Skocz do zawartości
animalx

Praca na Lpg a benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie,czy podczas pracy silnika na lpg wciąż pracuje pompa paliwa i jest ciśnienie na listwie wtryskowej benzyny?Sekwencja KME.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jest - dlatego zaleca się mieć zawsze trochę wachy w baku aby chłodzić i smarować pompę paliwa.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa pracuje. Ja mam zawsze minimum pół zbiornika benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytam z ciekawości, czy taka pracująca pompa która pompuje paliwo, a nie jest spalane nie robi maźi w baku? Nie da się to jakos wyłączyć w momencie przełączenia na gaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest spalane nie robi maźi w baku

 

Co przez to rozumiesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pompka pracuje zaleca się mieć ok 10L paliwka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da się to jakos wyłączyć w momencie przełączenia na gaz?

Da się. Ale nie ma to najmniejszego sensu. Poza tym o jaką "maź" ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiedyś rozmawiałem z chłopakiem z pracy z którym już nie pracuje, mówił mi że pompa która ciągle pracuje, a samochód jedzie na gazie, to że niby coś się wytrąca z benzyny i na dnie robi się takie coś jak błotko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kiedyś rozmawiałem z chłopakiem z pracy z którym już nie pracuje, mówił mi że pompa która ciągle pracuje, a samochód jedzie na gazie, to że niby coś się wytrąca z benzyny i na dnie robi się takie coś jak błotko
Jakieś bzdury, wg mnie. No, chyba że na LPG zapalasz, a benzyna jest w baku, bo była od dawna i tak sobie buja przez 3 lata :D To czort wie co się tam dzieje :D

Ale jeśli normalnie użytkujesz, to nic się dziać nie będzie. Te, powiedzmy, 10 litrów to na ile - na 2 miesiące wystarczą? I nówki dolewasz ;)

Inna sprawa, że jakość paliw bywa różna, różnista :(

 

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

 

U Ciebie przy monowtrysku (ABS) można odłączyć pompkę żeby się nie męczyła. Nic to nie zaszkodzi. Tylko musisz pamiętać o jej włączeniu przed odpalaniem :D Inaczej sprawa się ma przy wielopunkcie - tam wtryskiwacze muszą być chłodzone benzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej sprawa się ma przy wielopunkcie - tam wtryskiwacze muszą być chłodzone benzyną.

 

Przy mono też jest dobrze jak to paliwo trochę go chłodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy mono też jest dobrze jak to paliwo trochę go chłodzi

A tego to nie wiedziałem ;) Za uzupełnienie mojej wiedzy - punkcik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy mono też jest dobrze jak to paliwo trochę go chłodzi

U mnie pompa chodzi ciągle i nic jej nie jest, żadna "maź" się nie robi ;) To już trzeci mój samochód na LPG i w żadnym nie było odcięcia pompy paliwa. Co do wyłączników - są nawet na allegro takie "cuda" http://www.allegro.pl/item962400213_wylacznik_pompy_paliwa.html tylko nie sugeruj się opisem aukcji, gdzie nie ma nawet słowa o tym że wtryski benzynowe muszą być chłodzone paliwem, nawet przy jednopunkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły, jedna mówi że lepiej chłodzić, druga że pompa pracuje pod większym obciążeniem i szybciej pada. Ale w monowtrysku wtryskiwacz przecież nie jest w głowicy tylko w znacznie zimniejszym dolocie. Ja wolę wyłączać, mam tak od roku i nic się nie dzieje. A kiedy nie wyłączałem padła pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga że pompa pracuje pod większym obciążeniem i szybciej pada.

 

Dlaczego tak sądzisz - ciśnienie w przewodach jest takie samo a raczej pompa musi odpowiednie wytworzyć niezależnie czy jedziesz na Pb czy LPG (tak mnie się wydaje;))

 

Ale w monowtrysku wtryskiwacz przecież nie jest w głowicy tylko w znacznie zimniejszym dolocie

 

niby tak ale:

 

Są dwie szkoły, jedna mówi że lepiej chłodzić, druga że

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak sądzisz - ciśnienie w przewodach jest takie samo a raczej pompa musi odpowiednie wytworzyć niezależnie czy jedziesz na Pb czy LPG (tak mnie się wydaje)

Dobrze ci się wydaje ;)

Ale w monowtrysku wtryskiwacz przecież nie jest w głowicy tylko w znacznie zimniejszym dolocie.

Poza nowoczesnymi silnikami FSI wtryskiwacze benzynowe nie znajdują się w głowicy, tylko w kolektorze ssącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie ma regulatora ciśnienia, jak sądzę, czyli jeśli np. zatkamy przewód to dale będzie pracować aż sie spali od przeciążenia. Przy normalnej pracy paliwo idzie rurką do wtrysków, a przy LPG pompa przepycha paliwo do silnika i przewodem powrotnym do baku czyli mniej więcej 2x dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie ma regulatora, ale regulator jest na listwie wtryskowej.

Przy normalnej pracy paliwo idzie rurką do wtrysków, a przy LPG pompa przepycha paliwo do silnika i przewodem powrotnym do baku czyli mniej więcej 2x dalej.

Sugerujesz, że podczas pracy na benzynie całość paliwa tłoczonego przez pompę trafia do wtryskiwaczy? Ciekawe założenie... Dodam tylko że pompa ma wydajność ok 150 litrów na godzinę. Zresztą, weź manometr i zmierz ciśnienie na listwie wtryskowej podczas pracy na LPG i na benzynie. Może wtedy zrozumiesz jak działa układ dostarczania paliwa do wtryskiwaczy.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób podczas pracy na LPG benzyna chłodzi wtryskiwacze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jaki sposób podczas pracy na LPG benzyna chłodzi wtryskiwacze??

Pośrednio przez - listwę wtryskową przy wielopunkcie. Przy monowtrysku paliwo przepływa przez sam wtryskiwacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności