Skocz do zawartości
Key86

"Ekspertów" pogaduchy o CA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jakie "warunki" trzeba spełnić, żeby coś takiego zrobić?

Edytowane przez Key86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duuuuuużo ciśnienia w samochodzie :) żeby powietrze które "wychodzilo" z samochodu elektryzowało włosy :D zauważ że ludzie to potrafiący mają po 3 czy 4 głosniki 18" czyli 38cm :ziomal:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się, że ciśnienie. Ale czy to na pewno elektryzuje? Kurna, ale trzeba mieć elektrownię, żeby takie 4 18" ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety:) koleś co to ma w tym pick upie to ma 5 alternatorow pod machą i dwa wzmacniacze hybrydowe rockforda fostgate'a po 500W rms na kanał :) jeden piec taki czyli 2 kanaly kosztuje bagatela 50 000 zł :o:D szok :) kiedyś taki jeden na allegro widziałem :P

a te słowo elektryzowało było w przenośni ;) ilośc ciśnienia tworzy taki rezonans że dzieją się właśnie takie rzeczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpan jak nic... A może coś takiego uda się koledze tylko, że w golfie III z orionem hcca 15.2? Ma wzmak JBL-a który zajmuje prawie całe tylne oparcie. Robi tym masakrę! Radio ze skalą do 35 już przy 4 masuje jądra z odległości 5 metrów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi tym masakrę

cyknij mu zdjęcia i pokaż to :) z chęcia zobacze :D jeśle jest tak jak mowisz to moze mu sie to uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20100317014.jpg

 

20100317015.jpg

 

Troszkę niewyraźne bo aparatem robione, ale chyba widać najważniejsze :)

Kondensator 10F chyba Renegade ale nie jestem pewien, jest większy od moich dwóch wzmacniaczy razem wziętych. :P Sprzęt typowy do ciśnienia...

 

Tak się zastanawiam czy ktoś na forum kiedyś próbował zrobić ten trick :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze my możemy być pierwsi :D a te piece z rockforda widać tutaj. ostatnia minuta filmu :) [ame]

[/ame]

tutaj też: http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?item_id=105829&locale=en_US

normalna elektrownia :D hehe

zdjęcia są :ok :)

http://www.dealercostcaraudio.com/jbla6000gti.aspx też groźny :cool

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaak, widziałem, zazdrościłem... ;) Ale tak swoją drogą, to samochód staje się mało praktyczny. Bo w przypadku tego golfa to skrzynie wyjąć 1miunta. Wzmacniacz nie wiem na ilu śrubach ale też moment.

Chociaż z drugiej strony to szpan jak cholera! Mało takich aut jest w okolicy. W Elblągu właściwie nie ma, a ten golf będzie najgłośniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie CA dzieli się na 3 dziedziny :) SPL; dB drag i quality perfekt :) w skrócie moc, ciśnienie i jakosc :] ja poszedłem w to trzecie :) kolega z golfa w drugie :D no fakt w przypadku golfa to chwila i do wyciagniecia ino że ta skrzynka bedzie ważyć koło 60Kg :D hehe samemu nie da rady :P

będzie najgłośniejszy ale pewnie i zarazem dobrze obserwowany :D zarówno przez właściciela jak i przez kolegów co będzie chcieli te audko zwędkować :) czego oczywiśćie nie życze nikomu :ziomal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w Elblągu raczej takich aut nie ruszają... Tym bardziej nie ruszą go ze względu na wygląd. Jest zbyt rozpoznawalny. Niestety nie mogę pokazać, bo nie jest moje, ale wygląda co najmniej niezwykle. Jestem strasznie ciekawy jakie ciśnienie zrobi tym sprzętem. Podejrzewam, że pęknie 150dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve made najpopularniejszy db dragowiec na you tube:) ale jak dla mnie ta marka namiesza dużo w tej dziedzinie ground zero [ame]

[/ame]

powstała dziedzicząc doświadczenie nie istniejącej już amerykańskiej tc soun mają głośnik który potrafi przyjąć 10 000watt rms nie znalazłem mocniejszego:)nawet jack hummer jest słabszy,no może poza firmą DD która robi głośniki na zamówienie a w tabeli moc piszą what do you need?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci czy 150 to nie wiem, aczkolwiek nie wiadomo :) ja na moim wytargałem 128dB :) przy zamknietej skrzynce, a poźniej im więcej tym ciężej, każdy +6 dB to dwa razy wiecej :P

spoko jak nie możesz to nie musisz pokazywać :)

 

co do ground zero to potrafi wiele, jak bylem na zawodach wtedy to koleś miał w citroenie C1dynce G0 głośnik 15" i piec hifonics brutus, typowo na dB drag. wytargał 157dB :D potem na summers cars party u nas w Katowicach miał podobny wynik :) i drzwi chodziły mu podobnie jak Steve'owi albo i bardziej :D myślałem że te auto mu się rozpadnie :P

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja miałem wcześniej Hertza ES300 podłączonego do 4-kanałowca sony x-plod i zrobiłem 121dB. Aż byłem w szoku bo sprzęt mierzył od 120dB. Teraz jak mam oddzielny wzmak do suba mocniejszego zresztą to na pewno poprawię ten wynik :) Tylko muszę czekać do 16 maja az chlopaki zrobia spota na miescie i sie pomierza ci co beda chcieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda żę elbląg tak daleko :P bym sobie skoczył zmierzyć też :D hehe ile teraz bede miał bo moje 128dB to miałem na tym glośniczku ale w kiepskiej obudowie i na innym wzmacniaczu, który aż tyle nie umiał, teraz jest dużo lepiej więc i wynik sądzę że się poprawi :) ale muszę czekać na jakieś zawody żeby to sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam całe 350Watt RMS ;) Więc zagra na pewno lepiej niż te 121dB.

 

A nie masz nikogo w znajomych z branży CA? Jak kupujesz sprzęt ze sklepu itp. to oni na pewno mają miernik i raczej powinni bez problemu zmierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt kupuja na allegro ;) a Ci co siedza w CA znajomi to nie mają miernika :D bo i po co im :P no ja mom 300W na mojej JLce i naprawdę jestem ciekaw ile teraz on z siebie wyciśnie :D są na allegro decybelomierze, ale czy można im wierzyć ?? :) jeśli chodzi o zakres pomiarowy. pozatym są do 130dB więc na granicy, a te "mocniejsze" to już strasznie drogie :szok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak już wcześniej mówiłem, na ostatnim zlocie byłem mierzony takim co łapie od 120db.

Taka mała puszka na przednią szybę jest przyklejana i na kablu do kompa. Tanie to to nie było. Miało to jakąś nazwę, ale nie pamiętam. Z tego co wiem do jest jakaś znana marka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co Ty mówisz to już taki prawdziwy PROFI sprzęt ;) ja miałem na myśli taki ręczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę to napiszę co to jest... A na dzień dzisiejszy to bez sensu inwestować w takie urządzenie (do 130dB) bo jesteśmy, albo próbujemy być coraz głośniejsi. A już za chwilę na wyświetlaczu takiego urządzonka wyskoczy po prostu ERROR ;D Ale jestem ciekaw co z tym Orionem da się zrobić... Szkoda mi sąsiadów tego łepka. Weź sobie wyobraź co się dzieje jak pod dom podjeżdża ;P No bo przecież nie zakłóca porządku, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności