Skocz do zawartości
lolo.lolo

Z magnesu na stałe-jaka antena i gdzie zamocować ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje "przesiąść się z mojej ML-145 na magnesie na antenkę mocowaną w dziurkę.

1. Mam na oku dwie: Sirtel Santiago 1200 lub Sirio Turbo 5000 - która będzie lepsza ???

2. I najważniejsze to dziurka - wiercić na środku dachu czy zamocować antenę w dziurkę po antenie fabrycznej ??? Czy podłożyć jakąś blachę od środka, jeżeli tak to jaka gruba i jaka wielka ?

3. No i co wtedy z odbiorem zwykłego radia i zestawu głośnomówiącego ? Jakie anteny i gdzie umieszczone ???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam moje 3 pytanka.

Może ma ktoś zamontowaną antenę w dziurkę po fabrycznej i się wypowie ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziurkę po antenie fabrycznej raczej nie zmieści się mocowanie pod sirtela.

Ja miałem założoną (co prawda w b3 variant) antenę Lemm Magnum właśnie w otwór po fabrycznej antenie. Pod spodem dałem kawałek blachy aluminiowej grubości 2mm tak z 15 x 25 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podłożyć jakąś blachę od środka, jeżeli tak to jaka gruba i jaka wielka ?

3. No i co wtedy z odbiorem zwykłego radia i zestawu głośnomówiącego ? Jakie anteny i gdzie umieszczone ???

 

Moim zdaniem centralnie w dachu SS1200 z podkładką blachy ze stali nierdzewnej lub aluminium.Pozostałe anteny zostawiasz w spokoju i nie zaśmiecasz sobie nimi głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje "przesiąść się z mojej ML-145 na magnesie na antenkę mocowaną w dziurkę.

ML-ke rozkręcasz podstawe sprzedajesz kupujesz główke PL wkrecasz bata i masz antenę gotową do montażu w otwór w dachu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziurkę po antenie fabrycznej raczej nie zmieści się mocowanie pod sirtela.

Ja miałem założoną (co prawda w b3 variant) antenę Lemm Magnum właśnie w otwór po fabrycznej antenie. Pod spodem dałem kawałek blachy aluminiowej grubości 2mm tak z 15 x 25 cm.

 

Jak najbardziej-Lemm się sprawdza,chociaż niektórzy narzekają na tą antenkę ;) Podstawka alu pod dach i jest gites.Ja nie narzekam...

 

---------- Post added at 03:07 ---------- Previous post was at 03:04 ----------

 

Witam,

Planuje "przesiąść się z mojej ML-145 na magnesie na antenkę mocowaną w dziurkę.

1. Mam na oku dwie: Sirtel Santiago 1200 lub Sirio Turbo 5000 - która będzie lepsza ???

2. I najważniejsze to dziurka - wiercić na środku dachu czy zamocować antenę w dziurkę po antenie fabrycznej ??? Czy podłożyć jakąś blachę od środka, jeżeli tak to jaka gruba i jaka wielka ?

3. No i co wtedy z odbiorem zwykłego radia i zestawu głośnomówiącego ? Jakie anteny i gdzie umieszczone ???

pozdrawiam

 

Żadna antena nie zastąpi ori anteny-chociaż są różne zdania w tym temacie...Ale-jak chcesz mieć konkretny odbiór+nadawanie to miejsce po ori antenie jest dobre pod antenę CB.Zawsze możesz założyć jakąś antenę wewnętrzną-rewelacji odbioru radia się nie spodziewaj ;) Dla przykładu-ja wierciłem dodatkowy otwór pod antenę CB,ale zawsze możesz dać uchwyt typu duplex-czyli podwójny.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozpatruję antenę na stałe w dziurce po antenie FM i wymyśliłem zestaw: Sirio T3 27 - 63 cm helikalna (zbiera świetne recenzje) i Spliter Mix27 do podziału sygnału CB/FM. Do doświadczonych forumowiczów mam pytanka:

- czy będę musiał rozwiercać dziurę? (antenka potrzebuję 12,5 mm)

- czy na takiej antence mogę się spodziewać przyzwoitego sygnału FM bez wzmacniacza?

- no i jak Wam się widzi całe to przedsięwzięcie?

- najchętniej oddał bym autko w ręce specjalistów - czy może ktoś polecić dobry zakład z tej branży w Gdańsku lub okolicach? Będę wdzięczny.

 

Aktualnie mam takiego metrowego Hustlera na magnes, który działa bardzo kiepsko - liczę na sporą poprawę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro MUSISZ mieć spliter CB/FM to niestety ale sirio t3 jest jedynym "sensownym" rozwiązaniem.

Aktualnie mam takiego metrowego Hustlera na magnes, który działa bardzo kiepsko - liczę na sporą poprawę

Nie chcę cię rozczarować, ale chyba się przeliczysz.

Ja osobiście nigdy bym czegoś takiego do auta nie założył. Antena CB ma być do CB a antena FM do FM. Jeśli chcesz mieć zauważalną poprawę to załóż antenę CB jakąkolwiek (poza chłamem typu Sunker) o długości co najmniej 1,5 metra a na FM daj wewnętrzną porządnej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, chodź słyszałem, ze spliter ponoć nie zakłóca ani nie osłabia sygnału CB i bardziej obawiam się, że starci FMka.

Co do poprawy i ew. rozczarowań to chodzi mi głównie o komfort (zmniejszenia zakłóceń, trzasków..) a zasięg wystarczy parokilometrowy.

A że długie bacisko nieporęczne i mało ładne - wolał bym coś mniejszego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A że długie bacisko nieporęczne i mało ładne - wolał bym coś mniejszego

No niestety, jeśli chodzi o CB to nie ma że boli. Musi być długa antena.

Dzięki za radę, chodź słyszałem, ze spliter ponoć nie zakłóca ani nie osłabia sygnału CB i bardziej obawiam się, że starci FMka.

W tych spliterach najbardziej obawiam się o to co się może stać w przypadku jego "uwalenia". W.cz. z radia CB pójdzie na radio FM, które może tego nie wytrzymać, natomiast CB straci prawidłowe obciążenie i spali się tranzystor nadawczy nadajnika... Ale może niepotrzebnie panikuję.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś montował CB w miejsce anteny FM i ma jakieś fotki, chodzi mi głównie jak zdjąć podsufitkę, to proszę wrzucić. Porady też mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś montował CB w miejsce anteny FM i ma jakieś fotki, chodzi mi głównie jak zdjąć podsufitkę, to proszę wrzucić. Porady też mile widziane.

 

Co do demontażu podsufitki: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=49555&highlight=demonta%BF+podsufitki A antena zamontowana w to miejsce z pewnością będzie lepiej śmigać niż magnesówka.U mnie jest Lemm i działa bez zarzutu.Z tym że ja wierciłem specjalnie otwór pod antenę CB i to w kombi 3B.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem nową antenkę Sirio Delta 27 M-95 (95 cm helikal) +spliter Mix-27 i mam na świeżo parę spostrzeżeń:

-podsufitka w Kombi odczepia się dość łatwo po zastosowaniu wariantu siłowego - odgina się tył i mamy mały ale wystarczający dostęp, niepozorny materiał z podsufitki bardzo kaleczy i podrażnia ręce:)

-dziura po antenie FM wystarcza, nie trzeba rozwiercać; kable 4m jest za krótki żeby puścić go dołem, wystarcza na górę ale tam nie mieści się pod uszczelkami, które brzydko odstają

-antena stroi dobrze, SWR blisko 1 na całym paśmie - niestety efekt (w porównaniu do hustlera 1m na magnes) na kolana nie powala - jest chyba lepiej z zasięgiem ale nadal zbiera sporo śmieci i szumów i trzeba mocno kręcić w radyjku (na razie testy w mieście)

-radio FM działa niestety zauważalnie gorzej, słabsze stacje zaczęły poszumywać

-antenka jak na mój gust ładnie się prezentuje, jeszcze się nie rozpędzałem ale już wiem że ok 100 zaczyna szumieć jak butelka.

 

Generalnie na razie kicha, narobił się chłop, wydał kasę a wyszło jak zawsze:) - na pewno wymienię przewód i szukam pomysłów jak poprawić sygnał FM - proszę o rady do bardziej doświadczonych userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam pomysłów jak poprawić sygnał FM

Wywalić spliter, antenę CB pod CB, do radia FM kupić antenę wewnętrzną... innej opcji NIE MA. Pisałem już nie raz, że wszelkie splitery można sobie o kant tyłka potłuc.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywalić spliter, antenę CB pod CB, do radia FM kupić antenę wewnętrzną... innej opcji NIE MA. Pisałem już nie raz, że wszelkie splitery można sobie o kant tyłka potłuc.

 

A przy okazji anteny wewnętrzne też można sobie potłuc...Miałem takową i to też był syf.Dlatego ori antena została a antena CB poszła w nowy otwór w dachu ;) Było to dla mnie ważne bo dużo korzystam z CB i nie pozwolę sobie na słaby zasięg i odbiór...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji anteny wewnętrzne też można sobie potłuc...

Nie miałem na myśli anteny z allegro za 15 zł (choć na nich nie ma tragedii - mam nadzieje że podłączyłeś do niej zasilanie :) )

Blaupunkt robi dobre anteny wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie miałem na myśli anteny z allegro za 15 zł (choć na nich nie ma tragedii - mam nadzieje że podłączyłeś do niej zasilanie :) )

Blaupunkt robi dobre anteny wewnętrzne.

 

Powiem Ci szczerze-żadna antena nie zastąpi zewnętrznej :) A antenka była firmowa (reklamy robic drugi raz nie muszę skoro już sam napisałeś ;) ) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci szczerze-żadna antena nie zastąpi zewnętrznej

To to ja doskonale wiem - kwestia wyboru mniejszego zła, jeśli ktoś nie chce wiercić dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To to ja doskonale wiem - kwestia wyboru mniejszego zła, jeśli ktoś nie chce wiercić dachu.

 

Dokładnie.Poza tym zależy kto co chce mieć ;) Pożądny sygnał w CB=dziura w dachu i stałka,no chyba że ktoś jednak wybierze radio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywalić spliter, antenę CB pod CB, do radia FM kupić antenę wewnętrzną... innej opcji NIE MA.

Dziękuję za cenną radę, zawsze powtarzam, że trzeba słuchać mądrzejszych jednak tym razem zrobiłem inaczej z uwagi, iż większość ludzi, którzy mieli okazję użytkować splitery chwali te rozwiązanie, jednocześnie użytkownicy anten FM wewnętrznych wręcz przeciwnie.

Nabyłem za to wzmacniacz anteny i podłączyłem za spliterem - radio FM działa idealnie, chyba lepiej niż przed całą modyfikacją, jestem bardzo zadowolony. Jednocześnie lepiej zaczęło działać CB - zwiększył się zasięg, żadnych trzasków (sq lekko skręcony by wygłuszyć tło, rf do połowy bo w mieście słyszę za dużo) - czy może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego tak się stało?:) Antenę pochyliłem i już nie buczy a w sumie nie zauważyłem, żeby działała gorzej. Autko też jakby zyskało na wyglądzie.

Reasumując: na razie wszytko gra - mogę polecić rozwiązanie z helikalem i spliterem(bez wiercenia dziur w autku), oraz nie zamykać się na nowe doświadczenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności