Skocz do zawartości
Bradley

Bypass n75 na wastegate

Rekomendowane odpowiedzi

Czy polaczenie czerwonego wezyka z niebieskim powinno byc z

 

a) podpieta kostka zasilajaca n75 i zostawionym wezykiem czarnym idacym do rury ssacej przed turbina. Czerwony i niebieski polaczone (np. za pomoca rurki z wkladu do dlugopisu)

b) kostka zasilajaca n75 powinna byc odpieta, czerwony i niebieski polaczone (np. za pomoca rurki z wkladu do dlugopisu)

 

 

Moje pytanie zrodzilo sie z tego, ze w przypadku

a)

auto ma kopa, ale laduje 1,5bar i przy 3,5tys obr/min wali, cyka (jak popychacze) i notlauf sie pojawia z wiadomych wzgledow. Wysterowanie n75 na max ~93% Brak bledu n75 w sterowniku.

b) Wysterowanie n75 na ~66% non stop, auto chodzi jak SDI ale rowno przyspiesza, doladowanie aktualne jest ciut wyzsze od zadanego. Blad w sterowniku n75 i nie da sie go usunac.

 

 

Mnie sie wydaje, ze sztanga WG jest konkretnie zapieczona, wiec na ktory przypadek mam patrzec a czy b zeby zrobic loga z bypassem i wiedziec, ze teraz jest ok. Moze sie okazac, ze jednak moj stary zaworek byl ok. Choc byl podmieniany n75 na sprawny i auto jechalo normalnie, brak notlaufa, wiec tutaj mnie kompletnie zaskoczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:> ale nie widać coś tych obrazków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie obrazki? Nie ma obrazkow.

 

Sprawa ogarnieta. Sztanga rusza sie juz jak ta lala. Na bajpasie laduje max 1621,8, 1611,6mbar wiec n75 mowi na 100% bajbaj.

 

Mozna zamknac temat.

A dla potomnych jezdzi sie na podpietej wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dla potomnych jezdzi sie na podpietej wtyczce.

 

dobre :D

 

chodziło mi o niebieski i czerwony wężyk... myślałem, że coś pokażesz, bo tam takich nie ma w serii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych jeszcze sa, pozniej byly czarne wezyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie moge zakladac nowych tematów a ten wydaje mi sie najbardziej podobny ...

wiec po kolei, pewnego pieknego dnia stwierdzilismy ze znajomymi ze jedziemy do tune-up do Gdańśka shamować sobie autka

autko moje, passat b5 1.8t aeb 1997rok, na hamowni wyplul 151,8 konia ale tylko 187nm, padło stwierdzenie że turbina na wysokich obrotach nie daje rady...

temat początkowo olałem z powodu innych rzeczy ktore wymagaly szybszej interwencji.

 

poźniej stwierdzilem że wywalam kata i tutaj główny problem i prawdobodobnie powód niskiego momentu - po zdemontowaniu kata zauwazyłem że klapka wastegate jest caly czas lekko uchylona przy zgaszonym silniku. Przy pracującym silniku widać że sztanga wastegate porusza sie przy gwałtownym dodaniu gazu i osiągnieciu wysokich obrotów.

 

i Teraz pytanie : jak zdiagnozować powód niedomykania sie ? że poprostu wastegate sie gdzies zapieka i nie domyka do konca czy sie po prostu rozregulował ?

przy okazji na vagu wywala błąd n75

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień wg na nowe i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wymieniac skoro może sie okazać ze jest tylko niewyregulowany i dlatego jest klapka uchylona? bo generalnie wg działa bo widze że sie porusza sztanga , może sprezyna zmiękła i nie domyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat niby podobny ale jednak inny , bo u mnie sztanga jest taka sztywna ze jej palcami nie porusze, moc potwierdzona wynikiem z hamowni tez jest tylko momentu 30nm zabraklo... dlatego wydaje mi sie ze moze to tylko kwestia regulacji .

 

jak wygląda regulacja ? w ktorym momencie powinna sie otwierac klapka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże przy 0.8 bara, ale ktoś musi to potwierdzić. Normalnie bierzesz sprężarkę z niskim ciśnieniem i dmuchasz. Tam nie ma co się zacierać, zdejmij sztangę z klapki i zobaczysz czego to wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko, czy to że klapka od WG w gorącej częsci jest otwarta ( na zgaszonym silniku ) może powodowac pojawienie sie błędu n75 ? bo taki mi wyskoczyl na VAG-u .... czy jedno i drugie to są dwie osobne sprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, błąd dolnej granicy doładowania. Wiem, bo sam tak miałem co prawda w AHU ale jedno i to samo w zasadzie działania. Ja stroiłem długość sztangi i wtedy było już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapka powinna być zamknięta do około 0.6 zaczyna się otwierać, spaliny zamiast napędzać turbinę od najniższych obrotów uciekają bokiem w wydech, zatarte będzie na ośce ramienia klapki lub siłownik sztangi padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, turbina ogarnięta, ustawiona, ale jeszcze przez naprawą sprawdzilem sobie pod Vagiem błędy i wyskoczył błąd taki

01262 - Solenoid Valve for Boost Pressure Control (N75): Output Open

 

 

zawór wziąłem od kolegi sprawny i błąd nadal sie pojawia nawet na zgaszonym silniku

założyłem sobie wskaźnik boosta i mam doładowanie na poziomie 0.3 - 0.35

 

w czym problem ? kabelkologia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa w obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szukac przerwy na kabelkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obwód elektryczny ma przerwę, więc albo przewody albo zawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór sprawdzony, po podaniu 12v dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos może z którego pinu we wtyczce ecu idzie sygnał do kostki przy czujniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności