Skocz do zawartości
harmoniush

Turbina...historia bez końca.

Rekomendowane odpowiedzi

po mojemu zapieczone kierownice :D

co do działania instalacji podciśnienia w passacie to prostu sposób weź dobry metr wężyka, następni zdejmij wężyk wychodzący z pompy VACUM (ten mały! co jest w pięty w ten duży idący do serwa) podepnij wolny wężyk a jego drugą stronę podepnij pod Gruszkę jak sztanga będzie pracowałą w pełnym zakresie kierownice raczeje są ok!

Tylko nie jeździj na takim zestawie :D bo turbo Ci odleci :D

 

Gdzie dokładnie mam ten wężyk podpiąć? Może jakieś zdjęcie kolego być wrzucił, cokolwiek... będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarius

jaką siłę trzeba włożyć aby poruszyć kierownicami z zamocowaną gruszką można to ucisnąć palcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie dokładnie mam ten wężyk podpiąć? Może jakieś zdjęcie kolego być wrzucił, cokolwiek... będę wdzięczny.

zdjęcie może wieczorem, bo teraz nie dam rady!

 

a tobie proponuje podnieść 4litery odejść od komputera i udaćsię do auta!

podnieś maske, przeczytaj to co wcześniej napisałem 2 albo 3 razy, pomyśl popatrz i na pewno znajdziesz co i jak :D:D:D:D a jak nie to do skutku czytaj i szukaj elementów opisanych :D

:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł 5

mam problem z turbino w b 5nie wchodzi na obroty i go dusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką siłę trzeba włożyć aby poruszyć kierownicami z zamocowaną gruszką można to ucisnąć palcem

 

zależy jak bardzo jest zapieczona ja musialem odkrecic gruszke bo bez tego ani rusz.

 

---------- Dodano o 22:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:47 ----------

 

mam problem z turbino w b 5nie wchodzi na obroty i go dusi

 

to nie od turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały wątek.. czy to możliwe żeby grucha była za twarda? czy regulacja śruby rzymskiej na sztandze coś zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba jest ustawiana fabrycznie lub w serwisie na przyrządach i radzę jej nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak suszarka regenerowana to już nie fabryka ani serwis

Edytowane przez aras123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytałem cały wątek.. czy to możliwe żeby grucha była za twarda? czy regulacja śruby rzymskiej na sztandze coś zmieni?

 

nie to nie możliwe żeby grucha była za twarda,mozesz ja smialo odkrecic i sprawdzić a przy okazij będziesz miał lepszy dostep do rozruszania łopatek w turbinie.tylko zaznacz sobie w jakiej pozycji jest ta sruba bo jest to ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłużenie sztangi lub skrócenie sprawia że turbina wcześniej lub poźnie się włańcza . Niepolecam takiej zabawy . Orginalnie lub po regeneracjach sztangla jest ustawiona i zabezpieczona lakiem . i tej pozucji sie trzymamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydłużenie sztangi lub skrócenie sprawia że turbina wcześniej lub poźnie się włańcza . Niepolecam takiej zabawy . Orginalnie lub po regeneracjach sztangla jest ustawiona i zabezpieczona lakiem . i tej pozucji sie trzymamy :)

 

zacznij od tego że turbina się nie włącza tylko chodzi cały czas a regulacja śrubą nie służy do jej "włączania" tylko do poprawnego działania, Po regeneracji turbiny mogą się takie kwiatki dziać jak dałeś do firmy chomo niewiadomo, ale jak do konkretnego zakładu to wątpliwe by trzeba było ją ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznij od tego że turbina się nie włącza tylko chodzi cały czas a regulacja śrubą nie służy do jej "włączania" tylko do poprawnego działania, Po regeneracji turbiny mogą się takie kwiatki dziać jak dałeś do firmy chomo niewiadomo, ale jak do konkretnego zakładu to wątpliwe by trzeba było ją ruszać

 

Potocznie nazywane włąńczanie i wyłańczanie turbiny , lub np. że zaczyna ciągnąć , doładowywac itd :) a że się turbina cały czas kręci to chyba każdy wie :) a dzięki sztangi i nie tylko jej w turbinie zamykają sie lub otwierają sie łopatki co powoduje zwiększenie lub zmniejszenie ciśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, włąńczanie...:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Język polski trudna bardzo." Nie jestem purystą językowym, ale to faktycznie szczypie w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem purystą językowym, ale to faktycznie szczypie w oczy.

Ja też nie, ale użyte kilka razy, nie przypadkowo, to tak jak piszesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat nie bylem i nie jestem dobry z jezyka polskiego.Przyznaje sie.Ale chociaz probuje pomusz na forum .A jak tu widac niektorzy. Wola sie czepiac slownictwa:) zycze tyle zapalu w udzielaniu pomocy:) (post z telefonu. I sa bledy)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co opisuje właściciel posta ta łopatki w turbo zapiekają sie od jazdy na niskich obrotach a turbina ze zmienną geometrią potrzebuje czasami wysokich obrotów by wypalić sadzę z łopatek typowy objaw to łapanie trybu awaryjnego a po powtórnym zapaleniu jest znowu ok.Nie twierdzę ze trzeba cały czas cisnąć ale jak z raz w tygodniu się wejdzie na 4000tys obrotów to napewno pomoże to dla turbiny i oczywiście są to silniki które muszą jeżdzić na pełnym syntetyku niezależnie od przebiegu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności