich wyjęcia nie jest potrzebny ściągacz (a wręcz nie jest zalecany). Co do samej operacji to oczywiście trzeba kupić dobre narzędzia (klucze, zegar itp.). Należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu. Jedyne co mogę Ci doradzić to abyś kupił zestaw uszczelek na wszystkie pompki, a te co masz na samochodzie wyciągnął i przesłał np. do J.T. Diesel Service <[email protected]> (mnie robił i byłem zadowolony). Jak coś to mam instrukcję po polsku, którą wykorzystałem 1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mebelman, bulon1 ja wiem, rozumiem, mam komplet uszczelek, kpl narzędzi, klucz. dynametryczny ( dane z Elsy ) z postu nr 5 tez wszystko rozumiem.. Mam ściągacz i bez efektu. Ruszenie prawo w lewo tez nic nie daje.... Na wyciągnięcie ściągaczem poświęciłem ok 2 godz. ruchy w prawo/lewo ok godzinę....

 

Musi być zapieczony i stąd moje pytanie czy macie inne sposoby na wyciągnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie mogło się zapiec, po prostu trzymają o-ringi. Jak wygląda ten twój ściągacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ściągacz wystarczy płaski śrubokręt długi odkręcić stopkę i pomiędzy wtrysk a korpus głowicy włożyć śrubokręt i podważyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 minucie tego filmu widać jak wyciągnąć pompowtryskiwacze za pomocą srubokęta

 

 

A tu ciekawy sposób ze sznurkiem

 

 

I ze ściągaczem

 

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoluś tez tak próbowałem.... i nic.:[

 

mebelman dziękuje za pomoc i za filmiki.....Mam taki sam ściągasz jak z filmu. tylko z krótkim ramieniem i może tu jest sedno sprawy.

 

W sobotę kolejne podejście. dziękuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności