Skocz do zawartości
adam0429

Ciężko pali zimny, maź pod korkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z odpaleniem auta po nocy lub dluższym postoju( kilka godz.)Mianowicie trzeba przytzymac ze 3 sek dluzej. Jak odpali potrafi zakopcic dosc mocno, Pod korkiem zauważylem dziwną maź lecz płynu nie ubywa ze zbiorniczka, żadnych oznak oleju w wodzie itp. na komputerze brak błędów, kąt wtrysku mieści sie w normie, pompki na kompie w normie(nie wiem jak w rzeczywistości),świece raczej nie mają wpływu przy temp. +10, czujniki pokazuja realną temperature. ten dym dość mozno śmierdzi .

Może ktoś wie o co chodzi z tym paleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten dym dość mozno śmierdzi
A czy przypadkiem nie ma "słodkawego" zapachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej taki gryzacy zapach, jakby ropa sie nie dopalala czy co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam problem z odpaleniem auta po nocy lub dluższym postoju( kilka godz.)Mianowicie trzeba przytzymac ze 3 sek dluzej. Jak odpali potrafi zakopcic dosc mocno, Pod korkiem zauważylem dziwną maź lecz płynu nie ubywa ze zbiorniczka, żadnych oznak oleju w wodzie itp. na komputerze brak błędów, kąt wtrysku mieści sie w normie, pompki na kompie w normie(nie wiem jak w rzeczywistości),świece raczej nie mają wpływu przy temp. +10, czujniki pokazuja realną temperature. ten dym dość mozno śmierdzi .

Może ktoś wie o co chodzi z tym paleniem

maz pod korkiem moze sie robic bo robisz krotkie odcinki tz nie zdazy sie silnik rozgrzac do prawidlowej temperatury a ze zle odpala to szukal bym przyczyny najpierw przy swiecach zarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie byla maz biala na korku zima, ale tylko wtedy gdy jezdzilem po 3 kilometry dziennie, jestes pewien ze ci plynu nie ubywa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno czujnik temperatury cieczy jest ok?Jeżeli idzie chmura to albo jest to nieprzepalona mieszanka(piszesz że gryzący),lub ojej idzie,co mogło by świadczyć o nieszczelnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świece z tego co wiem to przy takiej temperaturze +10 nie moją wpływu na odpalenie. A czujnik sprawdzałem na vagu to pokazywał dobrą temp zblizoną do otoczenia. myslalem ze moze uszczelka pod głowicą ale plynu nie ubywa. jak posprawdzac nieszczelnosci? Może wina lezy w pompie vacum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tak smierdziało jak muwisz ,przed remontem głowicy, po, zapach znikł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 21:49

Ale świece z tego co wiem to przy takiej temperaturze +10 nie moją wpływu na odpalenie. A czujnik sprawdzałem na vagu to pokazywał dobrą temp zblizoną do otoczenia. myslalem ze moze uszczelka pod głowicą ale plynu nie ubywa. jak posprawdzac nieszczelnosci? Może wina lezy w pompie vacum?

 

swiece sa wazne przy kazdej temperaturze z samej zasady dzialania ropniaka przy plusie tez sa potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swiece sa wazne przy kazdej temperaturze z samej zasady dzialania ropniaka przy plusie tez sa potrzebne

 

Przy temp 10' w nowych dieslach świece są niepotrzebne.

 

Co do mazi na korku jeśli płynu nie ubywa to winny może być termostat. Temperatura dochodzi do 90' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura dochodzi do 90 i trzyma sie caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos gdzie jest i jak działa chlodnica oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wie ktos gdzie jest i jak działa chlodnica oleju?
ona nie ma zwiazku z twoim problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy lecz zimą z winy świec teraz wszystko działa jak należy

ta maź nie ma nic z tym wspólnego, ja bym radził Ci jednak sprawdzić te świece;p

nocą trzymasz auto za zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem podobne objawy lecz zimą z winy świec teraz wszystko działa jak należy

ta maź nie ma nic z tym wspólnego, ja bym radził Ci jednak sprawdzić te świece;p

nocą trzymasz auto za zewnątrz?

pisalem to samo ale mnie olano ! sprawdz swiece zarowe a chlodniczka oleju jest tam gdzie filter oleju przykrecasz prosze tu masz zdjecie http://www.allegro.pl/item955846561_chlodnica_oleju_chlodniczka_passat_b5_1_9_tdi_00r.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AVF chłodniczka jest trochę inna

http://www.allegro.pl/item968230845_passat_1_9td_fl_avf_podstawa_obudowa_filtra_oleju.html

kilka dni temu wymieniałem u siebie i czekam aż układ się wypłucze z oleju,

mam nadzieję że to chłodniczka nie głowica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiece sprawdzalem, a dodam ze jak go odpalam i dam troche gazu to szybciej zalapuje. Tylko ten dym smierdzacy nie wiem skad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swiece sprawdzalem, a dodam ze jak go odpalam i dam troche gazu to szybciej zalapuje. Tylko ten dym smierdzacy nie wiem skad.
jak je sprawdziles ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjąłem i podłączałem do aku. dwie były padnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności