Skocz do zawartości
poldeczek1

Montaz hid czy trzeba demontowac lampy ?

Rekomendowane odpowiedzi

W Lagunach tez nie ma soczewek. Soczewka to nie reguła i gwarancja nie oślepiania. Temperatura barowa przekraczająca 6000 K to tez jest nieporozumienie i wiejski szpan. Osobiście uważam że 6 kK to już za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce mieć xenon to niech zainwestuje w oryginalne xenonowe lampy. Dokładanie chińszczyzny i udawanie że ma się xenon w/g mnie to wiocha. Wiem że światło lepsze..no i auto jakoś tak ładniej wygląda..Ale trzeba też myśleć o innych na drogach, a nie tylko o sobie.

Z soczewką w lampie te światło jest trochę łagodniejsze, bez soczewki to już wogóle masakra- dziury w oczach wypala.

Jeszcze raz twierdzę, że policja dobrze robi zatrzymując dowody rejestracyjne za takie tuningowanie auta...barwo....Oby jak najmniej takich wozów na drogach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio strasznie dowody rejestracyjne lecą za takie pseudo xenonowe oświetlenie. Rozważcie czy warto.

 

To moze w koncu sie wzieli. Brawo. Popieram w 100%.

Najbardziej niebezpieczna forma agro tuningu.

 

Kontrola jest bardzo prosta, rzut oka na homologacje lampy, tam jest oznaczone do jakiej zarowki jest przeznaczona.

Fakt zamontowania ksenonow z odpowiednia soczewka nie zmienia faktu ze obowiazek spryskiwaczy i poziomowania nie zostal wyssany z palca. Ktory kierowca myje regularnie lampy? Jak juz myje to ktory pamieta o tym by je obizyc jak wielka ciotka z tylu cielsko posadzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. ja o tym pamiętam chociaż nie mam hidów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile samochodzików z oryginalnymi xenonami jeździ z uszkodzonymi spryskiwaczami tych ze lampek? albo czujnikiem samo poziomowania? a jeśli nie naleje płynu do spryskiwaczy bo np: bo lubie miec brudne ! to co tez mi dowód maja zabrać? nigdzie w przepisach nie ma iż jazda bez plynu do spryskiwaczy jest zabroniona a w takim wypadku układ czyszczenia lamp tez jest nie sprawny a poziomowanie mam na desce i ustawiam odpowiednio

Jeżeli ktoś chce mieć xenon to niech zainwestuje w oryginalne xenonowe lampy. Dokładanie chińszczyzny i udawanie że ma się xenon w/g mnie to wiocha

tak kolego tylko nie liczni są w stanie wyłożyć 20x więcej na xenon oryginalny ja mam zestawik za 160 zł z wysyłką i nikogo nie raże nikt od ponad roku sie nie przyczepił i nie zorientował ze nie są to oryginalne xenonki a jak to kiedyś szlo ? "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać"?

sam miałem w 3bg oryginalne xenony i śmiem twierdzić iż świeciły gorzej niż te nowe hidy

a kto ma w pasku zwykłe żarówki to wie jaka to porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za brak płynu na bank jest mandat, a nie wiem własnie czy i upierdliwy glina nie może tez zabrać dowodu rejestracyjnego (upewnię się i dam znać). Brak sprawnych spryskiwaczy czy to szyby czy reflektorów kwalifikuje się przy xenonie do zabrania dowodu, bo specyfikacja ich dopuszczenia mówi o tym jasno, samopoziomowania + system oczyszczania.

 

Tak więc te uszkodzenia systemu spryskiwania są tak samo popularne jak jazda bez hamulcu wiec tu się za bardzo rozpędziłeś. Tak jak byś napisał ilu ludzi jeździ z niesprawnym zabezpieczonym układem hamulcowym ....

Śmiem twierdzić, że jeździ ich więcej niż tych z uszkodzonymi spryskiwaczami.

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak kolego tylko nie liczni są w stanie wyłożyć 20x więcej na xenon oryginalny ja mam zestawik za 160 zł z wysyłką i nikogo nie raże nikt od ponad roku sie nie przyczepił i nie zorientował ze nie są to oryginalne xenonki a jak to kiedyś szlo ? "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać"?

 

 

Tak se tłumacz. W końu trafisz na pana w białej czapeczce, który za ten agrotuning dowodzik ci zatrzyma...Tobie pewnie że światło lepsze....widzę że nie myślisz o tym z naprzeciwka...

Chopie -zmień tok rozumowania.... Ja w swoim pasku też nie mam xenonu i jakoś światłą mi wystarcza do normalnego poruszania się po drodze,a przy okazji innych nie oślepiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe masz racji,

 

przyjrzyj się jak w mercedesach są założone ksenony, w lampach bez soczewek (fabrycznie)

i nikogo nie oślepia

Ale to fabrycznie jest założone a nie na podwórku przed domem lub parkingu przed blokiem. Edytowane przez capslock82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie sobie spokoj, identyczna dyskusja byla prowadzona w dziale B5/B5FL. I tak kto bedzie chcial to zalozy, a kto nie to nie - ja zalozylem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

popieram, nic to nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak se tłumacz. W końu trafisz na pana w białej czapeczce, który za ten agrotuning dowodzik ci zatrzyma...

a niech ze sobie zatrzymuje odda szybciej niż mu sie wydaje bo zmienię żarówki przy nim na miejscu i mnie może cmoknąć to tak samo jak z jazda bez przedniej tablicy rej gówno ci moga zrobić jeśli ją założysz ją podczas kontroli a 95% samochodów jeżdżących bez przedniej tablicy to policjanci a reszta cwaniaki

Niestety Polska to taki kraj cwaniaków takie mamy prawo chociaż dziś wróciłem z Niemiec i widziałem jak tam gość jechał ze spodniami na tablicy rej gdzie dwie nogawki skutecznie ją zasłaniały i na pewno nie były tam przypadkiem!

apropo Niemiec to nawet nasi bogaci sąsiedzi również zakładają hidy

 

A po drugie któremu "pieskowi" przyjdzie do głowy że w takim aucie nie są oryginalne ? co innego w starszych autach ale w passaciku ?

rzeczywiście trzeba już zakończyć tą polemikę bo tak to by długo można pzdr.

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy góral... wie, że nie ma racji a i tak idzie w zaparte

a co do hidów nasze prawo tego zabrania, a ci co je łamią powinni być karani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a niech ze sobie zatrzymuje odda szybciej niż mu sie wydaje bo zmienię żarówki przy nim na miejscu i mnie może cmoknąć to tak samo jak z jazda bez przedniej tablicy rej gówno ci moga zrobić

 

Powiedz podczas kontroli ze moze "cmoknac" to zobaczysz ile przepisow sie znajdzie.

 

Mnie jak ktos oslepia taka prowizorka wale dlugimi az przejedzie, czekam az wejdzie taryfikator ktory umozliwi nalozenie kary przewyzszajacej koszt oryginalnej instalacji. Tlumaczenie wysokich cen oryginalow w celu zalozenia allegrowego badziewia nie rozni sie sporo od kupowania telewizora od pasera. Ten sam sposob rozumowania. Ja swoje zalatwilem taniej, a ze kts inny traci....

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oj poldeczek1 poldeczek1 ....czas już chyba dorosnąć....Widzę wiek słuszny ...a w głowie ciągle wiosna....

 

 

A może trzeba było zostać policjantem - wtedy byś jeździł bez tablicy rejestracyjnej i robił na drodze co chcesz....

Edytowane przez 1bandzior1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...oj poldeczek1 poldeczek1 ....czas już chyba dorosnąć....Widzę wiek słuszny ...a w głowie ciągle wiosna....

 

wiesz uważam że wiosna lepsza od późnej jesieni jak w twoim przypadku to chyba najgorsza pora człowiek się robi upierdliwy delikatnie mówiąc

 

Za kogo się uważasz myśląc że wydam ponad 3 tysiące więcej abyś ty nie czuł się oślepiony na drodze? to się grubo mylisz kolego

 

Tlumaczenie wysokich cen oryginalow w celu zalozenia allegrowego badziewia nie rozni sie sporo od kupowania telewizora od pasera. Ten sam sposob rozumowania. Ja swoje zalatwilem taniej, a ze kts inny traci....

To już kolego przesadziłeś w swoich dywagacjach może od razu za kradzież przecież nie nabiłem kasy volkswagenowi i biedna firma straciła ? człowieku co ty piszesz

To twój sposób rozumowania jest co najmniej dziwny kupując od pasera kupuje się sprzęt firmowy wysokiej jakość za male pieniądze a tutaj jest z goła inaczej

A może powinni za hidy stawiać zarzut narażenia na utratę życia lub zdrowia i wsadzać do paki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Niektórzy właściciele aut z ori xenonami mają napinkę na tych z hidami bo niby czemu oni płacąc dodatkowe (nie jednokrotnie idące w tyś zł) pieniądze mają ten sam efekt oświetlenia co dobry zestaw hid za 300zł.Moim skromnym zdaniem jak hidy to 4300 i tylko soczewka.Zwykłe lampy i hid powoduje u mnie rozdrażnienie:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Niektórzy właściciele aut z ori xenonami mają napinkę na tych z hidami bo niby czemu oni płacąc dodatkowe (nie jednokrotnie idące w tyś zł) pieniądze mają ten sam efekt oświetlenia co dobry zestaw hid za 300zł.Moim skromnym zdaniem jak hidy to 4300 i tylko soczewka

 

Dokladnie tak samo uwazam. Wg mnie to jest ten powod dla ktorego mamy ta walke o HIDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może powinni za hidy stawiać zarzut narażenia na utratę życia lub zdrowia i wsadzać do paki

 

Mogliby.

 

Rozpatrujesz cala sprawe z wlasnego fotela, gdyby to byla modyfikacja ktora nie wplywa na innych uzytkownikow drog to twoja sprawa. Ale wsadzajac hid'y oslepiasz innych, majac gdzies ich komfort i bezpieczenstwo. Jak w swoim oszczedzaniu przyoszczedzisz na remoncie zawieszenia czy klockow narazasz siebie, pasazerow i tych w ktorych przywalisz, jadac na takiej prowizorce walisz po oczach kazdemu napotkanemu po drodze.

 

Tym cytatem: "Za kogo się uważasz myśląc że wydam ponad 3 tysiące więcej abyś ty nie czuł się oślepiony na drodze? to się grubo mylisz kolego " zakonczyles jak dla mnie temat. Masz w dupie innych, tylko twoj lans jest najwazniejszy, a ze nie stac cie na zakup bedziesz to robil kosztem innych.

 

Nikomu ta przerobka kasy nie zabrales, ale oszczedziles kosztem innych na drodze.

Wiec wasza teoria o "zazdrosci" jest kompletnie odiotyczna, mozna powiedziec ze wy pozazdrosciliscie tym co maja. Podobnie mozna kupujac od pasera kupic telewizor bo sasiad ma wiekszy, ale te 52" przeciez nie jest warte "tylu tysi"

 

P.S. Xenon dostalem w pakiecie z wieloma *******ami za 990PLN wiec diagnoza bledna.

P.S2 Taki temat malo rozni sie od tematu "jak podwiedzic kolka sasiadowi, ma srubki z zabezpieczeniem, a 4k za kola przeciez nie dam", tematy takie powinni moderatorzy ucinac w zarodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy właściciele aut z ori xenonami mają napinkę na tych z hidami bo niby czemu oni płacąc dodatkowe (nie jednokrotnie idące w tyś zł) pieniądze mają ten sam efekt oświetlenia co dobry zestaw hid za 300zł.

 

W Mendeo miałem zwykłem H7 i nawet do głowy mi nie przyszło zakładanie tego badziewia. Zawsze z politowaniem patrze na takie "tuningowanie", więc mnie to nie boli, że ktoś ma HIDyyyyy tylko mnie to śmieszy.

 

 

Mają ten sam efekt - nie sądzę, jak napisał kolega wyżej mają efekt dla siebie, bo inni cierpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Mendeo miałem zwykłem H7 i nawet do głowy mi nie przyszło zakładanie tego badziewia. Zawsze z politowaniem patrze na takie "tuningowanie", więc mnie to nie boli, że ktoś ma HIDyyyyy tylko mnie to śmieszy.

 

 

Mają ten sam efekt - nie sądzę, jak napisał kolega wyżej mają efekt dla siebie, bo inni cierpią.

Może MONDEO ma lepsze światła H7 niż PASSAT.Tego nie wiem bo Fordami nie jezdziłem.Ale mogę się z tobą założyć że hida o barwie 4300 na pierwszy rzut oka nie rozpoznasz i wcale nie będzie cię to (jak to wyżej napisałeś) śmieszyć.:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności