Skocz do zawartości
kamol

Bąble na nadkolu!?!

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo.. :/ pare dni temu zauwazylem na lewym tylnym nadkolu taki wlasnie babel, sprawdzilem od wewnatrz nadkola i sie okazalo ze farba odeszla.. dostalo wody i przezarlo. Sprawdzalem z prawej strony i tez zaczyna ta farba odchodzic, bede to musial jakos zakonserwowac puki jeszcze nic nie ma. Z przodu jest ok. Wy macie lepiej bo to przednie nadkola, a u mnie tyl, a tylu nie da sie od tak wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo.. :/ pare dni temu zauwazylem na lewym tylnym nadkolu taki wlasnie babel, sprawdzilem od wewnatrz nadkola i sie okazalo ze farba odeszla.. dostalo wody i przezarlo. Sprawdzalem z prawej strony i tez zaczyna ta farba odchodzic, bede to musial jakos zakonserwowac puki jeszcze nic nie ma. Z przodu jest ok. Wy macie lepiej bo to przednie nadkola, a u mnie tyl, a tylu nie da sie od tak wymienic.
no tak nie da sie wiec dzialaj z tym szybko by ci rdza bigosu nie narobila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak nie da sie wiec dzialaj z tym szybko by ci rdza bigosu nie narobila

 

Chrum,chrum...ok,żarty na bok-lepiej za wczasu to robić,bo jak dłużej poczeka to zaczną się dziurki pojawiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych ktorzy nadal tkwią w przekonaniu ze passat nie gnije proponuje odkrecic plastiki przy nadkolach z tylu i usmiechnąc sie :doh ewentualnie tylni zderzak łączenie z blotnikiem ,dodam tylko ze moj jest 100% nie malowany i tak juz zaczyna go wcinac :) a u was pewnie wyjdzie lada moment :)

Edytowane przez lafa0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla tych ktorzy nadal tkwią w przekonaniu ze passat nie gnije proponuje odkrecic plastiki przy nadkolach z tylu i usmiechnąc sie :doh

 

No niestety,prawda jest okrutna ;) Szczególnie objawia się to na tylnej klapie-przynajmniej w kombiaku :D Poza tym jednak niektóre mają swoje lata-a nic wieczne nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem lakiernikiem samochodowym i dla mnie to normalka... Trzeba odpowiednio oczyscic nalozyc specjalnu preparat na rdze wtedy zaszpachlowac o ile jest potrzeba i dopiero twdy podkladowac i malowac a gwarantuje ze rdza tam juz nie wyjdzie chyba ze masz juz dziury...:devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba odpowiednio oczyscic nalozyc specjalnu preparat na rdze wtedy zaszpachlowac o ile jest potrzeba i dopiero twdy podkladowac i malowac a gwarantuje ze rdza tam juz nie wyjdzie chyba ze masz juz dziury...

Mógłbyś podać nazwę tego specjalnego preparatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś podać nazwę tego specjalnego preparatu?

 

na szybko np http://www.noxudol.pl/index.php?a=produkty

ja w pracy używam przeciw rdzy http://www.allegro.pl/item983202493_cortanin_f_wiaze_rdze_polski_odrdzewiacz_fv.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie chłopaki dziękuje za wasze komentarze podjade do lakiernika jutro zobacze co powie ale na bank zaśpiewa taką cene że bardziej będzie mi sie opłacało kupić błotnik z Polski na allegro. Sprubuje też zadzwonić do dilera VW może mi to zrobią za darmo skoro gwarancja jest na 12 lat. Kolega mecenas nie mieszka w Angli i ma prawo nie wiedzieć jakie ceny za usługi panują na tym terenie <a są naprawde drogie a jakość bardzo niska> Wszystko sie okaże jutro z góry dziękuje wszystkim za pomoc .

 

Ps czy trudno jest wymienić taki błotnik samemu bez doświadczenia w tego typu robotach??

 

 

Ja mialem takie bomble na tylniej klapie(2 sztuki)auto bylo serwisowane w aso wiec pojechalem,obejrzeli poczekalem pare dni na decyzje a potem malowanie za free;)W tym tygodniu zakupy robilem i co widze,znow babelek:dodupy

Edytowane przez gruby 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa to norma w kazdym kombi ale jak wychodza wam bąble na nadkolach to auto 100% robione i tu nie ma cudow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wcale nie jest powiedziane ze auto bylo bite albo cos robione ja w moim pasku tez zobaczylem w kilku miejscach ze zaczynaja sie robic bable pod lakierem a oto fotki . Zdjecie 1 to okolice zamku drzwi,zdjecie 2 to miejsce obok nakladek na progi,zdjecie 3 to miejsce gornego slupka,zdjecie 4 to miejsce zakonczenia uszczelki szyby,zdjecie 5 to tylnia klapa miejsce gdzie po zamknieciu klapy styka sie z uszczelka,zdjecie 6 to nadkole.

DSC01662.jpg

DSC01663.jpg

DSC01667.jpg

DSC01668.jpg

DSC01669.jpg

DSC01671.jpg

Edytowane przez Angel1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tez mam problem z nadkolem i czarna nakladka na drzwiach lewych, wychodzące bomble. Jak to jest z cenami za zrobienie czegos takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, tez mam problem z nadkolem i czarna nakladka na drzwiach lewych, wychodzące bomble. Jak to jest z cenami za zrobienie czegos takiego??

 

Jeżeli będzie lakierowane miejscowo to podejrzewam że nie więcej ni 200PLN.Lakierowanie elementu od 250 w górę.Wszystko zależy od ilości bąbli i uszkodzeń lakieru.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodac trzeba tez cieniowanie, jak robic to porządnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodac trzeba tez cieniowanie, jak robic to porządnie ;)

 

Dlatego właśnie są takie ceny za element,w końcu samo lakierowanie to połowa sukcesu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze bez tragediiiiii.... Jeden babel, 1cm x 2 cm, tak okolo, ale moze wyczyści wszystko:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie błotnik idzie do wymiany. Nie ma sensu naprawiać. Choćby nie wiadomo kto i jak naprawiał to i tak po czasie wyjdzie rdza. Drzwi oczywiście będzie trzeba naprawić.

W przyszłym roku czeka mnie sprzedaż "super niezawodnego" passata, póki jeszcze trzyma się kupy.

b?otnik1.jpg

b?otnik2.jpg

drzwi1.jpg

drzwi2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA moje to miałes już robiony ten błotnik..... Ktoś przytarł go i zostało to podrobione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź do lakiernika niech sprawdzi czy jest tam rudy Jak jest oczyści zamaluję i po problemie Nawet nie cały element tylko do rantu. Nie opłaca sie wymieniać całość bo tniesz nie potrzebnie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie opłaca sie wymieniać całość bo tniesz nie potrzebnie auto.

 

Że co tnie?? Jak błotnik jest przykrecany ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności