Skocz do zawartości
kzarczyn

Pomysł na oświetlenie bagażnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Naprawiłem sobie światełko w bagażniku (sedan) i stwierdziłem że ta żarówka całe g... świeci i w bagażniku ciężko coś znaleźć jak ma się tam trochę gratów.

Kupiłem metr taśmy LED (ciepły biały), nakleiłem w bagażniku na górze i podpiąłem bezpośrednio pod zasilanie żarówki (żarówkę wywaliłem).

Teraz jak otwieram bagażnik w nocy to w środku mam dzień i wszystko pięknie widać.

Koszt 1mb (60 diod) takiej taśmy to 26 PLN.

Może to i zbędny bajer, ale cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zapodaj foto jak to wygląda w ciemności... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jutro zapodam bo już dzisiaj mi się nie chce iść.

Tylko że komórką słabo widać będzie a cyfrówki się jeszcze nie dorobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takiej taśmy

ma to jakiś wygląd chociaż? czy upchałeś to w oprawce po ori żarówce?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item940105727_tasma_smd_paski_led_warszawa_promocja_5m_listwa.html

 

Nic nie upychałem. Metrowej długości taśmę przykleiłem od spodu. Czyli mam oświetlenie na długości jednego metra, a nie punktowe.

Wygląda jak wygląda bo tam nie ma płaskiej powierzchni aby przykleić taśmę. Aby ją w ogóle zobaczyć to trzeba głowę do bagażnika włożyć, więc to nie musi być ładne, bo jest funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema

Ja też czekam na fotki jak to wygląda, może też sie na cos takeigo skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem nad takimk rozwiazaniem: http://www.allegro.pl/item964174829_2_x_neon_led_24_diody_sensor_dzwieku_niebieski.html

Sensor albo gdzies upchac albo wyrzucic go calkiem. Takie listwy oswietlaja mi dywaniki z przodu tylko ze czerwone i daja calkiem sporo swiatla.

Chociaz biale listwy bylyby bardziej praktyczne w bagazniku, to juz kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myslalem nad takimk rozwiazaniem

dobry pomysł ale naco komu ten sensor :) poszukaj na allegro poprostu rurek diodowych albo zrobić tak jak kolega wyżej :) kupić taśme na metry kabelek jeden pociągnąć i bez kombinowania i upychania, ;) ja mam u siebie w bagazniku lampe ksenonową ze skanera wsadzoną :D nie widać jej a świeci tak że jak bagaznik otworze to oświetla calutki bagażnik i nawet ziemie za bagażnikiem :P

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gdzie te foty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo nie wiem czy kupować LEDy w rolce czy nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym chetnie to organoleptycznie zbadał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Ja dzis wymienilem w lampce zarowke, jakos swieci ale ta taśma dobra rzecz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też może być ciekawa propozycja... Dzisiaj byłem w castoramie i z ciekawości pytałem o LEDy... Niestety tam mają tylko ok. 5m rolki i to na zamówienie... Koszt ponad 100pln. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może zamiast zwykłej żarówki coś takiego :http://www.allegro.pl/listing/search...&category=4140

Przerabiałem taką z czterema diodami. Efekt mizerny. Nie podobało mi się - żarówka lepiej świeci, ale z tą taśmą to inna sprawa.

To moje subiektywne odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe wnętrze w diodach - w bagażniku wchodzi o ile dobrze pamiętam rurka 6-diodowa i jest wg. mnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a może zamiast zwykłej żarówki coś takiego :http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=rurkowa&from_showcat=1&category=4140

Zastosowane, super się sprawdza :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obiecane fotki. Zdjęcie diod robione w dzień. Zdjęcie wnętrza bagażnika robione w nocy telefonem bez fleszu.

Gdyby byli chętni to bedę kupował niedługo całą rolkę 5m białych diod i mogę po taniości komuś odsprzedać ile będzie chciał.

bagaznik.JPG

diody.JPG

noc.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać że efekt jest i świeci lepiej niż myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo fajnie... W tym wypadku urodziła się kolejna misja ulepszająca autko... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności