Skocz do zawartości
1robert

dodatkowe uszczelki drzwi vr6 czym przykleić

Rekomendowane odpowiedzi

może któryś z Was miał podobny problem

przy okazji wzbogacania paska o różne gadżety chcę zamontować dodatkowe uszczelki drzwi od VR6.(założyłem wstępnie odcinki pionowe i jest zauważalnie ciszej w aucie)

dla tych co nie wiedzą to vr6 (może i inne modele ale vr6 na prewno) ma dodatkowe uszczelki w drzwiach - na rantach i od dołu (podobnie jak b5)

- otóż mam takie uszczelki :)

są one oryginalnie montowane na taśmie dwustronnej piankowej podobnej jak listwy drzwiowe w innych autach + kilka kołków dla mocniejszego mocowania.

stara taśma nie nadawała sie do wtórnego użytku więc na pracowałem się by ją dokładnie usunąć - nie było łatwo.

Następnie kupiłem sprawdzoną taśmę dwustronną którą już różne rzeczy kleiłem a tu ZONK - normala taśma piankowa nie trzyma sie gumy - ma jakby za mało kleju bo guma jest porowata.

Spróbowałem nawet przykleić trochę taśmy do uszczelki butapremem i tez nie trzyma za dobrze a już na pewno nie trzyma porządnie - na tyle by zimą jak przymarzną nie zostały na progu

oryginalna taśma była jakby grubsza, miała więcej kleju. na dodatek uszczelki dolne są jakby specjalnie porowate na powierzchni przylegania taśmy by mocniej trzymało a teraz normalna taśma nie chce się tych porowatości złapać bo ma za mało (za cienko)kleju.

Taśma o której piszę z którą próbowałem to taśma bardzo podobna do taśmy firmy BOLL

ma ktoś doświadczenia w takim temacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 16V też takie uszczelki montowali, dolnymi zawsze wilgoć była i pięknie się rdza rozwijała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem malucha 98r to tam sie rdza rozwijała .... wszędzie i bez powodu :D

samochód ekologiczny biodegradowalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na sylikon, taki do łazienek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylikon nie bedzie trzymał, spróbuj klejem polimerowym, uzywa sie ich do klejenia podłóg. Do kupienia w takiej butelce z zakretka jak w ludwiku do naczyń i kosztuje taka butla cos koło 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania, bo też będę te uszczelki zakładał do siebie. Ktoś mi pisał, że te zaczepy są do kupienia w serwisie. Jeszcze tam nie byłem, więc nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczepy w tylko w aso kosztują około 1,6 zł za sztukę - dokładnie nie pamiętam ale w aso w Opolu są na zamówienie

nr części z oryginału jak się nie mylę 357837719. w podróbie nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert. A skoro byłeś pytać o zaczepy, to może i o taśmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem jakis czas temu.. wtedy liczyłem ze zwykla tasma zalatwi sprawe ale podejrzewam ze aso moze nam sprzedac raczej całe uszczellki - ciekawe za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych uszczelek już nie da się kupić, kolega dzwonił w tej sprawie. A nawet gdyby były, ich cena jest kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie... żadne kleje czy silikony!

 

dobra taśma dwustronna, taka pinakowata + zaczepy z ASO i trzyma się idealnie! w zasadzie na samej taśmie już jest wystarczająco ale ja wolałem, zrobić tak jak fabryka przykazała...

 

 

taśmę kupowałem w sklepie z farbami :) w zasadzie identyczna jak ta której resztki znalazłem na uszczelce.

 

Trzeba dobrze oczyścić uszczelki i można przyklejać. Ja tak przyklejałem jedną u siebie i 4 u r0mka - wszystko się bardzo dobrze trzyma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams możesz wrzucic fotki tych uszczelek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams... a masz może nazwę /firmę tej taśmy?

ja też mam taśmę - akurat była opisana jako taśma do listw drzwiowych i listy trzyma na 100%.

Pytałem w sklepie samochodowym o inną taśmę to mnie zmierzyli z byka i tyle.. pójde jeszcze zrobić rekonesans po innych sklepach. Na alledrogo są taśmy od wurtha i 3M ale nie chcę kupować w ciemno żeby mi nie leżało jak nie przypasi.

Jakiej grubości była ta taśma co kupowałeś? byłą grubsza niż 0,7mm? oryginał wyglądał na około 1mm i była bardziej miękka (bardziej jak gąbka) niż ta do listew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego możesz pokazać jak te uszczelki wyglądają ? :) bo szczerze mówiąc to nigdy ich nie widziałem w passacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adams... a masz może nazwę /firmę tej taśmy?

ja też mam taśmę - akurat była opisana jako taśma do listw drzwiowych i listy trzyma na 100%.

Pytałem w sklepie samochodowym o inną taśmę to mnie zmierzyli z byka i tyle.. pójde jeszcze zrobić rekonesans po innych sklepach. Na alledrogo są taśmy od wurtha i 3M ale nie chcę kupować w ciemno żeby mi nie leżało jak nie przypasi.

Jakiej grubości była ta taśma co kupowałeś? byłą grubsza niż 0,7mm? oryginał wyglądał na około 1mm i była bardziej miękka (bardziej jak gąbka) niż ta do listew

 

Jeżeli chodzi o taśmy z Wurth'a to spokojnie mogę Ci je polecić.Zamawiam dla firmy akurat ich rzeczy i są bardzo dobrej jakości,a taśma trzyma niesamowicie ;) Jeszcze jedną firmą godną polecenia jest Tesa.Do wyboru,do koloru ;)

Oczywiście jak będziesz kupował to nie za grubą bo listwa będzie za bardzo odstawać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując

- kupiłem inną taśmę w sklepie z farbami.. taka grubsza, z grubszym klejem (koszt 8 zł) i trzyma (3m dla przykładu nie trzymało)

- kołki kupiłem w aso 1,83 zł za sztukę

- w aucie jest ciszej :)

jeden z kolegów pytał o fotki uszczelek to są w załączeniu

dzięki wszystkim za pomoc

prz1a.jpg

tyl a.jpg

tyl2a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te uszczelki montowane byly tylko w wyższych wersjach bo ja mam CL z 94 roki i takie posiadam?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprzedni właściciel założył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam takie uszczelki do Passata B3.. Rozmyślałem jak one mają iść i nie mam pojęcia.. Ma ktoś fotki może jak leżą na aucie? Przód i tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mam takie uszczelki do Passata B3.. Rozmyślałem jak one mają iść i nie mam pojęcia.. Ma ktoś fotki może jak leżą na aucie? Przód i tył.

Nie dalej jak 3 posty wcześniej są fotki :D

A co do mocowania to ja kleiłem na zwykłą taśmę dwustronną (taką jakby piankową) tylko dodatkowo przed naklejaniem rozgrzewałem klej na niej za pomocą suszarki do włosów. Trzyma jak diabli:devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności