Skocz do zawartości
jakoc90

Konkretne sposoby na odnowienie felg aluminiowych!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A wiec tak jak w temacie, mam Felgi ori vw 15' i sa strasznie zaniedbane, chciałbym je odswierzyć. Mianowicie lakier juz stracił własciwy połysk, sa pokryte wielka ilością pyłu z hamulców, i to z kilku sezonów czyli zdrowo się trzyma powierzchni. Próby pastami lekko ściernymi nie przyniosły praktycznie żadnego efektu. Myśle zeby potraktować je jakimś papierem (np. 2000) wodnym. Może ktoś to robił, nie porysuje mi to lakieru i czy to usunie ten straszny brud???? Warto się za to zabierać??? No i moze ma ktoś jakieś inne metody na pozbycie sie tego paskudztwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował piaskowanie i lakierowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy aż w tak złym stanie to nie są, nie ma głebokich rys obdarć wiec chcem tylko nadać świeżosci temu lakierowi, nie widze sensu ponownego malowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak, piaskowanie + uzupełnianie ubytków + malowanie proszkowe na dowolny kolor i felgi jak nowe... nawet lepsze, bo pomalujesz konkretną farbą, a nie tym badziewiem, co pokrywają w fabryce. No i kolor będzie Twój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie cały wątek i stwierdzam jednoznacznie tylko renowacja. W moje firmie robimy takie rzeczy i myślę że nie uzyskasz zadowalającego efektu domowymi sposobami.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szsklarzu

ja też mam taki problem tylko że moje to są naprawdę w ZŁYM stanie ale nie mam kasy na takie renowacje i chciałbym nadać im tylko jako taki wygląd domowymi metodami w piwnicy. Jakimi środkami oczyścić felgi? potrzebny jest podkład? jak tak to jaki? jaki spray kupić ? a co z bezbarwnym lakierem? Nigdy wcześniej tego nie robiłem więc jestem całkowicie zielony w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakimi środkami oczyścić felgi?

zmatuj papierem i odtłuść nitrem

 

potrzebny jest podkład?

tak

 

jak tak to jaki?

nakładany pistoletem :P

 

jaki spray kupić ?

żaden, spray nigdy nie zastąpi efektu malowania pistoletem

 

a co z bezbarwnym lakierem?

a co ma być?

 

Nigdy wcześniej tego nie robiłem więc jestem całkowicie zielony w tym temacie.

i dlatego będzie buba... oddaj lepiej do lakierni, bo nic z tego dobrego nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz te felgi? Jeżeli wzór nie jest skomplikowany to możesz spróbowac je przepolerwać. Najpierw zmatuj papierem 2000 na mokro, a nastepnie zabawa pasta polerską np. g3. W miejscach niedostepnych możesz spróbować np małą końcówka filcową na wiertarkę. Spróbowac mozesz, jak afekt cie niezadowoli to polakierujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W miejscach niedostepnych możesz spróbować np małą końcówka filcową na wiertarkę.

daje głowę, że spali lakier... aby coś takiego zrobić trzeba mieć doświadczenie, a widać że chłopak jest zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier wodny 2000 i pasta ścierna poradziła sobie ze wszystkim, 3 felgi wyszły elegancko jak nowe ale na jednej pojawiło sie kilka białych plamek ale na szczęście nie sa bardzo widoczne, najwidoczniej jedna felga była malowana i dlatego tak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daje głowę, że spali lakier

 

i nie spalił :-)

 

daje głowę

 

Na tacy proszę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie się podepnę, ile kosztuje piaskowanie i te uzupełnianie ubytków oraz malowanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A takie pytanie się podepnę, ile kosztuje piaskowanie i te uzupełnianie ubytków oraz malowanie ??

 

ja dla kumpla piachowalem(w pracy)4 felgi za 30zl:) ale z tego co wiem to odnowienie jednej felgi w moim regionie, czyli piachowanie podklady malowanie itp to koszt ok 40-60zl za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności