Skocz do zawartości
Charakterek

Dziś mnie Policja zatrzymała

Rekomendowane odpowiedzi

Do rutynowej kontroli. Chodziło oczywiście o xenon. Miła Pani brunetka kazała podjechać pod ich autko, kazała zgasić silnik i wyjąć kluczyki nie gasząc światełek. Sprawdziła czy samopoziom działa. Potem sprawdziła homologację (ja niestety nie wysiadłem, bo mi by było ciężko na wózku). Sprawdziła czy aby na bank wózek mam, czy mam także kartę (czy jej nie oszukuję) oraz czy młode siedzi na podwyższeniu. Potem kucnęła i kazała drogowe włączyć. Z racji posiadania bixenonu dostała po oczach zdrowo niestety. I tu następuje najciekawsze. Mówi, bym zamknął drzwi i otworzył okno. Uczyniłem to. Następnie każe mi pokazać czy spryski działają. Działały. Jak już zaczęło zdrowo syfieć w aucie a ja się obwąchałem daje mi aparacik do dmuchania. No i wyszło, żem pijany jak świnia... Mówi że dowód prawko ubezpieczenie i spisujemy. Na co ja jej tłumaczę, ze to przez ten płyn do psikania, bo jego opary cały czas czuję w gębie. Pani twarda, podszedł gość i dali mi 10 min. Odczadziłem się i wyszło to, co wyjść miało. 0.00. Więc pamiętajcie. Zanim każą Wam pryskać po szybach i światłach - poproście, by wcześniej dmuchnąć w aparacik. No albo odczekajcie z 10 min. Pierwszy odczyt wynosił ponad 3 promille to tak w kwestii formalnej :)

 

Więc skoczyło się na odfajkowaniu, żem legalny i w drogę!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy odczyt wynosił ponad 3 promille to tak w kwestii formalnej

 

Normalnie szok - co ty masz w tych spryskiwaczach spirytus tak jak w samolotach? :D

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyc nie chce, że od płynu do spryskiwaczy 3 promile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym nawet na Zetce,Weiss się tym zajmował.Ale nie pamiętam jaki był finał.Z resztą zawsze na upartego możesz się poddać badaniu krwi :)

To że takie są objawy po spryskiwaczach nie wszyscy niestety wiedzą i dają się dosłownie oszukać...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze zimowy płyn. Z biedronki czy innego reala. Więc pewnie na dykcie jakiejś. Grunt, ze nie zamarzł. Serio sam byłem w szoku. Ludziom kupowane za ciężką kasę na stacjach zamarzały a moje kupione za 8 zł 5 litrów nic. Zero problemów.

 

Tak koledzy tyle wyszło. Wychylałem się przez szybę, by ją usłyszeć, więc jak spryski świateł rozpyliły, a wycieraczka poprawiła, to zdrowo miałem w gębie. Aż taką słodycz czułem. Zresztą czuję cosik do teraz nawet taki dziwny posmak.

 

A aparacik mięli taki, co się dmucha na odległość. Nie wiem na ile toto dokładne jest... No i jeszcze na ile moje wąsy zakłamały odczyt, bo przecie i tam trochę tego świństwa prysnęło.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że od lynu do spryskiwaczy 3 promile ??

 

Bazą dla tych płynów jest alkohol etylowy. Rozproszony w powietrzu, w momencie wdechu może dawać bardzo duże wskazania. Pamiętajmy, że alkomaty badają zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy małym odstępie czasu pomiędzy wdechem a badaniem wydychamy praktycznie cały alkohol.

 

To samo jest z "Pawełkami" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys bylem jak bela pijany a nic alko nie pokazal moje szczescie ze stali szczajeni za brama osrodka i tam juz oswietlenia nie bylo dalem dokumenty sprawdzili kazali dmuchnac dmuchnolem 0.00 ze strachu malo sie nie pos.... zawrocilem i postanowilem nigdy wiecej ! o tamtej pory daje mojej kluczyki od auta by mi znow nic do glowy nie wpadlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale pawełka jesz. a płynu przecież nie. Zanim dojdzie do ciebie odór alkoholu z płynu to też pewnie osłabia jego stęzenie, no chyba że buzia nad spryski nadstawiasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że Charakterek podłapał temat, o którym głośno od tygodnia wszędzie.

To historyjka ku przestrodze czy naprawdę miałeś kontrolę i było jak piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że Charakterek podłapał temat, o którym głośno od tygodnia wszędzie.

To historyjka ku przestrodze czy naprawdę miałeś kontrolę i było jak piszesz?

 

Z tym płynem to niestety fakt,wiele kierowców miało już z tego powodu niepotrzebne problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miła Pani brunetka kazała podjechać pod ich autko, kazała zgasić silnik i wyjąć kluczyki nie gasząc światełek. Sprawdziła czy samopoziom działa. Potem sprawdziła homologację (ja niestety nie wysiadłem, bo mi by było ciężko na wózku).

 

jak ona sprawdzala homologacje? Kurde wszystko mi popsules - mialem hidy montowac w weekend! ... a teraz mam lekkie obawy ... dziwna sprawa. No zaraz zaraz ... ale ja nie muszę umiec wlaczyc spryskow? ... a jak jest z tym poziomowaniem ? jak wyjmujesz kluczyk to cos sie dzieje? czy tylko jak sie wklada ? ja jak wyjme kluczyk to swiatla gasna i przestawiaja sie na postojowe ...

 

Kurde no !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv w uwadze czy innej interwencji było o gościu, który nie walczył i mu prawicho zabrali a chodziło tam o odmrażacz...gościu też się sztachnął jak Charakterek i w samochodzie też capiało i koleś wpadł...zrobili mu na komendzie jeszcze jedno badanie i miał już 0.00 ale prawko mu zabrali :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym płynem to niestety fakt,wiele kierowców miało już z tego powodu niepotrzebne problemy...

 

Ale ja absolutnie nie podważam prawdziwości płynu, tzn. tego, że może coś wykazać. Tylko historyjki w której tak wszystko się pięknie układa, że aż wygląda jak bajeczka.

 

O tych przyrządach do mierzenia "wstępnego" stężenia czytałem też wczoraj czy przedwczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ona sprawdzala homologacje? Kurde wszystko mi popsules - mialem hidy montowac w weekend! ... a teraz mam lekkie obawy ... dziwna sprawa. No zaraz zaraz ... ale ja nie muszę umiec wlaczyc spryskow? ... a jak jest z tym poziomowaniem ? jak wyjmujesz kluczyk to cos sie dzieje? czy tylko jak sie wklada ? ja jak wyjme kluczyk to swiatla gasna i przestawiaja sie na postojowe ...

 

Kurde no !

 

Jak masz włączone światła i załączysz zapłon to zobaczysz jak snop światła się porusza góra-dół.Ok,EOTPzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he , Charakterek Ty się lepiej przyznaj - byleś pijany ale ze strachu wytrzeźwiałeś w 10 minut :rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrus naprawdę miałem kontrolę. Jestem oficjalnie spisany z datą 24 marzec 2010 o godz 17.20 (około) trasa wylotowa na Lublin zaraz za rondem oni byli brązowym fiatem. Ładna pani Policjant mnie kontrolowała. Świadka mam - była nim moja żona. A jeśli masz dojścia do Policji to na PW podam ci numery rejestracyjne autka i mnie w protokole mają. Niby czemu miałbym zmyślać? Bo nie rozumiem... Jeszcze jakiś Pan białą Sierrą coś demontował ostro, pewnie Hidy. I pan policjant Sierką był zajęty, a Pani mnie kontrolnęla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja absolutnie nie podważam prawdziwości płynu, tzn. tego, że może coś wykazać. Tylko historyjki w której tak wszystko się pięknie układa, że aż wygląda jak bajeczka.

 

O tych przyrządach do mierzenia "wstępnego" stężenia czytałem też wczoraj czy przedwczoraj.

 

Chodzi Ci o te pseudo alkomaty co ma nasza policja? :lol Niby homologowane a nawet czasami pomiędzy dwoma takimi samymi urządzeniami są wahania we wskazaniach...A co do historyjki-dobra pora przecież jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ędrus naprawdę miałem kontrolę. Jestem oficjalnie spisany z datą 24 marzec 2010 o godz 17.20 (około) trasa wylotowa na Lublin zaraz za rondem oni byli brązowym fiatem. Ładna pani Policjant mnie kontrolowała. Świadka mam - była nim moja żona. A jeśli masz dojścia do Policji to na PW podam ci numery rejestracyjne autka i mnie w protokole mają. Niby czemu miałbym zmyślać? Bo nie rozumiem... Jeszcze jakiś Pan białą Sierrą coś demontował ostro, pewnie Hidy. I pan policjant Sierką był zajęty, a Pani mnie kontrolnęla.

 

Spox, nie musisz mi niczego udowadniać. spytałem dla formalności, bo wszystko pasowało do siebie jak układanka, aż nierealnie.

Jednak skończyło się tak jak tylko mogło się skończyć - kto wiedząc, że jest trzeźwy dałby się wmanewrować w to, że ma coś w wydychanym? Chyba tylko głupi ;)

 

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

 

Chodzi Ci o te pseudo alkomaty co ma nasza policja? Niby homologowane a nawet czasami pomiędzy dwoma takimi samymi urządzeniami są wahania we wskazaniach

 

no nie wiem o czym Ty mówisz, ale ja o tym:

 

http://moto.wp.pl/gid,12087517,img,12088527,page,4,title,Zolty-bat-na-pirartow,galeriazdjecie.html

 

czyli dokładniej:

BLUGAL_wp_zel_policja_alkomaty_17.jpeg

 

wiesz - dokładne czy nie, potrafi szybko ocenić czy klient "do dalszego trzepania" czy "bez podejrzeń". nie mam nic przeciwko temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ona sprawdzala homologacje? Kurde wszystko mi popsules - mialem hidy montowac w weekend! ... a teraz mam lekkie obawy ... dziwna sprawa. No zaraz zaraz ... ale ja nie muszę umiec wlaczyc spryskow? ... a jak jest z tym poziomowaniem ? jak wyjmujesz kluczyk to cos sie dzieje? czy tylko jak sie wklada ? ja jak wyjme kluczyk to swiatla gasna i przestawiaja sie na postojowe ...

 

Samopoziom zobacz od razu po odpaleniu:

 

 

Homologacja:

 

http://img35.imageshack.us/img35/6823/d2svj.jpg

 

PS. Podpytałem - powiedzięli że akcję maja na 4 autka w Radomiu i od początku tygodnia ponad 100 dowodów poleciało. Zadzwońcie do KRD mazowieckiej - potwierdzi mają akcję...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz - dokładne czy nie, potrafi szybko ocenić czy klient do dalszego trzepania czy bez podejrzeń nie mam nic przeciwko temu :)

 

Jestem tego samego zdania jeżeli chodzi o kontrolę stanu trzeźwości,a z tym wynalazkiem jeszcze nie miałem styczności :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności