Skocz do zawartości
Alex

Wasze wspomnienia z PRL-u

Rekomendowane odpowiedzi

No z bytomia do krakowa dobrze ponad 3 godziny

 

Jacek :lol długo,ale w czasie ;) A jak już wspomniałeś-no fakt,wlekły się raczej a nie jechały... Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i smak przejrzałych bananów z paczki z niemiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i smak przejrzałych babanów z paczki z niemiec

 

Tak,ale jaki to był rarytas ;) Nieosiągalne u nas w kraju,podobnie jak inne rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak w domu trafia się jakiś na wykończeniu to ja go szamam

sysynia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj jak w domu trafia się jakiś na wykończeniu to ja go szamam

sysynia :)

 

To tak ze względu na stare "dobre czasy" ? ;) czy poprostu aż tak Ci smakują?Przypomniały mi się jeszcze rolki papieru toaletowego na sznurku-to też był rarytas :lol,oranżady-wtedy były jedyne i oryginalne,no i soczki w workach :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze za mimi przepadałem i tak jakoś zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S Alex jak wam ten trabant przerdzewiał??

 

Ponieważ:

"Trabant 601 to plastikowe autko z kosiarką pod maską. Rama trabanta zrobiona jest co zaskakuje ze stali, natomiast cale nadwozie to rodzaj włókna szklanego, słynny NRD-owski Duroplast. Zastosowane materiały sprawiają, że maszyna jest bardzo lekka i waży nieco ponad 600kg."

 

o czym można poczytać tutaj: http://www.crazyguides.com/pl/bryki/trabant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby było jasne-trampek ma samonośne nadwozie

Chodziło mi o ramę pod zespół napędowy, wahacze i resor poprzeczny, bo trudno to nazwać sankami, czy wózkiem ;)

Poza tym Trabant był cały z blachy, tylko poszycie zewnętrzne było z tworzywa. Tak samo jest np. w Pontiacu Transsport, starym Espace itd.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem jakichś wielkich zmian.:lol

 

3fac2baf29ed1dfcmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie zauważyłem jakichś wielkich zmian.:lol

 

3fac2baf29ed1dfcmed.jpg

 

Eeeee... Tego... Mundury kiedyś były inne? :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eeeee... Tego... Mundury kiedyś były inne?
I nie było stacji LPG. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie było stacji LPG.

 

Były ,były nawet ciężarówki były na gaz. Wtedy ropę się wylewało do rowu bo zyda na nią nie było.

 

Z tym że był bardziej popularny gaz ziemny do zasilania samochodów. Dzisiaj nazywają to CNG. Mieszkam do dziś koło miejsca w którym była taka stacja tankowania gazu do aut(wtedy głównie ciężarowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Były ,były nawet ciężarówki były na gaz. Wtedy ropę się wylewało do rowu bo zyda na nią nie było.
Wow żartujesz sobie, jak żyję nie widziałem takich stacji w tamtych latach. Słyszałem ze instaluje się instalację gazową do diesli, ale traktowałem to jako żart. Przynajmniej na zDolnym Śląsku tego nie było do lat 90-tych jak zamieszkiwałem Wrocław. A już wówczas miałem te miasto opanowane co do każdego centymetra ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow żartujesz sobie, jak żyję nie widziałem takich stacji w tamtych latach. Słyszałem ze instaluje się instalację gazową do diesli, ale traktowałem to jako żart. Przynajmniej na zDolnym Śląsku tego nie było do lat 90-tych jak zamieszkiwałem Wrocław. A już wówczas miałem te miasto opanowane co do każdego centymetra ulicy.

 

Ja nie mówię ze w każdym mieście takie były . Koło mojego domu (500m od domu)była gazownia ze stacja tankowania samochodów.Jak zaczęło pojawiać się więcej diesli w ciężarówkach to znikały stacje i benzyniaki w ciężarówkach.Mój ojciec jak dostał diesla to sam wylewał ropę do rowu bo nikt nie miał prywatnych diesli i zbytu nie było. Wtedy ropka była bardzo tania.

 

A tak na marginesie to w promieniu 25 km od mojego domu są jeszcze 3 stacje z gazem ziemnym do tankowania samochodów. Tychy, Pawłowice, Trzebinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego... Mundury kiedyś były inne

i milicjanci mieli dłuższe pałki :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie zauważyłem jakichś wielkich zmian.

Mój Gaz też kiedyś miał takie barwy, szkoda że nie mam zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapamiętałem te okrągłe lizaki: http://www.spodlady.com/prod_540_Lizak_kwiatek_duzy.html

 

Pamiętam też, jak pewnego wiosennego poranka roku 1981 na podwórku pojawił się nowiutki Żuk A-07. Na nim nauczyłem się jeździć, i jego podnosiłem lewarkiem w garażu aż oparł się o sufit.... Wytrwał do 2008r z gigantycznym przebiegiem ~ 80 tyś. :hyhy:

Pamiętam też wódkę "Bałtyk" (a może "Bałtycka" ? ) z niebieską kartką i "Vistulę" z czerwoną. Smak obydwu był ponoć paskudny - nie miałem okazji próbować, za malutki byłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie miałem okazji próbować,

Dużo nie straciłeś , bałtyk był jadalny , po odkręceniu vistuli spadały muchy w promieniu 100 metrów .Przypomniały mi się gazety codzienne drukowane na papierze 10 gatunku [oprócz Kraju Rad :lol],-w latach 80 tygodnik ''Razem'' z gołą babką na ostatniej stronie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
''Razem'' z gołą babką na ostatniej stronie ..

Toć to jest nadal tylko że FAKT się nazywa :lol2:lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności