Skocz do zawartości
Key86

"Ekspertów" pogaduchy o CA

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak to jest liczone, ale z reguły jak ktos podaje V to jest to litraż samej przestrzeni, potem do tego trzeba doliczyć V kosza i głośnika oraz BR :)

chyba że producent podaje w instrukcji sam od siebie wymiary, to wtedy to już jest uwzględnione w tej V :D

ale standardowo trzeba to dodać ;) i wyłożyć 1cm gąbką :P zmiękcza bas a w praktyce (choć ciężko w to uwierzyć) minimalnie zwiększa pojemność komory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moja skrzynia ma na pewno mniej niż 50l. To też w dużym stopniu mogło wpłynąć na wynik. Kuuuurcze, nową trzeba ulepić :) Albo poczekam i zbuduję skrzynię na 2 Kickery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzynię na 2 Kickery
i to mi się podoba ;) . Nie jesteś jeden a ceny tych głośników poszły już sporo w dół. Ja swoje kupiłem lata temu (te same x2) na dopałce pioneera 1000w 1.2f powercap i dodatkowej dopałce boss cx2000 przód+ 2x kickery ss65.2 . Dźwięk jest nara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużym stopniu mogło wpłynąć na wynik.

i raczej napewno wplynelo :) no dwa kiki to juz będzie groźne :D raz w miesiącu przejść całe autko i śrubki dokręcać :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skrzynia z dwoma Kickerami to będzie już w następnym aucie, bo paska zamierzam sprzedać. W tygodniu wystawiam ogłoszenie. A póki co gramy tym co jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. szybkie pytanie: 2kw rmsu. jaki do tego kabel zasilający dobrać ile F kondensator? prosze tylko nie pisać o aku i altkach i jeszcze innych motywach.

z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. szybkie pytanie: 2kw rmsu. jaki do tego kabel zasilający dobrać ile F kondensator? prosze tylko nie pisać o aku i altkach i jeszcze innych motywach.

 

Z takim nastawieniem daleko nie zajdziesz. Jak mamy nie pisać o tym, to pewnie masz to ogarnięte, prawda? Nie sądzę...

 

Kabel się dobiera do wzmacniacza, a nie do mocy wyjściowej, bo nie wiem czy wiesz, ale wzmacniacze mają różną sprawność, co przekłada się na ilość pobieranego prądu i jednocześnie na średnicę kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zasilanie mam już ogarnięte i to z zapasem. teoretycznie jeden wzmaciacz 1000w ma mieć kabel o przekroju 20 mm kw (tak zaleca instrukcja wzmacniacza) a u mnie będą 2 takie wzmacniacze zasilały subwoofera więc kabel powinien być 40 mm kw. no a kondensator to 1 F na każde 1000w. poprostu myślałem że ktoś poradzi coś mądrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak zasilanie mam już ogarnięte i to z zapasem. teoretycznie jeden wzmaciacz 1000w ma mieć kabel o przekroju 20 mm kw (tak zaleca instrukcja wzmacniacza) a u mnie będą 2 takie wzmacniacze zasilały subwoofera więc kabel powinien być 40 mm kw. no a kondensator to 1 F na każde 1000w. poprostu myślałem że ktoś poradzi coś mądrego.

 

Polemizowałbym z tymi 20mm, ale mniejsza, nie o to tu chodzi. Powiedz jakie wzmacniacze masz zamiar stosować, to doradzenie stanie się łatwiejsze, bo narazie to możesz zapytać szamana. :P Jak mniemam potrzebujesz z 5m do montażu w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gzta 1.1200 dwa takie wzmacniacze. zgadza się w bagżniku. ma to chodzić na 2 ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Nie wiedziałem gdzie mam to napisać, mianowicie czy będzie pasować do Passata B3 to radio z audi??? Bo mam okazję dostać takie radio:)

Jest to radio Audi Concert II

 

1235484264_2

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szerokie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za szerokie bedzie.

Ale chodzi mi czy będzie działać i będzie grało??? Czy kostki ISO wejdą bez problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kostki beda pasować, ale to radio ma chyba szyne can i bedzie sie co godzine wyłączało, chyba, ze jakiś emulator dokupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam taką sprawę. Otóż powoli będę kompletował CA w moim pasku i jak zwykle zacznę od "du*y strony" ;) i powoli zacznę iść do przodu czyli nr1 subek do bagaja b5 3bg sedan. potrzebuje miękkiego i w miarę szybkiego suba 12" do dobrego polskiego rapu i dubstepu czyli basik jest potrzebny na razie seryjne granie w pasku zostanie i sukcesywnie będzie wymieniane z tym ze radyjko chce mieć ori vw coby się ładnie komponowało aha i istotna sprawa cena suba tak do 500 pln z góry dzięki za sugestie bo chcę się zdać na opinię kogoś bardziej doświadczonego ode mnie żeby później nie żałować pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eksperci jesteście??? wypłata się zbliża i potrzebuje jakiejś porady czym się kierować myślę nad takimi opcjami

http://allegro.pl/woofer-alphard-yakuza-pw1203ax-mega-moc-700-wat-i1307433099.html

 

http://allegro.pl/re-audio-re-12d4-sklep-siedlce-kurier-gratis-i1308579508.html

 

http://allegro.pl/mac-audio-maximus-250-eksplozja-basu-i-mocy-i1315613761.html

 

co myślicie??? będzie to schodziło niziutko i było w miarę szybkie i precyzyjne??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to do takiej muzyki poleciłbym coś co sam mam choć słucham innej muzy to to też ładnie przetrawi głośniczek Phase starszej serii evolution musisz poszukać bo już tylko na allegro można wychaczyć ale schodzi nisko bas jest miekki może nie jest zbyt szybki ale... daje rade I jeszcze takie coś http://allegro.pl/vibe-slick-s12-400-w-rms-kurier-i-projekt-gratis-i1315232599.html słyszałem ostatnio i też gra naprade zacnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej stawiam na nowe części więc phase odpada a co do tego vibe nie sądze żeby zszedł tak nisko sądzac po parametrach zawias nie rokuje dużego wychylenia wiec nie będzie pompy może ktoś coś jeszcze poleci bo mikołaj się zbliża i chciałbym się obdarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzienx za brak doracwa (po za K D G)zakupilem Alphard Yakuza PW 1203 AX mam nadzieje ze sie sprawdzi po nowym roku piecyk odpowiedi i zobaczymy co wyjdzie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności