Skocz do zawartości
Groszek_6

[ATJ] odcięcie zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Było już parę podobnych tematów, ale nie zostały rozwiązane, albo zmieniły kierunek.

W skrócie:

Chcę odciąć zapłon, tak aby po przekręceniu kluczyka nic się nie działo.

Chcę również, aby odblokowanie nastąpiło po naciśnięciu guzika i trwało aż do zgaszenia silnika.

Chodzi mi o 'guzik', a nie włącznik. To ma być jednorazowe naciśnięcie.

Jak to zrobić? Psuć połączenie stacyjka - komputer? Jeśli tak, to jak?

 

Dodam, że potrzebuję tego w celu zabezpieczenia własnego samochodu i nie próbuje odbierać 'chleba' innym.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Bardzo proszę o schemat stacyjki do mojego Paszteta.

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedz do jakiegos elektryka i zrobi CI to za 100zl. Ja przy zaplonie bal bym sie bawic.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał to komuś zlecić, to już by było zrobione. Problem w tym, że chcę to sam wykonać.

 

Zapłon jak zapłon, nikt nie będzie niszczył instalacji i zawsze można by było powrócić do pierwotnej formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odetnij czujnik G28 i G40. Samochód będzie kręcił rozrusznikiem (nie zapali), a błędów żadnych na Vagu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o zabezpieczenie z jak najmniejszą ingerencją w układ.

 

Kolega z forum rzucił dobry pomysł z odcięciem komputera.

Można by było zrobić takiego mini-cwaniaka i upchnąć go do skrzynki z kompem, a przycisk pozostawić w kabinie, tylko czy nie będzie błędów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby ktos na forum opisal Ci cos dokladnie, kazdy ma swoje patenty, jedni ukryte przyciski odcinajace kompa, inni pompe paliwa, rozne blokady itd.

przemysl temat, podjedz do elektryka pogadaj, moze cos Ci doradzi, a nie musisz przeciez u niego robic.

To delikatny temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym zrobił zwykłe odcięcie zapłonu kompa z pomysłowo ukrytym w kabinie zwykłym wyłącznikiem a najlepiej 2-oma,przy czym obudowę kompa bym trochę obudował tak by żaden się do niego nie dostał.Co do błędów to nie powinno ich być na Vagu.No i to zabezpieczenie to jak dla mnie jest proste z małą integracją w układ a przemyślanie zrobione daje dość wysoki komfort psychiczny:)......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie o to mi chodzi.

Odcięcie ma być proste i skuteczne, z jak najmniejszą ingerencją w układ.

Wiem doskonale, że nikt mi otwarcie nie napisze co i jak, ale chodziło mi o jakiś pomysł etc. odcięcie kompa. Elektronikę zrobię sam, wiadomo, że cwaniaki samoróby to najlepsze zabezpieczenie.

Proszę jeszcze w takim razie o schemat elektryczny stacyjki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w sumie o to mi chodzi.

Odcięcie ma być proste i skuteczne, z jak najmniejszą ingerencją w układ.

Wiem doskonale, że nikt mi otwarcie nie napisze co i jak, ale chodziło mi o jakiś pomysł etc. odcięcie kompa. Elektronikę zrobię sam, wiadomo, że cwaniaki samoróby to najlepsze zabezpieczenie.

Proszę jeszcze w takim razie o schemat elektryczny stacyjki.

Pozdrawiam

 

Jeżeli chodzi Ci o + po zapłonie to taki grubszy czarno-czerwony kabel.Z resztą skoro bawisz się elektroniką (z tego co widzę) to miernik w łapki i już masz wsio jasne :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie już się wszystkiego dowiedziałem, tutaj jak i na PM, dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie i pomoc.

 

Pozdrawiam :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym odświeżyć temat po tych 3 latach gdyż chcę zamontować odcięcie zapłonu w moim passku a nie jestem elektronikiem.

 

http://allegro.pl/pierwsza-skuteczna-blokada-zaplonu-odciecie-i3745918517.html

 

Znalazłem taki układ na alle_gro wraz z instrukcją montażu.

Chciałbym się dowiedzieć czy warto dać te 35zł czy kombinować po swojemu ?

I czy faktycznie każdy żółtodziób może to sam zamontować?

Czy VAG nie pokaże żadnych błędów ?

 

Pozdrawiam i proszę o opinię i ew. porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chciałbym odświeżyć temat po tych 3 latach gdyż chcę zamontować odcięcie zapłonu w moim passku a nie jestem elektronikiem.

 

http://allegro.pl/pierwsza-skuteczna-blokada-zaplonu-odciecie-i3745918517.html

 

Znalazłem taki układ na alle_gro wraz z instrukcją montażu.

Chciałbym się dowiedzieć czy warto dać te 35zł czy kombinować po swojemu ?

I czy faktycznie każdy żółtodziób może to sam zamontować?

Czy VAG nie pokaże żadnych błędów ?

 

Pozdrawiam i proszę o opinię i ew. porady.

 

Może to być ciekawy patent dla ludzi którzy nie wiedzą jak zrobić coś takiego samemu. Gdybym nie miał żadnego zabezpieczenia w aucie to myślę że bym się na takie skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledu nie bedzie nigdy jesli odcinke zrobisz na ukladzie nie powiazanym z ecu natomiast jak zrobisz obejscie na ktorys kabel idacy do ecu to wtedy po przekreceniu zaplonu ecu nie bedzie mial komunikacji z tym ukladem do tad az wcisniesz guzik i na moje myslenie blad sie wkradnie ale ja i tak wolalbym zrobic jakies odciecie przewodu idacego do ecu bo co innego w tdi zostaje? cewka na pompie heh kawalek kabelka dajesz do + aku i po odcieciu,ew mozna dac elektrozawor na przewodzie paliwowym to maly koszt zawor na zlomie z auta z gazem do koszt miedzy 0 a 10zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zamówiłem powyższy zestaw; czy ktoś byłby w stanie wytłumaczyć mi gdzie znajdują się kable od zapłonu bądź pompy paliwa, które należy przeciąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności