Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlasnie dzis odebralem nowego czlonka rodziny VW, czyli gofra VI highline, 1.4 TSI 122 Km dla mojej przybocznej :)

 

Jakie bylo moje zdziwienie, ze ma pare fajniejszych bajerow od mojego b6. Tym, ktory zwrocil uwage, jest wskaznik prawidlowego biegu - wyswietlany na FISie.

 

Chodzi o podobne rozwiazanie jakie ma Honda w CIvicu i Toyota w prawie wszystkich autach - wskaźnik optymalnego biegu.

Czy moze sie ktos orientuje czy mozna to wlaczyc w b6?

Jest to wyswietlane na FISie na samej gorze, aktualna godzina jest przesunieta w lewo, a optymalny bieg jest wyswietlany po prawo na gorze, w linii z zegarem. Wskazuje tez czy powinno sie zmienic bieg na wyzszy czy na nizszy :)

 

Bawil sie ktos tym?

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoje b6 bluemotion 2008 tez mam wyświetlany optymalny bieg - w dolnej linii FISa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też wyświetlany optymalny bieg w prawy górnym rogu obok zegarka. Mój B6 jest z 2010 roku. Ciekawe czy to jest kwestia ustawienia kompa czy może jeszcze jakies dodatkowe czujniki w skrzyni biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie dzisiaj odbieram fakturkę :) i będzie 1,8 TSI comfortline+pakiet 1190, VW Indyvidual itp., ciekawe czy u mnie ta funkcja też będzie występować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie

przeglądałem etkę i numery zegarów. nie ma informacji żeby od wersji zegarów zależała ta opcja.

oznacza to że albo jest to prosta kwestia kodowania, albo inny podzespół jest za to odpowiedzialny. przeprowadzę jeszcze małe śledztwo ale chciałbym prosić któregoś z was o zamieszczenie auto scan'a z vcds'a jeśli macie taką możliwość.

 

r1u0d2y

widzę że jesteś z łodzi a ja mam rzut beretem. jeśli byłbyś w stanie udostępnić auto na 15 min to mógłbym takiego scana zrobić. w zamian mogę włączyć ci wszystkie dostępne opcje które nie wiadomo czemu VW ukrywa przed odbiorcami a za włączenie bierze grubą kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zamian mogę włączyć ci wszystkie dostępne opcje które nie wiadomo czemu VW ukrywa przed odbiorcami a za włączenie bierze grubą kasę...

 

Możesz po krótce napisać jakie są to opcje które można włączyć przy użyciu kompa ? Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wszystkie modele 2010 mają tą funkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie, ja nie mam tej funkcji u siebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyświetlanie biegu występuje w BlueMotion lub przy skrzyni DSG od 2010

 

m3iaz widzę że jesteś "w tym fachu oblatany" mam pytanie?

Warsztat (rzekomo jest tak napisane w instrukcji) chcąc mi ustawić ciągłe światła jazdy =przełącznik świateł w pozycji 0 lub AUTO(czytaj skandynawskie) wykonał manewr:

przełączyć dzwignię kierunkowskazów do góry i odepchnąć do tyłu i tak trzymając włączyć zapłon na 3 sek i wyłączyć zapłon po czym zwolnić dźwignię

i spowodował że włączają mi się światła mijania na ok 10 sek po odblokowaniu zamka z pilota jeśli jest już ciemno.W dzień(gdy widno) nie dzieje się to. Zaznaczam dodatkowo że nie ma to nic wspólnego z funkcją Leaving home która jest wyłączona.

Możesz to sprawdzić i odpisać co to takiego?:zeco

Jak to usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marcin

W Touranie jest osobna deska dla Bluemotion. Oprócz numeru biegu wskazuje strzałką czy zmienić bieg na wyższy lub niższy.

 

@ woke

To jest OT. W ten sposób włączyli światła do jazdy dziennej. Żeby to wyłączyć dźwignię kierunków przełącz tym razem w dół i do tyłu, w tym czasie włącz zapłon na 3 sekundy i wyłącz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie mam włączone światła skandynawskie, moje auto jednak nie posiada Coming home, Leaving home ani też czujnika zmierzchu. Czy jest jakiś sposób by włączyć coś w stylu CH lub LH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyświetlanie biegu występuje w BlueMotion lub przy skrzyni DSG od 2010

golf nie ma DSG i nie jest BlueMotion, a ma to pokazane :)

Moj passat jest juz z roku modelowego 2010 ale nie mam tego.

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie dowiecie jak to wlaczyc to prosze o info na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2010 rocznik (TSI) i u mnie to pokazuje. Może zalezne jest to od silnika

 

---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 11:10 ----------

 

Aha dołączam sie do pytania, o włączanie świateł dziennych metodą na kierunkowskaz (u mnie to nie działa ) i nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że to kwestia jakiegoś sterownika - nowszy pewnie ma taką funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetta GT ale te światla mi się wyłączają po 10 sekundach od włączenia. gdy przełącznik jest w pozycji 0 a powinny świecić dalej jako dzienne.

Dodatkowo nie mogę ich tą twoją metodą wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyświetlanie biegu występuje w BlueMotion lub przy skrzyni DSG od 2010

dsg 2006-też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę się tu rozpisywał o ukrytych funkcjach bo o wielu na tym forum było.

na szybko tylko podam że min. CH, LH, ATA CONFIRM, doświetlanie zakrętów z przeciwmgłowych (po 2008 w autach z przeciwmgłowymi), autozamykanie szyb podczas deszczu (jest w warsztacie), docieranie szyby po spryskiwaniu i kilka innych które vw blokuje nie wiadomo czemu...

 

chciałbym sprawdzić jakie podzespoły elektroniczne są w aucie żeby można było się do czegoś odnieść...

będzie to i tak bajer jak w przypadku wybierania głosowego w rns 510 ale jeśli można to w prosty sposób włączyć to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będę się tu rozpisywał o ukrytych funkcjach bo o wielu na tym forum było.

a masz może jakieś linki, bo w szukajce nic nie znalazłem (może nie umiem szukać:umm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
r1u0d2y

widzę że jesteś z łodzi a ja mam rzut beretem. jeśli byłbyś w stanie udostępnić auto na 15 min to mógłbym takiego scana zrobić. w zamian mogę włączyć ci wszystkie dostępne opcje które nie wiadomo czemu VW ukrywa przed odbiorcami a za włączenie bierze grubą kasę...

Nie ma problemu. Tylko w ten weekend kiepsko stoje z czasem, wiec sie odezwe jak bede mial dluzsza chwilke, zebysmy posiedzieli nad tym.

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności