Skocz do zawartości
bojownik

Stłuczka jak wycenić?

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie idzie jako "spowodowanie kolizji"? 300zł i 6pkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość levix

Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (kolizja).

Kwota mandatu karnego przypisana za naruszenie stanowiące przyczynę zagrożenia (kolizji) powiększona o 200 zł, jednak nie więcej niż 500 zł a do tego 6 pkt karnych. A w najlepszym przypadku tylko pouczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechalem sobie spokojnie i tu nagle boom, koles wymusil pierwszenstwo i uderzyl we mnie.

 

mialem spokojnie 50km/h wiec uszkodzenia sa nawet spore.

 

jak na moje oko do wymiany drzwi, i chyba nadkole z progiem do wspawania... nie wiem czy ktos to naprostuje. (na zdjeciach malo widac)

drzwi zdarte do golej blachy i odstaja tak ze prawie woda leci do srodka.

 

1. nie chce naprawiac bezgotowkowo wiec biore kase. ile wziasc za same elementy blacharkskie? lakierowanie itd

2. tylni zderzak tez jest z boku porysowany i troche odstaje (to przez te stluczke) ale z tylu jest popekany - nalezy mi sie jakas kasa mimo uszkodzenia z tylu? z boku przed kolizja wygladal b.dobrze.

3. oberwala tez felga - jest zarysowana i ma jedna gleboka ryse. jak mi za to zaplaca? za renowacje jej czy nowa?

4. opona ma tez uszkodzenie - przecieta jest lekko lub peknieta - wyglada jakby ktos nozykiem do tapet przejechal po niej - (procz tego jest pozdzierana od stluczki) co teraz, kasa za dwie nowe czy uzywane? czy jedna szt? dodam ze opona jest juz zuzyta na tyle ze max 2 sezony i do wymiany.

5. co jak amor bedzie uszkodzony? kasa za dwa czy jeden?

 

nie mam wiecej pytan :) jutro przyjezdza rzeczoznawca ocenic szkode no i skocze jeszcze do jakiegos magika zeby zobaczyc jak tam elementy zawieszenia itd.

jak na razie zauwazylem wyciek plynu hamulcowego

 

 

dzieki za pomoc pozdrawiam

 

 

_scalone

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obcierkę parkingową - trzy elementy do malowania (drzwi tylne, błotnik i zderzak) - wycena PZU - 1800 brutto czyli ja dostałem netto 1400

 

Wycena obejmowała malowanie - biorą srednia cena w okolicy i wymianę listwy ozdobnej i ochronnej drzwi - wedlug cennika aso z urelanieniem 35%

 

w Twoim przypadku mogą doliczyc coś za felge i oponę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi wycenili na 3400

(zderzak i błotnik wymiana)

P1000805.jpg

Gość który wyceniał powiedział że jak zderzak pęknięty lub jeden zaczep uszkodzony - to tylko i wyłącznie wymiana.

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczesniej za wymiane tylnego zderzaka + malowanie klapy + malowanie dachu - 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dostaniesz ok 3000 a naprawisz za wiele mniej. Właściwie to może i więcej bo nie wiem jak ci felgę policzą, uważam że jest do wymiany i to musi być wtedy nówka z aso. Drzwi do wymiany i raczej trzeba wstawić ten kawałek progu z nadkolem bo jakieś szpachlowanie to lipa. Zrobisz i będzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczoznawca byl, wszystko wymiana nawet opona i felga, tylko zderzak do malowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kogos interesuje temat wyceny to dostalem za calosc 5200zl, w tym pare stowek za tuleje tylnej belki, amortyzator i przewod hamulcowy

 

a auta i tak nie zrobilem, kasa rozplynela sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli kogos interesuje temat wyceny to dostalem za calosc 5200zl, w tym pare stowek za tuleje tylnej belki, amortyzator i przewod hamulcowy

 

a auta i tak nie zrobilem, kasa rozplynela sie

 

rozumiem, że z OC sprawcy dostałe kasę?

w jakiej firmie był ubezpieczony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem z oc sprawcy - ubezpieczony w hestii lub HDI, nie pamietam juz musze poszukac papiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kolega miał stłuczkę/wypadek - macie pomysł ile może kosztować naprawa i czy wogóle jest sens? Lepszych zdjęć narazie nie mam. Pasek to TDI z 1997 roku. Wina po ich stronie, więc na OC czy inne ubezpieczenie nie ma co liczyć. Stało się to 2 km od miejsca docelowego nad morze, jakieś 650 km od domu więc ściągnięcie wraku raczej nie wchodzi w rachubę. Laweciarze proponują od ręki tysiąc złoty .mms_img-1952542121.jpg

Pozdrawiam

mms_img-327028150.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bank policzą szkodę całkowitą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa może być o tyle trudna, że w wyniku stłuczki wyraźnie widać przestawione koło. Teraz pytanie, czy to tylko kwestia wymiany elementów zawieszenia czy naprawy ich mocowania w nadwoziu. Myślę, że z malowaniem minimum ze 3,5 tys wyjdzie. Oczywiście może być drożej, bo to też kwestia dostępności tanich części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podepne pod temat ...

Dziś bo kolizji mniej wiecej wygląda to tak ....

Wgnieciony tylny blotnik, rozwalony zderzak, uszkodzona felga i kolo stoi pod kątem, nie ma linii drzwi przy szybie auto jedzie driftem i patrzac od tylu siedzi cala strona od strony uszkodzenia. Czekam na kontakt z liberty w celu umowienia sie na wycene.

Co myslicie o tym?

IMAG0095.jpg

IMAG0094.jpg

IMAG0088.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z którego ubezpieczenia? OC czy AC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie z OC czy AC - będzie szkoda całkowita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie z OC czy AC - będzie szkoda całkowita.

ale kwoty odszkodowania będą różne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kwoty odszkodowania będą różne....

 

Jak mogą być różne kwoty? Masz przy podpisaniu umowy wycene samochodu i przy szkodze calkowitej zwracaja ci ta wartosc pomniejszona o amortyzacje straty wartosci.

 

Ja moge pochwalic sie walka z WARTA. Jestem za granica i pekla mi szyba na postoju a mam AC. Zgłosilem warcie ale likwidator stwierdzil ze tutejsza wycena ASO (12tys NOK okolo 6tys zl) jest za wysoka i nie dostane tyle. Zadzwonilem do babeczki z ktora podpisalem umowe i obiecala zajac sie sprawa a ja dodatkowo podeslalem mailem wycene od aso. W odpowiedzi dostalem maila ze po zapoznaniu sie z faktura zwracaja pieniadze :D Z peknieta szyba do kraju dam rade wrocic a kasa bedzie na absolutnie pelny serwis i wymiane szyby w polsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W odpowiedzi dostalem maila ze po zapoznaniu sie z faktura zwracaja pieniadze Z peknieta szyba do kraju dam rade wrocic a kasa bedzie na absolutnie pelny serwis i wymiane szyby w polsce

A z jaką zapoznają się fakturą na obecną chwilę masz tylko wycenę ? Załatwisz na lewo w norweskim serwisie - to powybijaj wszystkie szyby i policz ile "zarobisz"!!! Jest ciepło deszcz nie pada też da się wrócić do kraju .

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności