Skocz do zawartości
stasiu22

Kontrolka tempomatu nie świeci

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie mianowicie kontrolki od tempomatu montowalem sam tempomacik i nie nświecie mi kontrolka a wszystko dodam ze zrobiłem test wyjść i kontrolka jest od tempomatu a jak załącze to sie nie zapala pomożcie co zrobic żeby sie zapalała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się nie swieci to i zapewne tempomat nie działa.Więc pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie połączeń wiązki.Sprawdż czy w kostce manetki nie zgiął Ci sie któryś pin przy pierwszym podłączaniu.Jesli to nie to ,to szukaj przyczyny przy ECU

Aha czy włączyłeś tempomat vag-iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro się nie swieci to i zapewne tempomat nie działa.Więc pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie połączeń wiązki.Sprawdż czy w kostce manetki nie zgiął Ci sie któryś pin przy pierwszym podłączaniu.Jesli to nie to ,to szukaj przyczyny przy ECU

Aha czy włączyłeś tempomat vag-iem?

Nie pisz bzdur.W 3B,kontrolka może nie świecić podczas działania tempomatu,zwłaszcza dokładanego.Jest już na forum wątek na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pisz bzdur.W 3B,kontrolka może nie świecić podczas działania tempomatu,zwłaszcza dokładanego.Jest już na forum wątek na ten temat.

Dokładnie tak jak kolega pisze.

W zasadzie szukajka się kłania, wszystko na ten temat jest opisane w temacie dotyczącym montażu tempomatu.

 

Według mnie to czy jest kontrolka tempomatu czy jej nie ma 3B zależy od wersji silnikowej i powiązanej z tym elektroniki. Mój ojciec ma Paska 90KM (AHH) ma ori tempomat a kontrolki brak. Ja zamontowałem u siebie tempomat i kontrolka jest 115KM(AJM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam ze zrobiłem test wyjść i kontrolka jest od tempomatu

 

jeśli popełniłem błąd to sorki:wstyd

Edytowane przez lukasz8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja mam passata '99 z silnikiem 110KM, tempomat dokładałem sam, który działa wyśmienicie ale niestety kontrolki brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja:tempomat ori,silnik jak w opisie-kontrolki brak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim ATJ dokładałem sam, a kontrolka świeci ;)

Kumpel ma ori w 90km (1998) i kontrolki jest brak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka ja mam passata '99 z silnikiem 110KM, tempomat dokładałem sam, który działa wyśmienicie ale niestety kontrolki brak.

Jeżeli licznik jest wyskalowany do 220 km/h to na cyberblacie w ogóle nie ma kontrolki od tempomatu.

img2337l.th.jpg

Ja u siebie rozwiązałem problem z kontrolką, podłączając tempomat pod kontrolkę kierunków przyczepy :)

img2339h.th.jpg

img2339l.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima18 a może podzielił byś się jak udało ci się podłączyć kontrolkę kierunku od przyczepy jako tempomat nie powiem że jest to ciekawe rozwiązanie w przypadku braku właściwej kontrolki.

dzieki

Edytowane przez babel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc, jeżeli licznik jest już w pełni na diodowych kontrolkach, to wystarczy podać "+" na 4 PIN licznika niebieskiej kostki. Kontrolka zaświeci się.

Inaczej jest, jeżeli kontrolkę kierunków przyczepy mamy na żarówce. Niestety u mnie po włożeniu żarówki, podaniu "+" na 4 PIN kontrolka nie zaświeciła się. Niby w starszych licznikach był to PIN 16, ale także niestety nie udało mi się jej wysterować. A więc podłączyłem oddzielne zasilania do żarówki i tak na razie pozostało.

Kiedyś może jeszcze wyciągnę licznik to się pobawię z tą żarówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak wcześniej pisałem, sam dokładałem tempomat jednak kontrolka nie świeci mi podczas uruchomienia tempomatu.

Jednak takową kontrolkę posiadam na swoich zegarach - oto foto podczas przekręcenia kluczyka:

 

8ce5243fd38a7781.jpg

 

11865052.jpg

 

i jak ją odpalić z Vaga?? hmmm... o to jest pytanie.

Dodam, że mój passat to: pierwsza rejestracja '99, natomiast vin już '00, z zegarami 1/2 fis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagiem raczej tego nie odpalisz, bo nie ma połączenia tempomatu z licznikiem.

Podaj "+" na 4 PIN w niebieskiej kostce licznika i kontrolka powinna się zaświecić.

Tylko w sumie to nie wiem jak jest z licznikami na Can'ie. Nie bawiłem się jeszcze takowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vagiem raczej tego nie odpalisz, bo nie ma połączenia tempomatu z licznikiem.

Podaj "+" na 4 PIN w niebieskiej kostce licznika i kontrolka powinna się zaświecić.

Tylko w sumie to nie wiem jak jest z licznikami na Can'ie. Nie bawiłem się jeszcze takowymi.

 

Plus dokładnie skąd?To podłączę u siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plus dokładnie skąd?To podłączę u siebie

Z włącznika ON/OFF z manetki ten który idzie do ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Będę działał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plus dokładnie skąd?To podłączę u siebie

A dokładnie to będzie z pin'u 4-7 wtyczki tempomatu, który prowadzi do pinu 10 w ECU. Tam po przełączeniu manetki z Off na On pojawia się plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam udało się komuś aktywować kontrolkę w/g tego opisu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem nowy na forum na początku Witam wszystkich kolegów, moje pytanie brzmi następująco który pin w kostkach licznika zielonej/niebieskiej jest odpowiedzialny za zapalenie kontrolki tempomatu?? porada kolegi Zima18 jest bardzo pomocna i chciałbym tak zrobić ale z oryginalna kontrolką tempomatu bo jest u mnie na pewno sprawdziłem w teście zegarów tylko nigdzie nie mogę znaleźć jaki pin ja aktywuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj "+" na 4 PIN w niebieskiej kostce licznika i kontrolka powinna się zaświecić.

Przeciez napisał :) Piny są po kolei,znajdziesz...

 

 

A dokładnie to będzie z pin'u 4-7 wtyczki tempomatu, który prowadzi do pinu 10 w ECU. Tam po przełączeniu manetki z Off na On pojawia się plus.

A to reszta opisu-przy manetce.

 

 

który pin w kostkach licznika zielonej/niebieskiej jest odpowiedzialny za zapalenie kontrolki tempomatu?? porada kolegi Zima18 jest bardzo pomocna

No i wszystko masz tam napisane.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności