Skocz do zawartości
jedrus

Czego brakuje Ci na forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Luźny temat z propozycjami. Nie dyskutujemy tutaj - wszelkie dyskusje będą ucinane ;) Rzucajcie propozycje z ewentualnym opisem. Później zbierzemy to w całość i ... być może coś zdziałamy.

 

Jeśli macie jakieś sugestie związane z tym, czego brakuje Wam na forum - śmiało.

 

Tematyka - dowolna. Prosimy jednak o sensowne propozycje :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga

to ja mam takie pytanie i jeśli jestem niedoinformowana to z góry przepraszam :) - dopiero raczkuje jako opiekun.

 

W swoim regionie chcąc jakoś uporządkować tematy istnieje potrzeba wydzielenia np z jednego wątku nowego tematu. Moje pytanko brzmi: Czy jest możliwość np założenia tematu i poźniej przeniesienie postów z innego tematu tak żeby pierwszy post z nowo utworzonego tematu nie poleciał na koniec tematu z racji chronologii godziny/daty??

 

Jeśli nie to czy jest jakakolwiek szansa by właśnie coś takiego zrobić by ten post jakoś przykleić ;) żeby nie uciekał. Nie znam się tylko pytam.

 

Jak ktoś już kiedyś gdzieś o tym pisał to usunąć mój post :)

 

Pozdrawiam

kinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm Automatyczne zmniejszanie wszystkich fotek do rozmiarów typowego thumbnail'a?

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum w wersji light co by na WM dało się jako tako przeglądać.....

 

PS. Nie mam bladego (ani ciemnego ani w żadnym innym nasyceniu) pojęcia jak to technicznie się odbywa - równoległy serwer, jakiś automat na obecnym? Jak się wygłupiłem - nie bijcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Forum w wersji light co by na WM dało się jako tako przeglądać.....

 

PS. Nie mam bladego (ani ciemnego ani w żadnym innym nasyceniu) pojęcia jak to technicznie się odbywa - równoległy serwer, jakiś automat na obecnym? Jak się wygłupiłem - nie bijcie

 

Zobacz na dole strony, masz coś takiego co się nazywa "Archiwum". Może mylna nazwa, ale mimo wszystko może pomóc.

Wchodzi wtedy na forum za pomocą linku:

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php

i masz wersję "light" wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję.

 

Temat (dział) "Ogłoszenia"

 

Tak sobie to wymyśliłem, że można by tam zamieszczać jakieś ciekawe ogłoszenia, może ktoś akurat będzie szukał takiej rzeczy, albo będzie zainteresowany. Można by też umieszczać informację: "szukam komisu samochodowego w rejonie XXXXX gdzie stoi na placu vw polo, czy inna popierdułka". Albo że na jakimś komisie stoi stary paszczak, B1 B2 i może też by się znalazł jakiś chętny.

 

 

I wtedy ludzie przejeżdżając przez miasto mogą obserwować i coś wypatrzeć.

 

A u mnie w mieście na jednym komisie stoi wóz strażacki, nie wiem czy do kupienia czy na wystawę, ale raczej stawiam, że do sprzedania. Może są u nas na forum jacyś miłośnicy i by chcieli takiego rodzynka sobie sprawić. Taka osoba pstryka jedno poglądowe zdjęcie, spisuje nr do komisu i wystawia takowe ogłoszenie.

 

Przykładem jest kolega jeden ze śląska (nie pamiętam nicku) gdzie ma starego gazika milicyjnego.

 

Albo ktoś mógłby zamieścić ogłoszenie, że coś tam chce za darmo oddać w dobre ręce. Nie związane np z forum. Np maszyny rolnicze, snopowiązałki, brony talerzowe, rower.

 

 

 

Oczywiście temat narobił by pewnie dużo zamieszania, bo nie kumate istoty, wstawiały by tam pewnie ogłoszenia, że chce sprzedać auto. Ale to też może by zrobić zabezpieczenie, z min ilością postów i stażem na forum.

 

ps.

 

Tego tematu do szczęścia mi nie potrzeba, jak zostanie odrzucony, nie będę płakał. Ot taka luźna propozycja.

 

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

 

Fakt, że można by wykorzystać

Passat forum > Giełda > Sprzedam

Różne

 

Ale ja nie chce nic sprzedawać, ani brać odpowiedzialności za wystawienie ogłoszenia (w sensie technicznym). To jest tylko ogłoszenie.

 

Mogło by się nazywać

Passat forum > Giełda > Ogłoszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Automatyczne zmniejszanie wszystkich fotek do rozmiarów typowego thumbnail'a?

Adam, wytłumacz, bo to przecież mamy na forum i działa -> jak ktoś wrzuca za dużą fotę, to fota jest zmniejszana do wymiaru 400 x [proporcjonalnie] pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam, wytłumacz, bo to przecież mamy na forum i działa -> jak ktoś wrzuca za dużą fotę, to fota jest zmniejszana do wymiaru 400 x [proporcjonalnie] pixeli.

Jeżeli wrzuca bezpośrednio na forum. Ale jeśli ja wrzucę fotkę z np. Imageshack wstawiając linka do tej fotki lecz nie wybierając opcji miniatury to czy można "coś" wykombinować aby ta fotka pojawiła się jako miniatura, mimo wszystko? Jeśli nie to kasuj moje brednie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wrzuca bezpośrednio na forum. Ale jeśli ja wrzucę fotkę z np. Imageshack wstawiając linka do tej fotki lecz nie wybierając opcji miniatury to czy można "coś" wykombinować aby ta fotka pojawiła się jako miniatura, mimo wszystko? Jeśli nie to kasuj moje brednie

 

checkflag.jpg

 

? zmniejsza...

 

chyba, że byś chciał, żebyśmy jeszcze generowali wtedy od razu:

checkflag.th.jpg

 

to można by zrobić, ale z wrzutnikiem i nie wiem, czy ktoś by chciał z tego korzystać... przecież to jest tylko kwestia tego, czy kopiujesz ze strony imgshacka link dla forum (kopiuj miniaturę wklej) czy kopiujesz link zdjęcia (kopiuj link i wklej). Nie bardzo rozumiem problem po prostu... bo żadna z opcji nie powoduje "rozjeżdżania" się forum - conajwyżej w trakcie ładowania, ale jak Ty mieszkasz w UK, to przy łączach rzędu 20-50MBitów nawet nie zauważysz jak fotka będzie miała 5MB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tą drugą opcję mi chodziło :)

A łącza w UK to tylko na papierku tak wyglądają. Oto test łącza 8Mb:

speed.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam75pl, przesadzasz już... na siłę nie będziemy zmieniać dużych na małe. Jak ktoś chce wrzucić miniaturę, to wrzuca. Jak ktoś chce full screen, to przycinamy do rozmiarów okna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w stylu techtwo brakuje dwóch guzików przy każdym z postów, mianowicie:

* Cytuj cały post przechodząc do strony odpowiedzi

* Cytuj cały post w panelu szybkiej odpowiedzi

 

Niby jest guzik pozwalający zacytować zaznaczony fragment, ale działa on fajnie do czasu jak chce się zacytować tylko tekst. Jeżeli cytat składa się z czegoś bardziej skomplikowanego typu drugi cytat, zdjęcie, uśmieszki itp to operacja ta robi się już bardziej skomplikowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, racja - też mnie to denerwuje ale zapominam o tym za chwilę :) dobre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje prostych porad typu jak zmienic filtr paliwa w b6. Bo owszem mozna sie dowiedziec czytajac watek na 7 stron a powinno byc to w 10 punktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób manuala dla potomnych. I będzie w 10 punktach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządnych konkursów by zrodziła się chęć rywalizacji i osoby która będzie uaktualniać to co trzeba :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15188

11-02-2010 http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=776959&postcount=204

14-08-2009 http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=611602&postcount=203

 

Kazio robi co może chłop nie ma czasu ale i tak stara się jak może by utrzymać to do kupy.

W konkursach walczą cały czas te same zakapiory :(

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie brakuje przechodzenia do pierwszego nieczytanego posta z automatu. Po kliknięciu na tytuł topicu. Wiem że jest ikonka od tego na liście topiców ale jest mała,i jakoś ciężko mi się na to przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niwdew, ok, to w takim razie w jaki sposób otworzyć pierwszą stronę tematu, który ma więcej niż więcej niż 1 stronę? (celować w jedynkę? :P) jednak tytuł to tytuł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W konkursach walczą cały czas te same zakapiory

ju toking to mi? :P Twoj tez sie przewija czesto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie brakuje dostępu do pisania :)

Ale w końcu kiedys sie to zmieni mam nadzieję.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności