Skocz do zawartości
Bond29

Wymontowanie miski olejowej i wału korbowego

Rekomendowane odpowiedzi

Miło że kolego mnie pocieszyleś

ten serwis chyba ma za zadanie aby sobie w trudnych,zagadkowych sytuacjach pomagać.

ale niewiem czy słyszałeś coś na ten temat że w tych passkach lubią sie zatykać pompy oleju ???? I własnie tą opcję chciałbym sprawdzić aby wszystko wyeliminować
?????????????? oki rozumiem iż mogła się zapchać pompa lub nawet uszkodzić ale czy po wkręceniu czujnika nie powinno to rozwiać twoich obaw???
Tak przez ten czas jaki miałem podpięty zegar było prawidłowe gazowałem gasiłem zapalałem i było ok ale tylko podczas jazdy są takie problemy z kontrolką .

Oczywiście najłatwiej jest zdjąc miskę olejową i sprawdzić pompę

jak również możesz od razu podejrzeć panewki.

Przede wszystkim przy tym etapie pracy ponosisz znikome koszty :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie . Czy słyszeliście o tym że w silnikach 1,6 był kładziony silikon zamiast uszczelki po miske olejową???? Bo taką infomacje uzyskałem od gościa w sklepie motoryzaczylnym i takowy też silikon zakupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy słyszałeś coś na ten temat że w tych passkach lubią sie zatykać pompy oleju ????

 

Ja nie słyszałem kolego o takich rzeczach. Jedyne co wiem to 1.6 ahl wg niektórych słaby silnik (101KM) ;) ale za to bardzo "solidny" czyt. trwały:D

 

PS Mam rok starsze auto i z ciśnieniem wsio :ok: ale to może być zasługa poprzedniego właściciela który wymieniał olej regularnie, a nie śmigał 3 lata na jednym.

Oczywiście nie twierdzę że u Ciebie tak było

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie . Czy słyszeliście o tym że w silnikach 1,6 był kładziony silikon zamiast uszczelki po miske olejową???? Bo taką infomacje uzyskałem od gościa w sklepie motoryzaczylnym i takowy też silikon zakupiłem.

na to pytanie jest mi w tej chwili ciężko odpowiedzieć bo jeszcze sie ztym nie spotkałem.

Ale wiem na pewno,że wiele modeli Fiata i Seata nie stosuje uszczelek miski olejowej

a tylko silikon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co wiem to 1.6 ahl wg niektórych słaby silnik (101KM) ale za to bardzo "solidny" czyt. trwały

 

Tu masz kolego racje trwały to on jest bo stanoł z braku oleju poczym wlałem mu 2 L postał 2 tygodnie i jeździ już ok 2 miechy tylko ta kontrolka daje popalić od jakiegoś czasu ale jutro zabieram się za robote całą miske będe targał i zobaczye co i jak a gdy niedam sobie rady to mechnik niech się głowi . Powiedział mi 1000zł za panewki i trudno niech robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
całą miske będe targał i zobaczye co i jak a gdy niedam sobie rady

 

Dasz radę, spoko kolego. Ja już prawie wszystko wymieniłem sam tzn. hamulce (komplet z przewodami elastycznymi), rozrząd, przeguby, napinacze pasków,dziś wahacze górne i kuźwa musiałem zlecić wymianę szyby czołowej bo sam tego bym nie zrobił:D.

 

Tak więc głowa do góry i na przód:D

 

Pozdrawiam - kosiad

 

PS Szkoda że bliżej nie mieszkasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bond ty juz 3 miesiace za to sie bierzesz wez sie do kupy i to zrob wreszcie bo go zatrzesz 2 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bond ty juz 3 miesiace za to sie bierzesz

A tego to nie wiedziałem :rotfl:

 

Kolega czeka aż się samo zrobi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tego to nie wiedziałem :rotfl:

 

Kolega czeka aż się samo zrobi:D

3 mies to moze przesadzilem ale 2 napewno kazdy mu radzi to samo i walkujemy ten temat non stop zaraz jak zajade i zasadze skopa bondowi :) to wpadnie pod auto i go zrobi a w locie jeszcze czesci kupi . zaraz o tym ksiazka bedzie jak zatarlem auto bond cholera przytarles i opilki siedza w pompie oleju przez to mruga kontrolka . a co do reszty to jak wrorzenie z fusow musisz go jak doktor otworzyc i zdiagnozowac bo rentgen nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zabieraniem się to fakt już z 2 miechy się zabieram ale jutro dzień jest przeznaczony na naprawy bo pogoda dopisuje i mam nadzieje że obejdzie się bez mechanika . A co do kopa to jest on mi nie potrzebny tylko bardziej pogoda bo niestety przy -15 nie będe auta robierał pod blokiem . Po zakończniu "serwisu" dam znac jak poszło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej bedzie wymienic silnik - mialem dla Ciebie pewny motor z oryginalnym przebiegiem -15 gdzie masz teraz? w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taniej bedzie wymienic silnik

Kolego czy taniej??? Tego bym nie powiedział bo za komplet uszczelek trzeba dać ok 400zł do tego rozrząd następne 400zł olej z filtrem 120zł i już się zrobił prawie 1000zł a ja narazie wytargalem z swojim miske smoka wyczyściłem bo był gróbo zatkany i zobaczymy co czas pokarze . Narazie wiem jedno że gdzieć mi cieknie z miski olej z pod blaszki króra jest na 3 śrubkach taka półokragła a u mnie ktoś zrobił "tuning" wcześniej i skręcił ją na 2 niestety trzeciej niedoło się zamontować gdyż jeden z otworów nie pasował. Tak wogóle to nie polecam nikomu tego typu napraw bez kanału bo to jest mordownia a roboty nie jest mało gdyż trzeba z całym zawieszeniem wymechać od dołu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja narazie wytargalem z swojim miske smoka wyczyściłem bo był gróbo zatkany i zobaczymy co czas pokarze .
jak masz już odkręconą miskę to nie zapomnij jeszcze sprawdzić panewek chociaż korbowodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rozebrałem autko wytargazłem miske i znalazłem tam dystans który na być pomiedzy korbą a wałem więc niechciałem ryzykować dalszą jazdą i zawiozłem autko do roboty panewek . Mechanik zwaryjował gdy to zobaczył stwierdził że ten samochów nie powinien wogóle jeździć i jak wyskoczył z ceną to aż mi się słabo zrobiło ale niemiałem innego wyjścia jak go tam zostawić i teraz czekam czy nie okaże się że jest wał do wymiany , ale jestem dobrej myśli że będzie wszysko ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy rozebrałem autko wytargazłem miske i znalazłem tam dystans który na być pomiedzy korbą a wałem więc niechciałem ryzykować dalszą jazdą i zawiozłem autko do roboty panewek . Mechanik zwaryjował gdy to zobaczył stwierdził że ten samochów nie powinien wogóle jeździć i jak wyskoczył z ceną to aż mi się słabo zrobiło ale niemiałem innego wyjścia jak go tam zostawić i teraz czekam czy nie okaże się że jest wał do wymiany , ale jestem dobrej myśli że będzie wszysko ok .
no nareszcie juz myslalem ze ci sie nie uda :) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem załamany . Dzisiaj byłem u mechanika się okazało że motor nienadaje się nawet do remontu, gdyż z wału wypadł pierścień likwidującu luz przez co zrobiła sie rysa w bloku ok 2mm na uchwycie który rzyma wał korbowy i mechanik stwierdził że gdy założy nowe panewki to ten pierścień i tak wypadnie a silnik może stanąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jestem załamany . Dzisiaj byłem u mechanika się okazało że motor nienadaje się nawet do remontu, gdyż z wału wypadł pierścień likwidującu luz przez co zrobiła sie rysa w bloku ok 2mm na uchwycie który rzyma wał korbowy i mechanik stwierdził że gdy założy nowe panewki to ten pierścień i tak wypadnie a silnik może stanąć .
teraz musisz juz kupic silnik i jego wyremontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak się stało a nie wiesz czy da się w jakiś sposób uratować ten blok np zalać czymś tą ryse lub zaspawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety tak się stało a nie wiesz czy da się w jakiś sposób uratować ten blok np zalać czymś tą ryse lub zaspawać
nie ma takiej opcji niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności