Skocz do zawartości
amciek

Syczenie powietrza pod zderzakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie odgrzeję trochę temat. U mnie w passacie słychać także jakiś dziwny dźwięk. Coś ala syczenie z pustym ocieraniem metalu albo jak by pistoletem od sprężarki puszczać powietrze w bardzo cienką metalową rurkę. Tyle że u mnie dzieje się to tylko i wyłącznie jak się mocno doda gazu. Na postoju jak dodaję gazu bardzo słabo słychać natomiast podczas obciążenia przy przyspieszaniu jest to słyszalne. Słyszę to także w kabinie. Turbina wiem że jest na pewno w porządku. W zeszłym roku była czyszczona bo co prawda rzadko ale potrafiła przeładować a ten dźwięk słyszę odkąd kupiłem auto a to już ponad 2 lata. Z autem nic złego się nie dzieje ewentualnie jak by było minimalnie słabsze od innego paska z tym samym silnikiem którym się przejechałem ale to już może mi się tylko wydawać. Moje odczucie to coś na pewno związanego z doładowaniem powietrza bo po puszczeniu gazu np. jak się rozpędzam słychać ten dźwięk ale w momencie puszczenia gazu dźwięk ustaje ( czyli turbo daje ciśnienie to dźwięk słyszalny, turbo przestaje dmuchać dźwięk ucicha ). Próbowałem nasłuchiwać na zewnątrz ale nic takiego nie słyszałem. Czy ktoś może mieć jakiś pomysł co to może być ? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies jest nieszczelnosc

mogla sie tez dziura zrobic

 

odlaczyc weze od sprezarki i kolektora ssacego,zaslepic je a przez boczne dojscie gdzies (np. kruciec N18 chyba ) pompowac powietrze i nasluchiwac

nieszczelnosc moze byc wszedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zaobserwowałem podobny objaw tzn: słychać świst po stronie drzwi kierowcy w momencie kiedy turbina zaczyna mocno doładowywać powietrze. Z lewej strony patrząc od środka jest intercooler. Pękł gdzieś wąż i zasysa lewe powietrze? Ubytku mocy nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy wezyk przy zaworkach gdzies nie odlecial

 

niewiem jak jest w ATJ ale w kiedys w Cordobie mialem wezyk podlaczony z komputerem i jak kiedys puscil wezyk tez slyszalem syczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez było słychać ten syk powietrza i okazało sie ze ta plastykowa obudowa która kieruje powietrze z kratki wprost do IC była obluzowana i tak drgała podczas jazdy ze w końcu przetarła 3 żeberka IC. najlepiej szukać nieszczelności w dwie osoby, jedna sprawdza a druga dodaje gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zrobić to co napisałeś "kajos" w sobotę. Będę miał dostęp do sprężarki to będzie czym pompować powietrze. Jestem ciekaw co się okaże czy w ogóle cokolwiek się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja również odswieze post poniewaz mam bardzo podobny problem powiem juz wiem

1-Jest to syczenie z pod zderzaka

2-słychać i czuć ze jakby ucieka powietrze przez jakąs tam dziurke bardzo mała na jeden palec bo jak dam tam palec to jest cicho

3-znajomy mi gadał ze znalazł tam jakis bład w kompie ze cos z mocą turbiny jest

4-jest to passat b5 2001r 130KM

Bardzo prosze o jakies sugestie bo to sie staje do niewytrzymania tym bardziej ze nawet w kabinie to słychać bardzo wyraźnie po dodaniu gazu do 2 tys obrotów i nawet po dłuszym czasie słychać bardzo na postoju

Pozdrawiam i z góry sory za błędy;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosze o jakies sugestie bo to sie staje do niewytrzymania tym bardziej ze nawet w kabinie to słychać bardzo wyraźnie po dodaniu gazu do 2 tys obrotów i nawet po dłuszym czasie słychać bardzo na postoju

Pozdrawiam i z góry sory za błędy;p

 

Poswiec chwile czasu i znajdz wezyk lub waz z ktorego ucieka powietrze i go wymien ;p albo oddaj auto do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poswiec chwile czasu i znajdz wezyk lub waz z ktorego ucieka powietrze i go wymien ;p

 

Dokładnie, innej rady nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem był intercooler.

Odpaliłem na vagu test EGR i szukałem pod samochodem gdzie ucieka ciśnienie.

Dobry sposób jak nie mamy 2 osoby do pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku te rury stalowe, ktore ida na prawo i lewo od IC, mialem wkrecone w nie srubki i zamontowana na to oslona pod spod silnika, wiem, ze ciezko sobie to wyobrazic, ale jakis imbecyl musial mi to zrobic albo poprzedniemu wlascicielowi. Dowiedzialem sie o tym jak wymienilem oslone na ori reza. Obecny mechanior mi to zaspawal i juz nic nie syczy, a bylo nieziemsko przy dodawaniu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poswiec chwile czasu i znajdz wezyk lub waz z ktorego ucieka powietrze i go wymien ;p albo oddaj auto do mechanika.

 

tylko ze to nie problem z wężykiem tylko ktoś poprostu jakby wywiertał sobie dziurke zeby przymocowac zderzak z osłoną dolną i z tamtąd dobiega to syczenie przez tą własnie dziureczke bo jak tam dam palec to cisza pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze to nie problem z wężykiem tylko ktoś poprostu jakby wywiertał sobie dziurke zeby przymocowac zderzak z osłoną dolną i z tamtąd dobiega to syczenie przez tą własnie dziureczke bo jak tam dam palec to cisza pozdrawiam

 

Dżizas chłopie, weź napisz wyraźniej i z przecinkami ;)

Chodzi Ci o tą metalową rurę co idzie wzdłuż zderzaka?

 

o coś takiego :?:

http://allegro.pl/rura-intercoolera-vw-passat-b5-fl-1-9tdi-130km-04-i5506092710.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta problem rozwiazany, wkrecilem tam srubke: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dżizas chłopie, weź napisz wyraźniej i z przecinkami ;)

Chodzi Ci o tą metalową rurę co idzie wzdłuż zderzaka?

 

o coś takiego :?:

http://allegro.pl/rura-intercoolera-vw-passat-b5-fl-1-9tdi-130km-04-i5506092710.html

 

@zdun_VW - spokojnie, to DAWID ZE ŚWIERKLANÓW. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta problem rozwiazany, wkrecilem tam srubke: )

 

to najlepiej zaspawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to najlepiej zaspawac

 

zawsze można kupić nówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze można kupić nówke

 

Tylko po co? Drut mod ze śrubką długo nie wytrzyma... Zaspawać otwór i zapominasz na wieki o tym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to dziurawy intercoller i dlatego syczy, moze być też nieszczelna rura od intercoolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie - wymieniałem oringi na rurze wychodzącej z Intercoolera i idącej do kolektora.

Od tego momentu zauważyłem, dziwny dźwięk z okolic intercoolera (cos ocieranie plastiku o plastik - mega wk*rw*ające :) )

Jak trzymam Intercooler - dzieku niema, wystarczy ze lekko go podniose to tez dzwiek znika

 

Zobaczcie:

 

 

Jak dostać sie do intercoolera ? W ktorym miejscu intercooler jest mocowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności