Skocz do zawartości
Gość radek_GL

[Passat B3 AAM] Hellp wywala wode

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radek_GL

witam

mam problem z moim AAMem wywala mi wode jak sie zagrzeje do 80 wymienilem juz pompe wodna , glowice , uszczelke , termostat i dalej to samo gdzie szukac przyczyny i jak hapsalu moze ktos tu zna jakis dobry serwis ????

 

P.S. jaki motor moge wstawic do mojego paska zamist silnika AAM (dalem go do serwisu woda mi spiernicza) tak aby rozstaw mocowan pasowal czy da sie wstawic diesla bez przerobek mocowan czy lepiej wstawic benzyne ???

 

przyjechalem zarobic a pierwsza wyplata pojdzie na remont

 

P.S. 2 benzyna tu jest po 11,70 EEK (~2,98zl) a zarobki minimalne 10 000 EEK (2500zl)

 

P.S. 3 sorki za bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, już kiedyś się z tym spotkałem wymienił koleś uszczelkę pod głowicą , sprawdził głowicę.łącznie z holowaniem auta poszło 2000zł a to się okazało że korek w zbiorniczku wyrównawczym padł i należało go wymienić :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tam na korku od zbiorniczka jest zaworek jak padł to ci wode każda możliwą dziurą wywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłbym od wymiany korka zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia. Tym bardziej, że praktycznie wszystkie inne rzeczy juz zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też zacząłbym od wymiany korka zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia. Tym bardziej, że praktycznie wszystkie inne rzeczy juz zrobiłeś.

 

Grześko prawdę mówi - ja też już miałem u siebie rozgrzebać pół motoru, a to tylko zsunęła się uszczelka w korku (o-ring)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

radek_GL, wszyscy dobrze piszą.Korek - próba ciśnieniowa - otwiera się przy 1.5 Atm + nowy oring.Miałem to samo.Tylko że od tego zacząłem i mam spokój ;)

 

P.S.A jak go dogrzejesz do ok 100 st i wtedy próbujesz odkręcać korek to zawsze ci wywali płyn.Tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gutzio

i ja tez - korek... mialem to samo!!! wymienilem.. 12zl w sklepie i jestem szczesliwy bo juz jest spoko..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_GL

dzieki wszystkim za pomoc serwis mi zrobil ale powiedzial ze to wina tej rurki plastikowej w ktorej sa czujniki cieczy chlodzacej byla peknieta (nieznam estonskiego) i przy okazji

zamulili samochod

 

moze rozrzad o jeden zobek przestawili i zaplon a dodam ze przewody mi puchna jak samochod jest nagrzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mają puchnąć. Co do muła to sprawdź właśnie te czujniki przy głowicy w tym plastiku ;)

Mi jeden zdechł przy okazji... zmiany rozrzadu - czysty przypadek, a mechanik zrobił doktorat z rozrzadu, zapłonu itp. Efekt był nastepujący: za 3 razem odpalał, przymulony ze hoho, ale na obroty sie wkrecał (godzinami...)

 

Jesli chłopaki tam właśnie grzebali, to może coś tam, choćby na samej kostce.

 

Nie lubi Cię ten twój Passiu, wredotka.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_GL
I mają puchnąć. Co do muła to sprawdź właśnie te czujniki przy głowicy w tym plastiku ;)

Mi jeden zdechł przy okazji... zmiany rozrzadu - czysty przypadek, a mechanik zrobił doktorat z rozrzadu, zapłonu itp. Efekt był nastepujący: za 3 razem odpalał, przymulony ze hoho, ale na obroty sie wkrecał (godzinami...)

 

Jesli chłopaki tam właśnie grzebali, to może coś tam, choćby na samej kostce.

 

Nie lubi Cię ten twój Passiu, wredotka.

 

Powodzenia

 

 

A jak to sprawdzić zdjąć kostki czy kupić od razu nowy dodam ze wymienili mi czujnik oleju ten w filtrze z białego na czarny (bo zaczęło nim wywalać olej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności