Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TANKOWANIE idzie aktywowac - w wiekszosci modeli z czarno białym LCD i jak do tej pory we wszystkich kolorowych licznikach

bez znaczenia jakie auto (Golf/Skoda/Passat itp)

 

A o co chodzi z tą opcja TANKOWANIE. Co to daje, co wyświetla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mam pytanko jak , jak w zlym miejscu pisze prosze o przeniesienie .

 

Chodzi o to , ze w swoim liczniku stary czerwony kolor, pelen fis cos wcienslem ( sam nie wiem co) i teraz w miejscu gdzie jest przebieg calkowity podczas jazdy wyswietla mi predkosc w mph lecz jak stane spowrotem wyskakuje przebieg , jak wylaczyc to ??

 

 

pozdro

 

a w czym grzebałeś ze tak Ci się zrobilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mam pytanko jak , jak w zlym miejscu pisze prosze o przeniesienie .

 

 

Chodzi o to , ze w swoim liczniku stary czerwony kolor, pelen fis cos wcienslem ( sam nie wiem co) i teraz w miejscu gdzie jest przebieg calkowity podczas jazdy wyswietla mi predkosc w mph lecz jak stane spowrotem wyskakuje przebieg , jak wylaczyc to ??

 

 

 

 

pozdro

 

o ile się nie mylę przytrzymaj dłużej ten guzik od zerowania przebiegu dziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...w miejscu gdzie jest przebieg calkowity podczas jazdy wyswietla mi predkosc w mph lecz jak stane spowrotem wyskakuje przebieg , jak wylaczyc to ??

 

Na zapłonie lub odpalonym silniku, wciśnij i przytrzymaj ok 7-10 sek. przycisk "0.00" Opcja z mph to na wypadek podróży do UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wersje Bluemotion z 2008 pokazuje na jakim biegu jechać .Czasami zdąża się ze po mieście każe jechać na 3 biegu 70 na godzinę na 4 dziewięćdziesiąt???? co to może być ,dodam ze mam filtr DPF???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam wersje Bluemotion z 2008 pokazuje na jakim biegu jechać .Czasami zdąża się ze po mieście każe jechać na 3 biegu 70 na godzinę na 4 dziewięćdziesiąt???? co to może być ,dodam ze mam filtr DPF???

 

On Ci tak pokazuje jak nie zmienisz biegu tak jak on chce... jeśli na fisie wyjdzie wrzuć 4 bieg a Ty dodasz gazu to on znika z fisu i jedziesz jak chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale on mi pokazuje jak jade 60 na 4 zeby na 3 właczyc pocisnalem go przez piec pinut na niskim biegu na wysokich obrotach i sie wszystko wyrownalo przy 60 juz pokazuje zeby na 4 jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że jak jedziesz płynnym tempem 60km/h na 4 biegu to nic się pewnie nie pokazuje. Dopiero jak przycisniesz mocniej gaz to wtedy podpowiada żeby zredukować bieg aby auto szybciej się rozpędziło. Zobacz też że jak przeciągniesz go na wyższe obroty np: 2 bieg i 70km/h to pewnie pokazuje żeby już 4 bieg włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było tak, że auto użytkownika " trinyty2" poprosiło za pomocą tych komunikatów o zmianie biegów aby podniósł prędkość obrotową silnika poprzez redukcję, lub zwiększenie prędkości aby dopalić DPF? Jak czytałem o DSG to pisali tam ze czasami dziwnie zmienia biegi, przy wyższych prędkościach obrotowych właśnie jak wypala filtr. Sam stwierdził ze jak go pocisnął to wszystko wróciło do normy. Myślę że to było to i czasami tak będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mysle wlasnie ze bociek ma racje moze sie ktos jeszcze wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Opcja ekonomizera jazdy występuje tylko w wersjach bluemotion w dieslach i popobno ekopakiet w benzynowych lub na indywidualne zamówienie.

Ogólnie kwestia nie tylko zegarów, gdzie pokazuje się propozycja biegu ale i sterownika skrzyni i jej zestopniowania. W przypadku skrzyni manualnej ma ona w dieslu tylko 5 biegów i faktycznie potrafi już przy 60km/h proponować 4 bieg, a przy 80 nawet 5ty. Osobiście mam taką wersję z 2008r. - silnik 1,9 BLS połączony z manualna skrzynią 5-biegową. DPF mam wyrzucony, a samochód przy spokojnej jeździe na trasie przy 90km/h ma mniej niż 2tys. obrotów i potrafi spalać średnio 4,6l/100km. Opcji ekonomizera nie da się włączyć z poziomu komputera VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności